W ostatnim czasie wraz z pozostałymi przedstawicielami firmy Korner uczestniczyłam w prestiżowych targach we Włoszech, których głównym tematem były płyty laminowane i ich zastosowanie we wnętrzach. Pełna inspiracji przedstawiam Wam ten wyjątkowy produkt. Jestem pewna, że zachwyci Was tak samo, jak i mnie, odmieniając Wasze domy i mieszkania.

Braliśmy udział w targach w Mediolanie, które stanowią kolebkę designu mebli. Prezentowane tam dekoracje, m.in. płyty laminowane SKIN, wyznaczają kierunki światowego projektowania wyposażenia wnętrz. Dekory, które znalazły zastosowanie w kilku prezentowanych na tej imprezie meblach, nie powielają obecnych na rynku zastosowań. Możemy swobodnie łączyć je z innymi materiałami, takimi jak kamień, szkło, metal, tkaniny, a także akryl, do którego jeszcze wrócę.

Czym są płyty laminowane?

Płyty laminowane powstają przy zastosowaniu wysoce innowacyjnych, trwałych materiałów, które mogą całkowicie zmienić design danego wnętrza. Czym właściwie są? To półprodukt pokryty arkuszami dekoracyjnego papieru zaimpregnowanego żywicą mineralną. Do wyboru mamy całą gamę kolorów i wykończeń, które w doskonały sposób odzwierciedlają słoje, kolorystykę, a także percepcję dotykową materiału, taką jak w środowisku naturalnym.

Fronty akrylowe MAXGLOSS

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór frontów akrylowych MAXGLOSS produkowane na bacie płyty MDF z certyfikatem CARB. Wśród nich znajdują się zarówno wyroby na tzw. wysoki połysk, jak i te o stylowej, matowej powierzchni. Produkty z efektem szklanych powierzchni doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy nadać pomieszczeniu eleganckiego i niepowtarzalnego charakteru. Z kolei fronty akrylowe o matowym wykończeniu, które zostały zabezpieczone przed odciskami palców, to idealna propozycja do wnętrz, w których dominuje stonowany styl.

płyty laminowane
Grafitowy front akrylowy, korner.pl
płyty laminowane
Biały front akrylowy, korner.pl

Idealne zastosowanie frontów akrylowych to z pewnością przestrzeń kuchenna. Zachowujemy przyjemną sterylność i estetykę. W takich warunkach szczególnie docenić można zabezpieczenie przed odciskami palców. Fronty szafek pozostają nieskazitelnie czyste, a my zyskujemy nieosiągalny dotychczas komfort użytkowania.

Oczywiście fronty akrylowe doskonale sprawdzą się także w nowoczesnym salonie, zastosowane do wszelkiego rodzaju szafek i meblościanek. W poniżej prezentowanym wnętrzu ze smakiem połączono połyskującą czerń z drewnem oraz bielą.

płyty laminowane
Czarny front akrylowy, korner.pl

Strukturalne płyty laminowane SKIN

Strukturalne kolekcje SKIN, które aktualnie posiadamy w sprzedaży, świetnie wkomponują się we współczesną aranżację wnętrz. Łączenie deseni i faktur, na przykład głęboko profilowanych paneli dekoracyjnych VoiceTec z drewnem lub kamieniem, tworzy niesamowity efekt w każdym wnętrzu. Zastosowanie nie zna granic – kuchnia, salon czy nawet garderoba prezentują się niesamowicie.

Do wyboru mamy sześć wyjątkowych kolekcji, z których każda posiada unikalny charakter. Starano się poprzez nie oddać wrażenie naturalnego drewna z podkreślonymi sękami, jedwabistego dotyku, wyszukanego chromatyzmu, kamienia oraz metalu.

płyty laminowane
korner.pl
płyty laminowane
korner.pl
płyty laminowane
Strukturalne płyty laminowane SKIN, korner.pl
płyty laminowane
korner.pl

Kamień i marmur we wnętrzach

Obecnie największy trend aranżacyjny to zdecydowanie wykończenie marmurowe i kamienne. Nadają przestrzeni eleganckiego ducha, ale to nie jedyna ich zaleta. Przede wszystkim możemy łączyć je z przeróżnymi materiałami – drewnem, metalem czy szkłem. Szczególnie estetycznie w aranżacjach prezentuje się złoto i mosiądz, obok srebra i chromu.

płyty laminowane
korner.pl
płyty laminowane
Propozycja połączenia, korner.pl
płyty laminowane
korner.pl

Połączenie materiałów z płytami laminowanymi z kolekcji Skin daje niepowtarzalny efekt. Do wyboru mamy płyty laminowane drewnopochodne, imitujące tkaninę czy odzwierciedlające powierzchnię kamienia. Szeroki wybór daje nam dużą swobodę w kreowaniu wnętrza. Jednak niezależnie od wyboru wzoru, możemy mieć pewność, że kompozycja będzie ponadczasowa w swojej prostocie.

Ważnym jest aby stosować dany materiał tam gdzie jego użycie jest uzasadnione. Mówimy tu o akrylu, szkle, kamieniu czy stali, ale również o płycie meblowej. Wybór dekoracji, struktur i wzorów zastosowanych materiałów przy produkcji mebli czy aranżacji pewnej przestrzeni musi zamykać się w spójną całość.