Oto nadszedł wielki dzień wręczenia kluczy do Twoich nowych czterech kątów. Przepełnia Cię nieopisane szczęście i radość. Po chwili jednak ekscytacja mija i uświadamiasz sobie, że zanim się wprowadzisz, musisz się urządzić. Przed Tobą nie lada wyzwanie, bowiem sęk w tym, aby urządzić się nie ,,jakkolwiek”, a tak, by spełnić swoje marzenie o mieszkaniu idealnym, dopasowanym do Twoich potrzeb. Tak, aby z przyjemnością do niego wracać po ciężkim dniu i tak, aby służyło Ci przez wiele lat.

Mając już swój własny kąt, pragniemy jak najszybciej się do niego wprowadzić. Wiąże się to często z tym, że świadomie lub mniej świadomie zapominamy, iż nie ma mieszkań uniwersalnych. Deweloper natomiast nie jest wróżbitą, który odgadnie nasze potrzeby i dostosuje układ mieszkania do naszej osoby.

Każdy z nas jest inny i inaczej odbiera przestrzeń, w której się znajduje. Jedni, na przykład entuzjaści gotowania, wolą większą i zamkniętą kuchnię kosztem salonu, inni woleliby w tym miejscu leżeć na ogromnym narożniku przed kinem domowym.

układ mieszkania
juststudio.pl

Myślisz sobie – Jest tyle gotowych inspiracji, na pewno znajdę coś dla siebie. Jednak cóż począć, gdy przepiękna kuchnia, znaleziona w czeluściach internetu, okazuje się trzy razy większa od naszej? Gdzie umieścić setki książek, odkurzacz i deskę do prasowania? Wówczas pojawiają się schody i pytanie: Jak się urządzić, nie zagracając mieszkania, a przy okazji nie zwariować?

,,Gdzie jest włącznik światła?!”

Elektryka, wydawałoby się temat błahy – tu włącznik i światło na środku sufitu, tam gniazdko, i gotowe. Dopiero po jakimś czasie zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, jak irytujący potrafi być włącznik światła umieszczony po nieodpowiedniej stronie drzwi. Co gorsza, jak go znaleźć po zmroku? Uświadamiamy sobie też, że w pomieszczeniu światła jest zdecydowanie za mało.

układ mieszkania
juststudio.pl

,,Brakuje mi blatu”

Często, projektując nawet małe kuchnie, słyszę: Lodówka i piekarnik oczywiście do zabudowy, zmywarka 60 cm z czajnikiem elektrycznym na blacie, płyta indukcyjna i zlewozmywak 1,5-komorowy, koniecznie pod oknem. Do tego stół na co najmniej 6 osób…

Nie każdy z nas lubi gotować, jednak każdy z nas potrzebuje odrobiny blatu, choćby do przygotowania śniadania lub kolacji. Bywa więc tak, że nadmiar sprzętów i ograniczająca nas powierzchnia zmuszają do zastosowania rozwiązań innych, niż sobie wymarzyliśmy. Zapewniam Was jednak, mały kompromis i rezygnacja z kilku must-have’ów z pewnością zaprocentują większym komfortem pracy.

układ mieszkania
juststudio.pl

,,Posprzątaj ten bałagan!”

Mieszkanie idealne to mieszkanie czyste i uporządkowane. Ale co w przypadku, gdy nie jesteście w stanie pomieścić wszystkiego, ściany nie chcą się rozciągnąć, a Wy nie możecie oprzeć się pokusie posiadania kolejnych dodatków?

Do planowania mieszkania należy podejść na spokojnie, ma przecież ono być naszym azylem na długie lata. Dobry projekt wymaga jednak poświęcenia i wiedzy w tym temacie. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu i cierpliwości, z pomocą przyjdzie architekt wnętrz. Dobór kolorów i materiałów to jedynie namiastka jego pracy. Dzięki bogatemu doświadczeniu i głowie pełnej pomysłów, podpowie, jak rozsądnie rozplanować kuchnię, łazienkę, elektrykę i zorganizować miejsce do przechowywania. Uporządkuje nam przestrzeń tak, aby była nie tylko piękna i praktyczna, ale także abyśmy mogli sobie szczerze powiedzieć: To są moje cztery kąty.

układ mieszkania
juststudio.pl
układ mieszkania
juststudio.pl