Aranżacja pokoju dziecięcego to fantastyczny temat. Nasze pociechy rosną bardzo szybko. W tym czasie zmieniają się ich potrzeby
i zainteresowania. 
Równolegle do tego procesu powinien przebiegać inny – przemiana otoczenia młodego człowieka, w tym tego najważniejszego – własnego pokoju. Podpowiadamy, jak dostosować jego wystrój do wieku, zamiłowań i pasji dziecka.

Pokój dziecięcy czy młodzieżowy to wnętrze wielofunkcyjne. Pełni rolę sypialni, miejsca pracy czy spotkań towarzyskich. To z jednej strony przestrzeń do rozwijania zainteresowań, z drugiej – prywatne zacisze, którego tak bardzo potrzebuje rozwijający się, młody człowiek. Projektując wnętrza dla dzieci należy zatem zwrócić szczególną uwagę na ich funkcjonalność. Pamiętajmy, że przestrzenie te powinny także pobudzać kreatywność, sprzyjać wypoczynkowi i najważniejsze: cieszyć oko dziecka.

Odważnie i z pomysłem

Wśród naszych projektów znajduje się wiele pomysłów na aranżację pokoju dziecięcego. Sięgamy do różnych stylów i przełamujemy schematy, również te kolorystyczne. Zamiast różu i niebieskiego często używamy bieli, czerni i szarości. Nie boimy się odważnych form mebli i kolorowych, pastelowych dodatków. Urządzając konkretne wnętrze, trzymamy się spójnej stylistyki nawiązującej często do wnętrz skandynawskich, nowoczesnych i minimalistycznych.

pokoju dziecięcego
kodywnetrza.pl
pokoju dziecięcego
kodywnetrza.pl

Rozwiązania dostosowane do potrzeb dziecka

Uważamy, że idealną scenografię dla dziecięcych zabaw stanowią proste i naturalne wnętrza. Pamiętajmy o tym, że dzieci w różnym wieku mają różne potrzeby. Przedszkolakom zostawmy zatem dużo wolnego miejsca na podłodze, a starszym dzieciom zaaranżujmy przestrzeń do rozwijania pasji. Do dziecięcych pokoi coraz częściej wkraczają globalne trendy, przełamujące stereotypowe podejście do aranżacji wnętrz. Przykładowo, w naszych projektach próżno szukać połączeń kontrastujących ze sobą i mocnych kolorów. Nasze serca skradł za to nowoczesny styl skandynawski. Świadomość estetyczna rośnie również wśród rodziców, którzy coraz częściej chcą, aby pokoje ich dzieci utrzymane były w duchu minimalizmu. Kiedyś przestrzenie dziecięce charakteryzowały się dużym nagromadzeniem kolorów, wzorów i drobiazgów – dziś królują raczej te proste, funkcjonalne, stonowane i zachwycające nowoczesnym designem.

pokoju dziecięcego
kodywnetrza.pl
pokoju dziecięcego
kodywnetrza.pl

Jakie są trendy?

Na wygląd współczesnych pokoi dziecięcych zdecydowany wpływ mają najnowsze trendy wzornicze. Dominują jasne, przestronne wnętrza, naturalne materiały, miękkie formy i designerskie, urzekające swoją ponadczasowością, meble. Wraz z nadejściem mody na styl skandynawski w pokojach dziecięcych zaczęły królować pastelowe, jasne, naturalne kolory, geometryczne formy i minimalistyczne meble. Na tle ścian w neutralnych barwach dobrze prezentują się kolorowe dodatki dekoracyjne. W pokojach dziecięcych warto ozdobić również ściany. Możemy to zrobić, używając modnej tapety w geometryczne lub kwiatowe wzory albo wieszając dekoracyjne półki w kształcie domków czy kolorowych obrazków.

pokoju dziecięcego
kodywnetrza.pl
pokoju dziecięcego
kodywnetrza.pl

Wybierając takie rozwiązanie, warto decydować się na białe lub jasne, neutralne meble, tak aby ściany pozostały w roli głównej. Projektując wnętrze dla dzieci, dobrze jest również pomyśleć o motywie przewodnim, który będzie występował w różnych elementach wystroju – koniecznie niech będzie związany z zainteresowaniami dziecka.

pokoju dziecięcego
kodywnetrza.pl
pokoju dziecięcego
kodywnetrza.pl

Specjalna przestrzeń wymaga specjalnego podejścia

Dziecięce pokoje wymagają od nas szczególnej kreatywności. To wyjątkowe wnętrza, gdyż odgrywają niezwykle ważną rolę w rozwoju naszych pociech. Na zaprojektowanie wnętrza i dobór dodatków warto więc poświęcić dłuższą chwilę, tak by dobrze wszystko zaplanować, a także jak najlepiej wyposażyć pokój pociechy. Dzięki takim zabiegom stworzymy naszemu dziecku sprzyjające środowisko, nie tylko do zabaw i nauki, ale także do prawidłowego rozwoju.

Na koniec jeszcze jedna rada: urządzając pokój swojemu dziecku, nie bójcie się nowych rozwiązań!

pokoju dziecięcego
kodywnetrza.pl
pokoju dziecięcego
kodywnetrza.pl