Znudziły Ci się już sterylne, minimalistyczne wnętrza z wszechobecną szarością i bielą, pastelowymi dodatkami i gładkimi tkaninami? Twoje mieszkanie potrzebuje powiewu świeżości, nowej energii, koloru? Rozwiązanie jest jedno – urban jungle! Poznaj styl, który zachwyci Cię feerią barw, eksplozją zieleni, bogactwem niebanalnych wzorów i ogromnym ładunkiem pozytywnej energii.

Urban jungle to styl, którym rządzą motywy roślinne, rodem z tropikalnej dżungli. Zostały one zestawione z modną, miejską estetyką. Styl ten zyskał na popularności w 2017 roku i od tego czasu wciąż utrzymuje się na topie. Kreatywny potencjał i energia czerpana z powrotu do natury, jaką przynosi wystrój w stylu urban jungle, może być idealnym pomysłem na letnią metamorfozę Twoich wnętrz. Jak ją przeprowadzić? Co jest gwarantem udanych aranżacji w stylu miejskiej dżungli? Przygotowałam dla Ciebie trzy główne wskazówki.

Po pierwsze: zieleń

Aranżując wnętrze w jakimkolwiek ze stylów, dobrze na początku określić paletę barw, która będzie dominowała w naszej aranżacji. W przypadku stylu urban jungle sprawa jest prosta. Do dyspozycji mamy bowiem całą paletę zieleni, we wszystkich jej odcieniach i wariantach. Wariacje na temat zieleni warto skupić jednak na wyrazistych, soczystych odcieniach – np. butelkowa zieleń (wciąż gorący trend we wnętrzach). Ciemne zielenie ładnie będą komponowały się także z głębokimi, turkusowymi bądź szmaragdowymi odcieniami.

urban jungle
eurofirany.com.pl

Po drugie: zieleń

W kwestii wzorów i motywów również dominować będzie zieleń. Urban jungle charakteryzują bowiem głównie botaniczne motywy. Roślinne wzory inspirowane są tropikalną dżunglą, toteż wśród najpopularniejszych motywów znajdują się liście bananowca, monstery, paproci czy palmy. Botaniczne wzory powinny pojawiać się w różnych aranżacjach – na tapetach, narzutach, zasłonach, poduszkach dekoracyjnych – możliwości jest naprawdę sporo. Motywy egzotycznych roślin i kwiatów wspaniale zaprezentują się także na ścianie, w postaci barwnych, oryginalnych grafik czy obrazów.

urban jungle
eurofirany.com.pl
urban jungle
Egzotyczna narzuta na łóżko, eurofirany.com.pl
urban jungle
eurofirany.com.pl

Po trzecie: zieleń

Skoro styl ma przywodzić na myśl wyobrażenie egzotycznej dżungli, nie może zatem zabraknąć w nim żywych roślin. W doniczkach, wazonach, wiszących koszyczkach… umiar może zejść tu na dalszy plan. Sprawdzą się zarówno duże, liściaste rośliny i drzewka, jak i malutkie, ustawione na parapecie kaktusy. Powrót do natury musi być widoczny już na pierwszy rzut oka. Oprócz doboru roślin ważny jest też dobór donic i wazonów. Nie zapominajmy, że to miejska dżungla, więc nie może przecież zabraknąć w niej modnych, nowoczesnych, miejskich dodatków. Designerski wazon wkomponuje się tu idealnie.

urban jungle
eurofirany.com.pl
urban jungle
eurofirany.com.pl
urban jungle
Szmaragdowe wazony, eurofirany.com.pl
urban jungle
eurofirany.com.pl

Wyobrażenie miejskiej dżungli otwiera przed nami ogromne możliwości aranżacyjne. Wnętrza w stylu urban jungle są przede wszystkim charakterne i efektowne. Nie trzeba jednak od razu zmieniać całego wystroju. Można wprowadzić kilka elementów aranżacji w tym stylu, aby poczuć świeży klimat i energię tropikalnych wakacji.

urban jungle
eurofirany.com.pl
urban jungle
eurofirany.com.pl