Wnętrze własnego domu czy mieszkania to chyba najbardziej osobista przestrzeń. To miejsce, gdzie spędzamy wolny czas, odpoczywamy, pracujemy, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi – czujemy się w nim najbardziej swobodnie. W swoim domu możemy najpełniej być sobą i najlepiej wyrazić siebie. Jak stworzyć ku temu najbardziej sprzyjające warunki? Na to pytanie odpowiada dekoratorka marki Eurofirany, Joanna Dziedzic-Czulak.

Moda z indywidualnym charakterem

Wystrój wnętrz to nie tylko dekoracja, ale także nośnik naszych upodobań i preferencji. Zdradza nasz gust, estetyczne sympatie oraz indywidualny charakter. Pracując z klientami przy aranżacjach wnętrz, wyborze dodatków czy projektowaniu dekoracji okiennych, zawsze zaczynam od poznania preferencji poszczególnej osoby. Próbuję odnaleźć styl, który będzie najbardziej podobał się zamawiającemu oraz paletę barw, w której poczuje się dobrze. Poszukuję rozwiązań, które będą dla domowników najbardziej funkcjonalne. Każdy klient jest inny, toteż każdy potrzebuje nieco odmiennego wystroju wnętrza. Trendy wnętrzarskie owszem są ważne, ale ważniejszy jest spersonalizowany charakter wystroju, dlatego w każdej aranżacji staram się umiejętnie łączyć oba te aspekty.

wnętrze
eurofirany.com.pl

Większość z nas lubi otaczać się modnymi rzeczami, lubimy trendy i nowości. Biorąc przykład z branży modowej, nie raz mogliście przekonać się, że dokładne, machinalne kopiowanie trendów nie przynosi zadowalającego efektu. Aby ubrania prezentowały się naprawdę dobrze, muszą pasować do określonego charakteru i stylu danej osoby. Tak samo jest w przypadku wystroju wnętrz. Bezwiedne kopiowanie aranżacji prosto z katalogów wnętrzarskich nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Kreując przestrzeń wokół siebie, musimy wziąć pod uwagę zarówno osobiste upodobania jak i możliwości aranżacyjne, jakie otwiera przed nami dane pomieszczenie. Jeśli uwzględnimy oba te aspekty, a przy tym umiejętnie pobawimy się trendami, na pewno uda nam się stworzyć modne wnętrze z indywidualnym charakterem.

wnętrze
eurofirany.com.pl

Każdy może znaleźć coś dla siebie

Jeżeli w jednym katalogu zebralibyśmy cały przegląd modnych, wnętrzarskich stylów, na pewno każdy znalazłby w nim coś dla siebie. Dla kochających prostotę i jasne pomieszczenia – styl skandynawski, dla lubiących pałacowy szyk i blask – styl glamour, dla wielbicieli swojskiego klimatu – styl rustykalny, dla odrzucających przepych minimalistów – styl nowoczesny, dla wiernych stonowanej elegancji – styl klasyczny… Mogłabym wymieniać tu jeszcze bardzo długo. Jednak decydując się na urządzenie wnętrza w danym stylu, pamiętajmy, by nadać mu osobistą nutę. Często robimy to intuicyjnie.

Dostępny wachlarz dodatków i dekoracji do danego stylu jest tak duży, że jesteśmy zmuszeni dokonać selekcji. Wybory elementów wystroju, nawet jeśli trzymamy się określonego nurtu aranżacji, podyktowane są właśnie naszymi estetycznymi upodobaniami oraz określonymi przez nas względami praktycznymi. To właśnie wybór i swobodne zestawianie ze sobą poszczególnych składników danego wystroju nadaje wnętrzom ten indywidualny, osobisty charakter.

wnętrze
eurofirany.com.pl
wnętrze
eurofirany.com.pl

Metamorfozy wnętrz uszyte na miarę

Możemy też pójść o krok dalej i, aranżując mieszkanie, sięgnąć po coś stworzonego specjalnie dla nas. Dzisiaj, kiedy większość rzeczy jest produkowanych masowo, coraz bardziej doceniamy produkty zindywidualizowane, wyjątkowe i unikatowe. Powstają one na zamówienie, czyli specjalnie dla nas i w zgodzie z naszymi oczekiwaniami i upodobaniami. Na szczęście trend na spersonalizowane produkty nie ominął branży wnętrzarskiej i coraz łatwiej możemy zamówić „uszytą na miarę” aranżację. Doskonałym przykładem są tu szyte na miarę firany i zasłony. Dekoracje okienne, powstałe na indywidualne zamówienie, nie tylko nadadzą wnętrzom niepowtarzalnego charakteru, ale także podkreślą indywidualizm właścicieli domu i wyeksponują to, na czym najbardziej nam zależy.

wnętrze
eurofirany.com.pl
wnętrze
eurofirany.com.pl

Chyba wszyscy lubimy od czasu do czasu przeprowadzać małe i duże metamorfozy w naszych pomieszczeniach. Warto więc zadbać, by podczas kreowania przestrzeni wokół siebie wyrazić w niej to, co dla nas najistotniejsze. Jeśli urządzając swoje wnętrza, postaramy się przede wszystkim wyrazić siebie, na pewno uda nam się stworzyć niepowtarzalną, wyjątkową atmosferę miejsca, w którym będziemy czuć się dobrze każdego dnia. W końcu… najważniejsze jest Twoje wnętrze!