Co w pierwszej kolejności zachęca Cię do kupna takiej, a nie innej tapety? Czy nie wzór lub obraz właśnie? Na co patrzysz? Na kolor? Na delikatny, kojący emocje pattern? Na piękną ilustrację? Na kawałek świata w interpretacji artysty? Patrzysz na obraz, a ten albo pociąga Cię za sobą, albo nie. Jak w sztuce.

Tapety? Dzisiaj na rynku znajdziesz prawdziwe dzieła sztuki zwane tapetami, ale również muralami, drukowanymi obrazami, fototapetami. Chciałabym Cię zachęcić do odnalezienia fragmentu swojego świata w tej ofercie.

doubleroom.pl

Nie chodź na kompromisy

Od paru lat projektuję wielkoformatowe cyfrowe ilustracje. Przedrukowuję je na tapety i tkaniny użytkowe. Nie mogę jednak narzucić Ci wyboru tapety do twojego M4. Nie czuję się w obowiązku tłumaczyć, dlaczego tapeta flizelinowa lub taki czy inny wzór będzie w Twoim przypadku strzałem w dziesiątkę. Sam wiesz najlepiej, co jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Przynajmniej tego bym Ci życzyła. Przestańmy chodzić na kompromisy, takie na przykład jak „sprawdzony styl skandynawski”. Z całą swoją sympatią do najprostszych rozwiązań, otwartej przestrzeni, światła, bieli i szarości – mamy tendencję do ujednolicania i upodabniania się do siebie, nie wyłączając takich obszarów, jak styl czy wyposażenie i wystrój wnętrz, w jakich przyszło nam mieszkać.

doubleroom.pl

Na szczęście coś drgnęło, coś się zmienia. Prawdopodobnie nowe trendy niedługo pochłoną większość miłośników dobrego dizajnu i rynku wnętrzarskiego i ponownie zaczniemy powielać nasze wybory i decydować się na podobne rozwiązania, co nasz sąsiad. Niemniej jednak lubię te okresy przejściowe. Ludzie zaczynają się zastanawiać, gdzie ich miejsce, częściej samodzielnie podejmują decyzje. Wybór nie jest już taki oczywisty.

Różnorodność jest piękna!

Na rynku istnieje obecnie bardzo wiele rodzajów tapet. Zaczynając od klasyki, czyli papierowych tapet w rolkach z powtarzalnym patternem, przez tapety winylowe, na podkładzie flizelinowym, tekstylne, z klejem, aż po samoprzylepne, o różnych strukturach wykończenia. Cudowne jest to, że na rynku istnieje coraz więcej tapet z autorskimi wzorami, projektowanych przez artystów i grafików. Różnorodność jest piękna. A dobre wzory nigdy nie tracą charakteru i uroku. Jeżeli ktoś szuka czegoś naprawdę wyjątkowego, może zamówić wzór lub ilustrację według indywidualnych wskazówek.

doubleroom.pl

Osobiście preferuję możliwość zamawiania tapety ze wzorem skomponowanym i dopasowanym dokładnie do potrzeb lokatora i konkretnych proporcji ściany we wskazanym wnętrzu. Mamy wówczas gwarancję, że wybrana grafika zostanie dostosowana, skadrowana bądź skomponowana idealnie do wnętrza naszego mieszkania i że zapłacimy za taką ilość m2 tapety, jakiej dokładnie potrzebujemy. Nie mniej i nie więcej. Jakie to proste i na dodatek niezmiernie skuteczne rozwiązanie! Musimy tylko pozwolić sobie na wyjście z pewnego schematu myślenia i przekonań.

doubleroom.pl

Co w trendach piszczy?

Od jakiegoś czasu na salonach królują roślinne, egzotyczne wzory. Co do kolorów, przede wszystkim zielenie – mocne, gęste, inspirowane naturą. Nasycone granaty, zgaszone, ciemne niebieskości, ale również brązy, kolory szlachetnych metali, oczywiście złota. Zestawienia chłodnych i ciepłych odcieni. Dla mnie cudowna zmiana. Po epoce chłodu we wnętrzach zaczynamy wołać o kolor, ciepło. We wnętrzarstwie modne staje się określenie hygge, które etymologicznie wywodzi się z norweskiego określenia na „dobre samopoczucie”. Odważyliśmy się sięgnąć po atmosferę intymności, przytulności, tworzymy miejsca, w których można odpocząć od zgiełku i czynić swoje małe rytuały codzienności. Jestem zachwycona!

doubleroom.pl

Z praktycznego punktu widzenia

Tapety spełniają wiele praktycznych funkcji. Prócz tego, że potrafią nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru i klimatu zabezpieczają też ścianę, wygłuszają, kryją niedoskonałości. W większości przypadków tapety są zmywalne, możesz je bezpiecznie przetrzeć wilgotną szmatką i zebrać osadzony kurz czy pozbyć się powierzchownego brudu. Tapety, których spodnią warstwę stanowi włóknina poliestrowa (flizelina) są bardzo trwałe, trudno je rozerwać. Na ścianie układa się je szybko, łatwo i dokładnie, można je również przycinać podczas tapetowania. Klej nanosi się bezpośrednio na ścianę. Sama tapeta nie wymaga zmiękczania klejem. I bardzo ważna rzecz – traumy z dzieciństwa związane ze zdrapywaniem tapety ze ścian za pomocą szpachli odeszły do lamusa. Jeżeli po latach użytkowania zechcesz zmienić tapetę, wystarczy tylko mocno pociągnąć, by usunąć ją bez pozostawiania na ścianie skrawków czy większych części, jak to ma miejsce w przypadku tapet papierowych.

doubleroom.pl

Pozostaje mi tylko życzyć Państwu najlepszych dla siebie wyborów tapet i zachęcić do korzystania z bogatej oferty!