Trudno dziś sobie wyobrazić wnętrze bez zastosowania drewna, materiału, który jest szlachetny i ponadczasowy. W każdej epoce i stylu było dla niego odpowiednie miejsce. Na tym głównie polega jego uniwersalność – doskonale wpisuje się w każdy styl, zarówno nowoczesny, jak i klasyczny, industrialny, glamour czy jakikolwiek inny.

Drewno na podłodze

Drewno we wnętrzach najczęściej kojarzy nam się po prostu z drewnianą podłogą. Jej forma, kolorystyka czy wykończenie powinny być dopasowane do stylistyki naszej aranżacji. Inna podłoga sprawdzi się we wnętrzach skandynawskich, a inna we wnętrzach klasycznych czy nowoczesnych. Ten naturalny materiał po obróbce daje możliwość uzyskania szerokiej palety wzorów i kolorów: od jasnych, bielonych i szarych poprzez miodowe aż po wędzone, na czarnym kończąc. Dobrze dobrana do wnętrza podłoga, będzie się w nim prezentować stylowo i posłuży na długie lata.

drewno we wnętrzu
tutajconcept.pl
drewno we wnętrzu
tutajconcept.pl

Drewno na suficie

Drewno we wnętrzach może funkcjonować na wiele sposobów. Poza podłogą stosuje się je także w innych dużych płaszczyznach, np. w formie okładzin sufitowych czy ściennych.

Obłożenie sufitu drewnem fantastycznie sprawdzi się we wnętrzach, w których nie chcemy lub nie możemy stosować go na podłodze, a mimo to zależy nam na wprowadzeniu tego materiału. Dzięki temu ocieplimy wnętrze, nadamy mu niepowtarzalny charakter. We wnętrzach klasycznych pojawia się często w formie drewnianych kasetonów lub belek podsufitowych, z kolei w nowoczesnym wydaniu może być w formie miejscowych obniżeń, ażurów, wypełnień nisz w sufitach podwieszanych. Czasami też, z na pozór niepożądanego elementu jakim na suficie jest podciąg możemy zrobić atut i obłożyć go drewnem. Dzięki temu uzyskamy efekt naturalnej drewnianej belki, która będzie stanowiła dodatkowy element dekoracyjny w naszym wnętrzu.

drewno we wnętrzu
tutajconcept.pl

Drewno na ścianie

Drewno na ścianie nie musi się kojarzyć z PRL-owską boazerią. Dziś  ten element często jest stosowany do wykończeń wnętrz skandynawskich, zwłaszcza w formie bejcowanych lub surowych desek. Ale oprócz nowocześnie zastosowanej boazerii możemy użyć różnego rodzaju płyt fornirowanych. Naturalny fornir dzięki wyraźnym słojom tworzy unikalny wzór na ścianie. Daje też dodatkowe możliwości aranżacyjne, np. jeśli chcemy ukryć drzwi, szafy czy schowki.

drewno we wnętrzu
tutajconcept.pl
drewno we wnętrzu
tutajconcept.pl

Drewniane meble i dodatki

Drewno emanuje ciepłem, przez co obłożone nim wnętrza stają się klimatyczne i przytulne. Drewno świetnie komponuje się z innymi materiałami i dodatkami, dlatego jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów przy urządzaniu wnętrz. Trudno sobie wyobrazić wnętrze, które nie jest wyposażone w choć najmniejszy drewniany detal bądź mebel.  Czasem nawet ciekawie ułożone drewno kominkowe stanowi dekorację samą w sobie. Również pojedyncze meble, takie jak stół, krzesło, komoda czy pomocnik sprawiają, że wnętrze nabiera unikatowego wyglądu i charakteru.

Do wnętrz klasycznych wnosi naturalną szlachetność i elegancję, a nowoczesnym dodaje przytulności. Sprawia, że we własnym domu czujemy się bliżej natury, nasze otoczenie jest nie tylko przyjemny w odbiorze, ale także bardziej ekologiczny. Można śmiało powiedzieć, że drewno to element, który jest ponadczasowy i nigdy nie wyjdzie z mody. Pięknie się starzeje i stanowi inwestycję na lata.

drewno we wnętrzach
tutajconcept.pl
drewno we wnętrzach
tutajconcept.pl