Boże Narodzenie to niezaprzeczalnie wyjątkowy czas, kiedy mamy dni wolne od pracy i zwalniamy tempo. Czas wypełniają nam rodzinne spotkania, celebrowanie drobnych przyjemności i kultywowanie pięknych tradycji. W rezultacie bardziej niż zwykle zależy nam na dekorowaniu domu i często rozważamy zakup nowych ozdób świątecznych. Które z nich stworzą prawdziwą bożonarodzeniową atmosferę? Wymieni je Agnieszka Korszeń z Newled.

Nasze domy i mieszkania zmieniają się na wyjątkowy okres świąt Bożego Narodzenia. Z zakamarków szaf wyjmujemy świąteczne zastawy, bożonarodzeniowe dekoracje oraz różnego rodzaju lampki. Niekiedy decydujemy się na dokupienie nowych ozdób świątecznych. Wśród najpopularniejszych z nich odnajdziemy takie, które przenoszą nas do wspomnień z dzieciństwa. Oto moje absolutne top 10 ozdób świątecznych, których nie może zabraknąć w Twoim domu:

1. Bożonarodzeniowa porcelana

Świąteczna porcelana kocha złoto i srebro połączone ze śnieżną bielą. Nie ma znaczenia, czy posiadamy zastawę nowoczesną, czy klasyczną. Jednak warto, aby nakrycie stołu było odświętnie i starannie przygotowane.

ozdób świątecznych
Kolekcja Renesans, villaitalia.pl

2. Święty Mikołaj

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli świąt. Postać starca z workiem pełnym prezentów jest obecna na całym świecie. Bez względu na to, w jakim wieku jesteśmy, bezsprzecznie budzi w nas pozytywne emocje.

ozdób świątecznych
Kolekcja Hoppen, villaitalia.pl

3. Renifery

To niezaprzeczalnie uroczy element dekoracji świątecznych, który w szczególności rozczula dzieci. Figurki reniferów mogą ozdobić wszystkie zimowe wnętrza. Będą idealnie prezentowały się na komodach, półkach, regałach, a nawet pod choinką.

ozdób świątecznych
Kolekcja Nostalgic Ornaments, rossi.pl

4. Aniołki

To wyjątkowe, eleganckie oraz piękne figurki, które wprowadzą do każdego wnętrza sielską atmosferę. Figurki aniołków mogą być również niezwykłą dekoracją wigilijnego stołu.

ozdób świątecznych
Aniołki, rosenthal-online.pl

5. Słodkie ozdoby

Pierniczki, złote lub srebrne orzechy oraz jabłka pięknie wyglądają nie tylko na choince. Dlatego możemy porozwieszać je po całym domu, wprowadzając niezwykłą atmosferę!

ozdób świątecznych
Kolekcja Winter Bakery Delight. rossi.pl

6. Gwiazda Betlejemska

Gwiazda betlejemska jest doskonałą dekoracją dla tych osób, które cenią sobie tradycję. Możemy zdecydować się na zakup żywej lub sztucznej rośliny, ale często jest ona motywem różnych dekoracji świątecznych. Gwiazda betlejemska występuje w wielu różnych kolorach, jednak najpopularniejsza jest oczywiście wersja czerwona.

ozdób świątecznych
Kolekcja Maria Poinsecja, rosenthal-online.pl

7. Bombki

To zdecydowanie najpopularniejsze ozdoby choinkowe. Kruche, z porcelany czy ze szkła, wszystkie mają w sobie czar świąt Bożego Narodzenia. Nie brakuje także bombek kolekcjonerskich, które przypominają małe dzieła sztuki.

ozdób świątecznych
Kolekcja bombek Shiny Gold, rosenthal-online.pl

8. Lampki choinkowe

Stanowią bardzo ważny element wystroju świątecznego mieszkania. Długie i mroźne wieczory sprawiają, że chętnie spędzamy czas w blasku lampek. Do wyboru mamy lampki o barwie ciepłej, zimnej, statyczne, a także te z efektem flash (delikatnie migoczące).

ozdób świątecznych
Lampki choinkowe, newled.pl

9. Lampy zapachowe

Za sprawą lamp zapachowych można wprowadzić do wnętrza świąteczny zapach, ale też odmienić jego wygląd, dzięki oryginalnej formie flakonów. Poprzez zanurzony w korpusie lampy knot perfumy trafiają do niewielkiego palnika u szczytu konstrukcji. Wysoka temperatura sprawia, że lampa uwalnia woń perfum i nie tylko odświeża, ale również delikatnie dezynfekuje powietrze. Idealne olejki zapachowe na święta to m.in. kaszmir, pomarańcza i cynamon, suszone owoce oraz wyborna szarlotka.

ozdób świątecznych
Lampy zapachowe, lampeberger.com.pl

10. Choinka

To niewątpliwie najważniejsza ozdoba świąteczna, bez której nie wyobrażamy sobie świąt. Co więcej, choinka jest symbolem życia i nadziei, dlatego jest tak ważna w naszej tradycji. Do wyboru mamy sztuczne, a także żywe drzewka – każde rozwiązanie ma swoich zwolenników.

ozdób świątecznych
Sztuczna choinka, newled.pl