Meblościanka większości osób kojarzy się z masywnym meblem, który po sam sufit zastawia ścianę. Jeszcze całkiem żywe są opowieści z poprzedniego ustroju o tym, jak stało się dniami i nocami pod sklepem meblowym, żeby zdobyć swoją upragnioną meblościankę, najczęściej w wysokim połysku. Współczesne meblościanki mają jednak o wiele więcej do zaoferowania, o czym opowie Paweł Długosz z hurtowni tapicerskiej Akces.

Dawne meblościanki skutecznie zniechęciły do tego typu mebli

Meblościanki, które zalały polski rynek w czasach „gospodarki planowej” zazwyczaj były wykonane z kiepskiej jakości materiałów. Wyrywane z płyty wiórowej zawiasy, wypadające kołki czy rozklejające się fronty skutecznie zniechęciły wiele osób do kolejnych zakupów tego typu mebli.

Minione mody często jednak powracają i oto ponownie żyjemy w czasach, gdy meblościanka staje się hitem. Nie jest to już jednak dawniej projektowana bryła. Obecne meblościanki wpisują się w najnowsze trendy aranżacyjne i umożliwiają tworzenie swobodnej, uporządkowanej, eleganckiej i praktycznej przestrzeni.

meblościanki
meble.pl

Współczesne oblicze meblościanek

Przy aranżacji pokojów często wykorzystywane są bryły z dawnych dużych i rozbudowanych meblościanek. Sprytnie użyte tworzą interesujące zestawienia, charakteryzujące się przede wszystkim solidnością wykonania, względami praktycznymi i dopasowaną do nowego stylu estetyką.

Obecnie produkowane meblościanki posiadają minimalistyczny, uniwersalny i ponadczasowy styl. Są lżejsze, delikatniejsze, ale dają równie duże możliwości, co obszerne meble. Ich prosta forma pozwala na idealne dopasowanie do pozostałych elementów wystroju. Zazwyczaj to połączenie poziomych i pionowych komódek, witryn, słupków i szafek. Dzięki temu pomieszczenie, w którym jest ustawiona meblościanka, ulega optycznemu powiększeniu. Meblowany pokój jest też przytulniejszy, szczególnie jeśli zadbamy o spójność aranżacji.

meblościanki
meble.pl

Obecnie najmodniejsze meblościanki to białe lub jasne bryły, pasujące zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i modnych pomieszczeń w stylu skandynawskim. Współczesne wzornictwo bywa również podkreślane odważnymi kolorami i grą kontrastów. Daje to wyjątkowo ciekawe połączenie i sprawia, że forma może eksponować indywidualizm i styl życia właścicieli mieszkania.

W nowoczesnych meblościankach stosowane są proste i geometryczne formy. Często montowane są przeszklenia, oświetlenie LED, minimalistyczne uchwyty i nóżki meblarskie. Zazwyczaj fronty nowych mebli są gładkie, pokryte połyskującą okleiną. Poszczególne bryły są funkcjonalne, pojemne i ustawne, dzięki czemu nawet małe przetasowania w ułożeniu mebli całkowicie zmieniają wygląd pokoju. Dzisiejsze meblościanki można dowolnie zestawiać, uzupełniać o kolejne elementy, przemalowywać czy dodatkowo urozmaicać dostępnymi akcesoriami.

meblościanki
meble.pl
meblościanki
favi.pl

Skąd niesłabnąca popularność meblościanek?

Popularność meblościanek nie tylko podąża za pokoleniem wciąż pamiętającym czasy PRL-u. Nowoczesne meblościanki modułowe są niezwykle praktyczne i pozwalają stworzyć aranżację niemal w każdym stylu wnętrza. Meble te są również tanie, niezależenie od tego, czy zostaną zamówione w sieciówce, czy u stolarza.

Ponadto producenci prześcigają się w tworzeniu interesujących rozwiązań, które sprawdzają się nie tylko w chwili boomu na meblościanki, ale pozostają praktyczne przez lata użytkowania. Nowoczesne meblościanki często też są używane do oddzielania pomieszczeń. Przykładowo z jednej strony mebla może być wystawiony domowy księgozbiór, a z drugiej widać półki na inne przedmioty.

Przede wszystkim jakość

Charakter pomieszczenia, które meblujemy, zawsze powinien być dla nas sprawą nadrzędną. Moda przemija, ale jakość jest ponadczasowa. Zakup mebli wysokiej klasy, które oferujemy, jest inwestycją, która odkrywa niezliczone możliwości aranżacyjne. Zachęcam do sprawdzenia tej tezy.

meblościanki
meble.pl
meblościanki
favi.pl