Repertuar kin zdominowany przez komedie romantyczne, wystawy sklepów w galeriach handlowych przyozdobione dekoracjami z serduszek, pluszowych misiów czy róż, i obowiązkowo, wszystko na czerwono. To znak, że nadszedł luty. Alternatywę kolorystyczną dla wszystkich, którzy nie przepadają za stylistyką walentynek prezentuje Joanna Dziedzic-Czulak, dekoratorka marki Eurofirany.

Święto zakochanych sprawia, że luty najczęściej jest skąpany we wszystkich odcieniach czerwieni i dekoracjach w kształcie serca, zwykle raczej mało oryginalnych. Jedni celebrują walentynki, a inni je krytykują. Nawet jeśli denerwuje Cię komercyjna, spopularyzowana strona walentynek, możesz znaleźć swój sposób na to święto i nie dać się pochłonąć „czerwonej” gorączce. Postaw na szmaragdowe love – miłość w szlachetnym kolorze.

Walentynki w kolorze szmaragdów

Chociaż w pierwszej chwili to właśnie czerwona barwa kojarzy nam się z miłością, handlowa odsłona walentynek sprawia, że czerwony może już się nieco nudzić – przynajmniej w lutym. Oczywiste rozwiązania nie zawsze są najlepsze, a już na pewno nie są kreatywne, inspirujące i zaskakujące. Wcale więc nie musisz stawiać w lutym na banalną czerwień. Gwarantuję, że absolutnym hitem jest inny, niezwykle szlachetny i elegancki kolor – szmaragdowy.

Nazwa tego koloru pochodzi od kamienia szlachetnego i łączy w sobie nuty zieleni i błękitu, co daje naprawdę olśniewający efekt. Szmaragdowy jest też zbliżony do niesłychanie modnej ostatnio butelkowej zieleni, a w niektórych wariacjach wpada w tonację barwy morskiej. Jedno  jest pewne – szmaragdowy to niezwykle głęboki kolor, kojarzony z eleganckim luksusem.

szmaragdowe
eurofirany.com.pl

Szmaragdowe prezenty

Tym razem, wybierając prezent z okazji święta zakochanych, możesz porzucić poszukiwanie czerwonych drobiazgów i dodatków. Zamiast tego postaw na kolor prawdziwych klejnotów. Twój partner czy partnerka z pewnością bardziej ucieszy się z pięknej, eleganckiej, dekoracyjnej poduszki w zjawiskowym, głębokim kolorze szmaragdowym niż z kolejnej czerwonej poduszeczki w kształcie serca. Przyjemnym prezentem, który na co dzień będzie przypominał obdarowującego, może być na przykład elegancka narzuta na łózko lub koc. Szmaragdowa narzuta to nie tylko gustowny prezent, ale także możliwość nadania wnętrzu nowego charakteru. Bowiem nie tylko wytworne kobiety kochają szmaragdy – wnętrza również.

szmaragdowe
eurofirany.com.pl
szmaragdowe
eurofirany.com.pl

Wnętrza ze szmaragdowym blaskiem

Skoro szmaragdowy jest kolorem klejnotów, Twoje wnętrza „ubrane” w ten kolor będą prezentowały się, jakby były przyozdobione najdroższą biżuterią. Szmaragd to bardzo atrakcyjny kolor, który symbolizuje klasę i wyrafinowane bogactwo. Dodatki w tym kolorze dodadzą pomieszczeniom szyku, eleganckiego stylu i wysublimowanego piękna. Dodatkowo, to na tyle wdzięczna barwa, że z łatwością wprowadzisz ją do aranżacji w różnych stylach. Zasłony w kolorze szmaragdów pięknie zaprezentują się zarówno w minimalistycznych, nowoczesnych stylizacjach, w typowo klasycznych wnętrzach, jak i w pełnych blasku wystrojach glamour. Do każdej aranżacji wprowadzimy bowiem wrażenie harmonii i przyjemnego spokoju.

Szmaragdowe tekstylia wyglądają zjawiskowo w towarzystwie złota oraz kryształowych dodatków. Szmaragdowy wygląda efektownie także w połączeniu z kolorem jasnego drewna, turkusem, bielą lub czernią. Z kolei zestawienie go z fioletem da spektakularny i bardzo energetyczny efekt. Możesz śmiało eksperymentować z tym kolorem w dekoracji wnętrz. Tym razem postaw więc na  „szmaragdowe love”, a na pewno dasz się ponieść miłości w kolorze klejnotów.