Trwa właśnie czas na przygotowania do radosnych Świąt Wielkanocnych i do świątecznego ucztowania. Jakie dekoracje będą najpopularniejsze w tym wiosennym sezonie i jak najpiękniej udekorować stół wielkanocny? Zestawienie najciekawszych dekoracji Wielkanocnych przygotowała Katarzyna Łobejko-Czornak, manager marki Villa Italia. 

Wielkanoc to idealny moment, by do domu wnieść więcej kolorów, energii i świeżych kwiatów. Dlatego nieważne, czy przygotowujesz święta dla całej rodziny, czy tylko dla Waszej dwójki, warto zadbać o dekoracje wielkanocne. To właśnie dzięki nim stworzysz wyjątkowe wnętrze dające radość domownikom.

Jakie dekoracje wielkanocne zastosować? Warto zadbać o piękną porcelanę i dodatki, bo to właśnie one tworzą wielkanocną aurę. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim wiosenne akcenty: kwitnące kwiaty, stroiki, pisanki, zajączki, kurczaczki i rzeżucha. Postarajmy się, aby nasza aranżacja była harmonijna i dopasowana do indywidualnego stylu wnętrza.

Serwetki

Pomyślmy o odpowiednim udekorowaniu świątecznego stołu. To jest łatwiejsze, niż nam się wydaje! Na złożonej, ozdobnej serwetce możesz położyć sztućce, a następie związać je wstążką. Do takiej kompozycji na stole warto dodatkowo dodać długie, kolorowe kwiaty, bazie lub słodycze.

dekoracje wielkanocne
Kolorowe serwetki, rossi.pl

Stół

Jest wiele sposobów, aby udekorować stół na Wielkanoc. Zawsze najlepiej sprawdza się minimalistyczna elegancja. Klasyczna zastawa stołowa, piękne sztućce i ażurowe dekoracje wielkanocne to jest to, co musi pojawić się na Twoim stole. Mile widziane są również dodatki w kolorze srebra lub spatynowanego złota.

dekoracje wielkanocne
Stół wielkanocny, rossi.pl

Patery

Każdy uwielbia pyszne słodkości na Wielkanocnym stole. Bądźmy dumni z tego, co upiekliśmy i zaprezentujemy swoje smakowite przysmaki na pięknych, świątecznych paterach. Wybór patery w poszczególnym stylu zależy tylko od naszego własnego gustu.

dekoracje wielkanocne
Patera ozdobna, villaitalia.pl

Wieńce

Ozdobne wieńce i wielkanocne drzewa z roku na rok stają się coraz popularniejsze w naszych domach. Nieważne, czy wykonamy je sami, czy wybierzemy opcję zakupu, warto dodać porcelanowe zawieszki w kształcie pisanek lub jajek.

dekoracje wielkanocne
Aranżacja wielkanocna Royal Copenhagen, rosenthal.pl

Zające

Słodkie zajączki to wręcz obowiązkowe dekoracje wielkanocne. Figurki zająców świetnie udekorują stół czy korytarz. Równie dobrze możemy je śmiało porozstawiać po całym domu. Nie zapominajmy o naszych dzieciach. Najmłodsi oczekują zająca podczas niedzielnego poranka, bo to on przynosi wszystkim grzecznym dzieciom słodycze i zabawki.

dekoracje wielkanocne
Figurki i zawieszka Rabbits, rosenthal.pl

Wazony

Ustawmy świeże kwiaty w całym domu. Tulipany, żonkile i krokusy są nieodłącznym elementem Wielkanocy. Warto umieścić je w ozdobnych wazonach. Obecnie najpopularniejszym materiałem jest szkło oraz porcelana.

Wazon, villaitalia.pl

Wypiekane ozdoby

Najczęściej spotykanymi dekoracjami świątecznymi są pisanki, porcelanowe baranki oraz kurczaczki. Może tego roku warto wykonać je własnoręcznie? Pyszne maślane ciasteczka w kształcie kurczaczków czy baranów ozdobione kolorowym lukrem i innymi apetycznymi dodatkami. Z pewnością każdy doceni naszą pracę.

dekoracje wielkanocne
Wypiekane ozdoby, rossi.pl

Dekoracja domu na Święta Wielkanocne to prawdziwa przyjemność! Wspaniały nastrój i ciepła wiosenna pogoda powinny znaleźć swoje odzwierciedlenie w pięknych dekoracjach w naszym domu. Przede wszystkim pamiętajmy jednak, aby ten wyjątkowy czas spędzić z rodziną!