Taśma LED umieszczona w profilu aluminiowym tworzy oświetlenie LED. W zależności od użytej taśmy, rodzaju profilu i osłonki do niego, oświetlenie to może być albo dekoracyjne, albo główne. Zaprezentowana poniżej realizacja oświetlenia LED w domu jednorodzinnym udowadnia, że taśma LED i profile ledowe mogą z powodzeniem służyć jako główne oświetlenie w praktycznie każdym pomieszczeniu w domu.

Oprawa LED do kuchni

W kuchni najczęściej spotykamy oświetlenie główne na suficie (np. w postaci żyrandola czy plafonu) oraz podświetlenie podszafkowe blatu. Często kuchnię łączy się z salonem poprzez wyspę kuchenną bądź aneks, co wymaga dodatkowego doświetlenia. W każdym z tych miejsc sprawdzi się oświetlenie LED z oprawą wykonaną na wymiar – taśmą LED i odpowiednim profilem aluminiowym.

oprawy LED
Kuchnia z oświetleniem LED, soled.pl

Oświetlenie główne może zostać wykonane poprzez wpuszczenie w sufit profilu o nazwie Kozus. Po zlicowaniu z sufitem oraz poprzez zastosowanie mocno rozpraszającej osłonki o nazwie linia światła wraz z gęstą taśmą led (z rozstawem diod 120led/m), powstanie jednolita linia światła.

oprawy LED
Profil Kozus, soled.pl

Blat kuchenny można doświetlić dzięki zastosowaniu szerokiego, potrójnego profilu aluminiowego Triada. Pomieści on wewnątrz aż 3 paski taśmy LED. Dzięki takiej budowie zapewnia dużą ilość światła.

oprawy LED
Profil Triada, soled.pl

Oświetlenie liniowe w podłodze w łazience

Ciekawym rozwiązaniem w łazience połączonej z pralnią i suszarnią jest umieszczenie wzdłuż całej podłogi profilu wodoodpornego. Profil HR-Alu wpuszcza się pomiędzy płytki (glazurę bądź terakotę). Profil ten po uszczelnieniu silikonem sanitarnym staje się wodoszczelny. Dzięki grubej, mlecznej osłonce światło wydobywające się z taśmy LED jest ładnie i równomiernie rozproszone. Druga istotna zaleta tej osłony to jej wytrzymałość. Można pewnie po niej stąpać i nie bać się, że pęknie.

oprawy LED
Profil HR-Alu, soled.pl

Takie rozwiązanie szczególnie polecamy w domach, kiedy w domu są małe dzieci. Często wstają one w nocy, aby skorzystać z toalety. Oświetlenie wykonane w powyższy sposób jest wysoce energooszczędne, dzięki czemu może być włączone całą noc.

W drugiej łazience również postawiono na oświetlenie bazujące na taśmie LED i profilach. Na suficie zastosowano lampy LED powstałe z profili, które można nabyć z osłonką kwadratową lub półokrągłą.

oprawy LED
Osłonka kwadratowa i półokrągła, soled.pl
oprawy LED
Trzy profile umieszczone na suficie z powodzeniem spełniają funkcję oświetlenia głównego, soled.pl

Oświetlenie LED nad biurkiem

Na antresoli wykonano długie i szerokie biurko, które najczęściej służy do pracy przy komputerze lub do czytania książek. Obie te czynności wymagają bardzo dobrego oświetlenia, aby nie męczyć oczu. I tym razem idealnym rozwiązaniem okazał się profil ledowy z umieszczoną w nim taśmą LED. Powstała w ten sposób lampa SO-Micro spełnia swoją rolę, emitując wystarczającą ilość światła.

oprawy LED
Lampa SO-Micro, soled.pl

Oświetlenie garażu

Przy pomocy opraw ledowych można oświetlić również pomieszczenia gospodarcze, przemysłowe, a także garaż czy warsztat. Na suficie garażu umieszczono dokładnie ten sam rodzaj lampy, co na suficie w łazience. Profil GIP mieści wewnątrz dwa paski taśmy LED, co przekłada się na większą ilość światła. Tego typu lampa z powodzeniem spełnia rolę głównego oświetlenia garażu.

oprawy LED
Profil GIP, soled.pl
oprawy LED
Profil Inter, soled.pl
oprawy LED
Lampa Inter, soled.pl

Z kolei nad stołem warsztatowym i nad wieszakiem na rowery umieszczono lampę Inter. Posiada ona głęboką oprawę, mieszczącą 4 taśmy LED. Wewnątrz komory profilu możemy schować także zasilacz LED. Oprawę taką można przymocować bezpośrednio do sufitu lub ściany, lub podwiesić na linkach.

Wszystkie powyższe oprawy LED możesz zamówić na potrzebny wymiar, poprzez wypełnienie tego konfiguratora.