Regulamin

Chcesz podzielić się z naszymi czytelnikami swoją wiedzą i opublikować na naszym blogu swój artykuł? Jesteśmy otwarci na współpracę – oddajemy do Twojej dyspozycji przestrzeń naszego serwisu. Jeśli chcesz zamieścić na naszych łamach swój tekst, prosimy, weź pod uwagę poniższe wytyczne i poznaj nasz regulamin:

 1. Na blogu publikujemy artykuły o tematyce, która nie była jeszcze prezentowana na naszych łamach, dlatego prosimy Cię o wcześniejsze zapoznanie się z naszymi dotychczasowymi publikacjami. Jeśli natomiast chciałbyś poszerzyć poruszony już przez nas temat lub wiesz, że od ostatniej publikacji wiele zmieniło się danym obszarze, z chęcią opublikujemy Twój artykuł.
 2. Zależy nam na tym, aby zamieszczone w naszym serwisie artykuły były unikalne i nigdzie wcześniej niepublikowane, dlatego prosimy o to, by przesyłane materiały były napisane wyłącznie na potrzeby naszego bloga.
 3. W artykułach prosimy poruszać tematykę nieruchomości oraz spraw i wydarzeń dotyczących rynku nieruchomości.
 4. Tekst nie musi być napisany przez eksperta, ale powinien zawierać wartościowe dla czytelników informacje i przedstawiać je w inspirujący, angażujący, a nawet humorystyczny sposób.
 5. Preferowana długość artykułów to 2500 do 3500 znaków wraz ze spacjami. Jeśli Twój artykuł jest dłuższy, zachęcamy do podzielenia go i przesłania do nas w oddzielnych częściach. Artykuły krótsze niż 1500 znaków nie będą publikowane.
 6. Zachęcamy do sięgania po różnorodne formy dziennikarskie. Artykuły mogą być napisane w formie felietonu, wywiadu, wiadomości, poradnika czy przewodnika (np. po danym mieście).
 7. Zachęcamy do podstawowej edycji artykułu: wyróżnienia w jasny i czytelny sposób tematu oraz wydzielenia akapitów i nadania im śródtytułów.
 8. Prosimy o dołączanie do artykułu związanych z jego treścią grafik lub zdjęć. Materiały te powinny być jednoznacznie oznaczone i podpisane.
 9. Prosimy o podanie informacji, czy przesłane zdjęcia i grafiki są własnością autora artykułu, czy też zostały pobrane z innego źródła. W tym drugim przypadku konieczne jest podanie źródła materiałów oraz status praw do ich wykorzystania. W przypadku braku takiej informacji otico.pl zastrzega sobie prawo do zmian grafik i zdjęć.
 10. Od momentu publikacji artykułów właściciel serwisu otico.pl staje się właścicielem publikowanych tekstów i grafik.
 11. Zachęcamy, aby przed wysłaniem sprawdzić teksty pod kątem poprawności językowej. Otico.pl zastrzega sobie prawo do redakcji artykułów przed ich publikacją.
 12. Może się zdarzyć, że przesłany materiał tekstowy i graficzny nie zostanie opublikowany. Serwis Otico.pl nie jest zobowiązany do podania przyczyny braku publikacji.