Dobra wiadomość dla bogatych fanów filmu Francisa Coppoli. Luksusowa rezydencja, która zagrała dom Ojca Chrzestnego została wystawiona na sprzedaż. Przyjrzyjmy się więc historii tego miejsca, jego pięknym wnętrzom oraz niesamowitemu krajobrazowi otaczającemu całą posiadłość Fleur du Lac.

Dom Ojca Chrzestnego to jedna z najświetniejszych rezydencji wchodzących w skład Fleur du Lac. Jak się okazuje, wystawiono ją na sprzedaż za cenę niespełna 3,8 mln dolarów. W sumie odpowiada to około 12,9 mln złotych. Niewątpliwie jest to niebagatelna kwota, jednak pasuje do tak niebagatelnej nieruchomości.

dom ojca chestnego
sothebysrealty.com

Fleur du Lac to pełna rozmachu 15-akrowa posiadłość położona w Homewood w stanie California na zachodnim brzegu jeziora Tahoe z widokiem na ośnieżone szczyty Sierra Nevada. Oferuje swoim mieszkańcom prywatny dostęp do linii brzegowej oraz wyłączność na korzystanie z jego największych atrakcji. Jest to luksusowy kompleks dla zaledwie 22 rezydentów, a jej kamienne ściany tworzą schronienie dla osób ceniących swoje życie prywatne. Każdy z właścicieli dzieli z sąsiadami dziedzictwo tak zwanego Old Tahoe. Jest to również obszar obejmujący najstarsze ze zbudowanych tu posiadłości.

Historia Fleur du Lac

Fleur du Lac zbudowano jako letnią posiadłość dla przedsiębiorcy i milionera Henrego Kaisera, jeszcze o wiele wcześniej zanim zagrało rolę domu Ojca Chrzestnego. Jednym z projektów biznesmena była budowa słynnej Zapory Hoovera. W 1936 roku była to nie tylko największa na świecie elektrownia wodna, ale także największa na świecie konstrukcja betonowa. Następnie Henry Keiser rozpoczął budowę posiadłości Fleur du Lac jako miejsca godnego świętowania sukcesu otwarcia zapory.

dom ojca chrzestnego
sothebysrealty.com

Aby zdążyć z pracami budowy posiadłości przed oficjalnym otwarciem zapory Hoovera, Kaiser zatrudnił załogę 300 wyszkolonych ludzi. Następnie pracowali oni w 8-godzinnych zmianach przez całą dobę. Oprócz budowy 17 luksusowych rezydencji, powstały także inne budynki, takie jak: kwatery dla obsługi, małe domki letniskowe oraz jachtklub. Keiser, jako zapalony kolekcjoner łodzi, nazwał posiadłość na cześć swojego ulubionego hydroplanu, Kwiatu Jeziora (fran. Fleur du Lac). Oryginalny jachtklub Keisera z 1938 roku stoi do dzisiaj jako świadectwo historii niegdysiejszej potęgi industrialnej Ameryki. Służy jako wspólna dla właścicieli rezydencji przestrzeń do rozrywki, urządzania prywatnych przyjęć oraz podziwiania urokliwej zatoki wraz z piękną sylwetką jeziora Tahoe na tle nieba.

dom ojca chrzestnego
sothebysrealty.com

Kaiser w latach 60. sprzedał posiadłość, która od tej pory miała nie mniej ciekawą historię. Jest znana między innymi miłośnikom kina jako dom Ojca Chrzestnego i całej rodziny Corleone w II części kultowego filmu Francisa Coppoli. W tych wspaniałych wnętrzach rozegrały się takie sceny, jak zabójstwo Fredo Corleone, jak również komunia syna Michaela Corleone.

W latach 80. rozpoczęto prace renowacyjne posiadłości. Obejmowały one przebudowę istniejących struktur, a także budowę 22 luksusowych willi, które dzisiaj wchodzą w skład posiadłości Fleur du Lac.

dom ojca chrzestnego
sothebysrealty.com

Filmowy dom Ojca Chrzestnego, Rezydencja 13, reprezentowana jest obecnie przez Craiga Millera oraz Katherinę Haug z agencji Sierra Sotheby’s International Realty. 

Wnętrza

Dzika sceneria krajobrazu jeziora Tahoe została zestawiona z oryginalnym pięknem luksusu historycznych rezydencji. Już sama Rezydencja 13 uwodzi ponadczasowym urokiem białego dębu, tworzącym ozdobne pasy na podłodze z drewna tekowego. Wnętrza wykończone są wspaniałym włoskim marmurem, ale to zapierające dech w piersiach widoki sprawiają, że to miejsce jest takie wyjątkowe. Razem z 3 sypialniami, 4 w pełni wyposażonymi łazienkami, salonem, jadalnią oraz kuchnią godną mistrza, na niespełna 350 m2 rezydencja oferuje prawdziwy luksus w wykwintnym wydaniu. Co więcej, całą nieruchomość można obejrzeć w formie wirtualnego spaceru tutaj.

dom ojca chrzestnego
sothebysrealty.com
dom ojca chrzestnego
sothebysrealty.com

Strefa rozrywkowa

Fleur du Lac zachęca nie tylko wnętrzem i widokiem, ale także wieloma udogodnieniami.

Każda rezydencja posiada:

   • prywatne miejsce dla cumowania dla łodzi do 9 metrów
   • dostęp do historycznego jacht klubu Henrego Kaisera
   • przystań
   • basen
   • całoroczne spa
   • korty tenisowe
   • siłownię
   • oraz opiekę miejscowych zarządców i obsługi
dom ojca chrzestnego
sothebysrealty.com

Są to światowej klasy udogodnienia, które odpowiednio dostosowano dla światowej klasy kurortu mieszkalnego jakim jest posiadłość Fleur du Lac. Jeśli chciałbyś poznać więcej informacji o tym wspaniałym miejscu, zapraszamy do odwiedzenia strony FleurDuLacEstates.com i zapoznania się z ofertą agencji Sotheby’s International Realty.