Wiosną i latem ciepła pogoda zachęca do wypoczynku na tarasie i w ogrodzie. Warto zatem wybrać meble wypoczynkowe odpowiadające naszym wyobrażeniom o relaksie idealnym. Rynek oferuje tak dużą różnorodność mebli ogrodowych, że decyzja nie jest wcale prostą sprawą. Jakie meble wybrać wśród tylu propozycji? Każdy z domowników ma swoją wizję letniego wypoczynku. Najlepiej pogodzić różne potrzeby tak, by wszyscy byli zadowoleni. Sposoby na to przedstawia Ewa Kolińska-Czerniak z TwójPasaż.pl

Popularna huśtawka ogrodowa

Huśtawka ogrodowa to mebel sezonowy, który jest bardzo lubiany przez klientów. Nic dziwnego – wygodna ławka ogrodowa, zazwyczaj z zadaszeniem, gwarantuje komfortowe siedzisko dla kilku osób. Niektóre modele można rozkładać, tworząc wygodne łóżko ogrodowe. Letnia drzemka na powietrzu to ogromna przyjemność i totalne odprężenie.

huśtawka ogrodowa

Huśtawkę ogrodową można ustawić na tarasie, ale także w ogrodzie. Ważne jest, by grunt pod nią nie był rozmiękły czy grząski, aby konstrukcja nie zapadała się w podłożu. Zastanówmy się także, czy huśtawka ogrodowa ma mieć daszek, czy też nie. Osłona siedziska to ważny element takiego mebla ogrodowego. Gwarantuje nam bezpieczny wypoczynek, nawet w pełnym słońcu. Pod daszkiem, w czasie letniej mżawki nie ucierpią również poduszki wyściełające siedzisko.

Przemoczone poduszki mogą się trwale zaplamić, a od nadmiaru wilgoci pojawiają się trudne do usunięcia ślady czarnej pleśni.

huśtawka ogrodowa

Hamak ogrodowy tradycyjny

Hamak ogrodowy to doskonała propozycja dla posiadaczy zadrzewionych ogródków i działek. Jest kwintesencją letniego wypoczynku i bardzo łatwo się go montuje. Hamaki lubią dorośli i dzieci. Jest idealny na letnią drzemkę. W ciepłe, letnie noce można w nim także spać – to atrakcja lubiana zwłaszcza przez dzieci.

huśtawka ogrodowa

Hamak na stelażu

Nowoczesne hamaki instaluje się na stabilnym stelażu, który jest w komplecie. Można zatem ustawić je w dowolnym miejscu w ogrodzie i na tarasie. Pod kątem walorów praktycznych przewyższają tradycyjne hamaki, gdyż możemy je przestawiać, dowolnie obracać w kierunku słońca czy w poszukiwaniu cienia. Jeśli zależy nam na względach wizualnych, możemy wybrać takie nowoczesne i ciekawe konstrukcje. Przyciągają wzrok i z pewnością są interesującym elementem każdego ogrodu czy terenu SPA.

huśtawka ogrodowa

Huśtawka ogrodowa czy hamak?

Który wariant mebli wypoczynkowych wybrać? Decyzja zależy od potrzeb rodziny. Osoby starsze z pewnością docenią komfort, jaki daje huśtawka ogrodowa. To wygodny mebel z oparciem, zazwyczaj zadaszony, więc wypoczynek na nim jest bezpieczny dla użytkowników. Huśtawka ogrodowa znakomicie sprawdzi się także w czasie spotkań towarzyskich oraz w codziennym wypoczynku całej rodziny.

Hamak ogrodowy to sposób na totalny relaks i nostalgiczne dopełnienie wystroju ogrodu. To idealna propozycja dla miłośników letnich drzemek, spokoju i wypoczynku na łonie natury. Hamak po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca i jest niekłopotliwy do przechowywania w sezonie zimowym. To może być także argument dla osób, które nie mają pomieszczeń gospodarczych.