Ekologia to pojęcie, które w ostatnich latach coraz częściej znajduje odzwierciedlenie w naszym postępowaniu.  Zwracamy większą uwagę na środowisko naturalne i często podejmujemy konkretne działania, przyczyniając się do odnowy środowiska. Ukłon w stronę natury zauważa się także w trendach wnętrzarskich.

Wnętrza urządzone w stylu ekologicznym stają się coraz popularniejsze. Oczywiste jest, że zawsze podczas projektowania wnętrz należy zwrócić uwagę na energooszczędność i wykorzystanie ekologicznych materiałów. Jednak styl eko to przede wszystkim miłość do przyrody, którą wyraża się w wystroju naszych czterech kątów.

Czym charakteryzuje się styl eko?

To przede wszystkim stonowane odcienie, które kojarzą nam się z naturą. Królują tu głównie brązy, beże, biel oraz wszelkie odcienie zieleni. Ogromną rolę odgrywają także materiały, z których wykonane są meble oraz wszelkiego rodzaju dekoracje – choć ich w stylu ekologicznym używamy jak najmniej.

Meble w stylu ekologicznym powinny być wykonane z drewna, wikliny, rattanu lub innych surowców naturalnych. W przypadku dekoracji obowiązkowo musi pojawić się tkanina będąca nieodłącznym elementem wystroju wnętrz ekologicznych.

w stylu ekologicznym
lysne.pl

Ciepły akcent w Twoim salonie

Przy wystroju wnętrz należy zwrócić uwagę również na oświetlenie. Pełni ono nie tylko rolę funkcjonalną, ale jest też świetnym elementem dekoracyjnym. Zarówno w dużych, jak i mniejszych salonach warto znaleźć miejsce dla lampy stojącej. Wizualnie ociepli ona pomieszczenie i nada mu przytulnego charakteru. Oczywiście dobierane przez nas oświetlenie również powinno pasować do ogólnego wystroju wnętrz. Świetnym rozwiązaniem jest zatem lampa drewniana, która może być głównym akcentem w naszym salonie.

Oświetlenie we wnętrzach ekologicznych nie powinno być zbyt ekstrawaganckie. Naszą propozycją są lampy z modnym, minimalistycznym stelażem, tzw. trójnogiem. Miłośnicy bardziej wymyślnych kształtów mogą również pokusić się o wybór lampy ze stelażem w mniej oczywistym kształcie. Dodatkowo szczególną uwagę należy zwrócić na dobór odpowiedniej kolorystyki abażura. Najlepiej sprawdzą się te wykonane z tkaniny o ciepłej, delikatnej barwie.

w stylu ekologicznym
lysne.pl

Lampka nocna w stylu eko

Styl ekologiczny może towarzyszyć nam dosłownie w każdym wnętrzu. Warto zastosować go również w swojej sypialni. Stonowana kolorystyka, naturalne materiały oraz delikatne dekoracje zapewnią nam spokój i wyciszenie, którego tak bardzo potrzebujemy na koniec każdego dnia.

Wieczorami najlepiej odpoczywa się przy stłumionym, delikatnym świetle. Przede wszystkim z tego względu powinniśmy zaopatrzyć naszą sypialnię w dodatkowe źródło światła. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem w tym przypadku jest klasyczna lampka nocna.

w stylu ekologicznym
lysne.pl

Na rynku oświetlenia mamy szeroki asortyment lampek nocnych. Również miłośnicy natury znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Lampka na drewnianym stelażu stanie się świetnym dopełnieniem zarówno sypialni w stylu ekologicznym, jak i w wielu innych stylach, np. skandynawskim czy nawet nowoczesnym.

Klasyczne lampki nocne stanowią również świetne dopełnienie innych wnętrz. Są doskonałą alternatywą dla lamp stojących i mogą być ciekawym dodatkiem np. do salonu lub jadalni. Pamiętajmy, że drewniane lampy w naszych wnętrzach, oprócz swojej podstawowej funkcji, mogą być też doskonałym obiektem dekoracyjnym i jeszcze bardziej podkreślić naturalny styl. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór oświetlenia do swoich czterech ścian.