Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że sercem salonu jest sofa. Należy dopasować ją do wielkości wnętrza i jego charakteru. Wybierając sofę, pamiętajmy o tym, że musi ona być zarówno piękna, jak i funkcjonalna. Zestawienie najciekawszych modeli sof do salonu przygotował Marcin Rulka dyrektor sprzedaży MTI-Furninova

Wybór sofy jest jednym z czynników, które zdecydują o charakterze salonu. To miejsce, gdzie wypoczywamy po długim i męczącym dniu. Sofa to przede wszystkim mebel, który służy do relaksu. Wieczorami razem z naszymi bliskimi oglądamy na niej dobre, a w chłodne dni zatapiamy się w ulubionej książce z filiżanką kawy. Zatem jaki mebel powinniśmy wybrać, aby sprostać swoim oczekiwaniom?

Jaka sofa do salonu?

To jedno z najważniejszych pytań, jakie zadajemy podczas urządzania mieszkania. Odpowiedź nigdy nie jest prosta i jednoznaczna. Najlepiej, aby mebel spełniał trzy najważniejsze warunki, czyli był piękny, wygodny i praktyczny. Przed zakupem warto zastanowić się, jakie mamy oczekiwania, potrzeby, nawyki oraz jaki prowadzimy styl życia. Każda sofa powinna być dopasowana do wielkości salonu. Pamiętajmy także o różnych właściwościach materiałów, z których wykonywane są sofy. Niżej przedstawiam moje propozycje oryginalnych, modnych oraz zapewniających komfort sof.

Jasne obicie

Mebel w jasnych barwach obiciowych prezentuje się doskonale niemal w każdym wnętrzu, stwarzając ciepłą, komfortową aurę. Prezentowany poniżej model posiada idealne proporcje siedziska i oparcia, a także wygodne, szerokie podłokietniki.

salonu
Sofa Vesta, mti-furninova.pl

Sofy modułowe

Zaletą sof modułowych jest możliwość dostosowywania ich do naszych indywidualnych potrzeb i aranżowanej przestrzeni. Kolejny jasny model sofy, który pozwoli na stworzenie w naszym salonie prawdziwej oazy spokoju. Posiada wygodne i miękkie siedzisko oraz dobrze wyprofilowane oparcie. Poduchy zawierają elastyczną piankę, dzięki czemu zawsze utrzymują piękny kształt.

salonu
Sofa Starlight, mti-furninova.pl

Różne warianty kolorystyczne

Jeśli podoba nam się konkretny model sofy, bardzo dużym atutem jest, gdy występuje on w wielu wariantach kolorystycznych. To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących wyjątkowych i oryginalnych mebli. Możemy rozważyć wybór koloru samej sofy, ale także poduch. Przykładowo wybór ciemnych, połyskujących kolorów obić stworzy aurę luksusu i wyszukanego stylu.

salonu
Sofa modułowa Blues, mti-furninova.pl
salonu
Sofa modułowa Blues, mti-furninova.pl

Poduszki, poduszki i jeszcze raz poduszki

Dla prawdziwych miłośników komfortu wygodne oparcie i podłokietniki mogą nie wystarczyć. Wówczas warto poszukać takiego modelu sofy, do którego możemy dobrać dużą ilość miękkich, uroczych poduch.

salonu
Sofa Cafe, mti-furninova.pl

Prostota zawsze w cenie

Mebel o wyrazistej, zdecydowanej linii stylistycznej jest doskonałą propozycją do aranżacji wnętrz zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Niżej prezentowana jest sofa, która z całą pewnością pomieści wielu gości i sprawdzi się w każdym wnętrzu.

salonu
Sofa Paso Doble, mti-furninova.pl

Sofy w pokrowcach

Sofa w luźnym pokrowcu z tkaniny to rozwiązanie bezpretensjonalne. Proponowany niżej model posiada podstawę o formie, która stwarza niezobowiązujące tło dla czterech poduch. Możemy je dowolnie układać i beztrosko wypoczywać. Z tej samej linii dostępny jest również fotel.

salonu
Sofa Sake, mti-furninova.pl

Nowoczesne rozwiązania

Na pewno znajdują się wśród Was osoby poszukujące sofy, która znakomicie komponuje się z nowoczesną aranżacją wnętrza. W tym przypadku znajdziemy wiele modułów, które zagwarantują nam ogromny komfort oraz nieprzeciętną wygodę.

salonu
Zestaw modułowy Ferrari, mti-furninova.pl

Oryginalne obicia

Poszukując sofy o ciekawym obiciu, możemy zdecydować się na model skórzany, ale do dyspozycji mamy także oryginalne obicia wykonane z tkaniny. Specjalny szew, tzw. francuski, nadaje sofie ekstrawagancki sznyt. To interesujące przeszycie jest swoistym wyróżnikiem mebla i sprawia, że wnętrze nie może być nudne. Poza walorami estetycznymi sofę cechują wygoda i ergonomia.

salonu
Zestaw modułowy Ferrari, mti-furninova.pl

Miękkość siedziska

Prezentowany niżej model sofy w pełni zasługuje na swoją boską nazwę: wygląda niebanalnie, pasuje do wnętrz klasycznych i nowoczesnych, a ponadto jest produktem najwyższej jakości. Sofa zapewnia komfortowy wypoczynek, dzięki wygodnym, miękkim siedziskom, dobrze wyprofilowanym oparciom.

salonu
Modułowy model sofy Zeus, mti-furninova.pl