Niewidzialne półki na książki

Szukacie sposobu na urozmaicenie domowej biblioteczki? Można ustawiać figurki, stosować podpórki albo gromadzić imponującą kolekcję dzieł literatury klasycznej i nowoczesnej. Albo… można pozwolić książkom latać! Zamiast klasycznych regałów coraz popularniejszy trend stanowią niewidzialne półki na książki.

W dzisiejszym świecie szybko zmieniających się trendów wystroju wnętrz ważne jest znalezienie nietypowych elementów dekoracji. To właśnie szczegół może nadać pomieszczeniu unikalność. Dobrze jest wybrać takie dodatki, które będą dość uniwersalne, a zatem możliwe do zaaranżowania według indywidualnych upodobań. Warto poszukać dodatków niebanalnych, zmuszających naszych gości do zadania sobie pytania: jak to właściwie działa? Prezentujemy jeden z takich gadżetów! Przed Państwem.. niewidzialne półki na książki!

Mniej znaczy więcej

Dzięki niespotykanej formie półek nie trzeba stosować wymyślnych zabiegów, aby nasza kolekcja książek stała się wyjątkowa. Niewidzialna półka staje się podporą dla książki, na której możemy kłaść nie tylko kolejne woluminy, ale również inne przedmioty. Możliwości aranżacyjne są nieograniczone: możemy postawić na niej szklankę, ozdoby, przeróżne bibeloty użytkowe i dekoracyjne. Jeżeli należymy do grona posiadaczy kotów, być może nasi podopieczni także wykorzystają nową przestrzeń do eksploracji.

półki na książki
zawieszalnia.pl

Efekt unoszenia się książek w powietrzu – jak to działa?

Sekretem osiągnięcia magicznego efektu jest ukrycie półki w środku książki. Półki wykonane są ze stali ocynkowanej, która, pomimo małych rozmiarów i nieskomplikowanej konstrukcji, jest w stanie udźwignąć ciężar aż do 10 kilogramów. Przedmiot ten jest tyle cienki, że jego ukrycie nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy zaczepić okładkę pierwszej książki, która stanowi podstawę, za haczyk przymocowany do półki i w ten sposób zamknąć wolumin. Kolejne książki układamy już bez żadnego problemu. Jako podstawa najlepiej sprawdzi się lektura o twardej okładce. W przypadku książki z miękką okładką konieczne może być dodatkowe zaczepienie kilku kartek. I voilà, książki latają!

półki na książki
zawieszalnia.pl
półki na książki
zawieszalnia.pl

Gdzie pasują niewidzialne półki?

Projektanci wnętrz starają się znajdować coraz nowsze, intrygujące rozwiązania, zadowalające wszystkie osoby, które cenią sobie nieszablonowe dekoracje i chcą urozmaicić swoje cztery ściany. Niedawno dużą popularnością cieszyły się masywne regały w formie jaskiń skalnych. Teraz twórcy, idąc w stronę minimalizmu, tworzą meble, których prawie nie ma!

Projektując meble i elementy wyposażenia, zawsze zastanawiam się: gdzie będą najlepiej wyglądać? W trakcie tworzenia rysunków widzę, że poszczególne komponenty mogą sprawdzić się w salonie, pokoju dziecka czy w pomieszczeniu biurowym. W tym przypadku jest jednak inaczej –  półek nie widać, więc nie mają zdefiniowanej formy. Mogą więc pięknie wyeksponować ulubioną kolekcję magazynów i czasopism w dużym pokoju, a w saloniku literackim utrzymają wszystkie dzieła na odpowiednim „poziomie”. W pokoju ucznia zachęcą dziecko do odkładania podręczników na wskazane miejsce. Jak to mówią: the sky is the limit – znajdź swoje idealne miejsce na niewidzialną półkę!