Jaką dzielnicę w Lublinie wybrać na zakup mieszkania? Na to pytanie codziennie odpowiadają sobie inwestorzy, rodziny oraz młode osoby. Decydując się na zakup mieszkania, mamy na uwadze kilka kwestii. Najczęściej decyduje cena, powierzchnia, a także lokalizacja. Lublin, jak każde inne miasto, ma lepsze i gorsze dzielnice. Kilka istotnych informacji na ten temat przedstawia Sylwia Piluś z Biura Nieruchomości Kwadrat.

Dzielnice w Lublinie pod kątem inwestycji

Jednym z najważniejszych czynników, którymi kierują się inwestorzy przy szukaniu nieruchomości, jest cena. Pod tym względem najlepiej jest wybrać mieszkanie w Lublinie w dzielnicy Bronowice oraz Kalinowszczyzna. Ceny są tam zdecydowanie niższe niż w pozostałych dzielnicach. Dodatkowym atutem Bronowic i Kalinowszczyzny jest dobre skomunikowanie z całym miastem. Dzielnice te, pomimo dobrej ceny oraz lokalizacji, nadal są niedoceniane przez inwestorów.

Jeśli planujemy inwestycję mieszkaniową, warto pomyśleć także o Śródmieściu. Zabudowę tej okolicy stanowią w znaczniej części dziewiętnastowieczne budynki. Ceny nieruchomości utrzymują się na podobnym poziomie i na pewno nie będą maleć. Śródmieście to doskonała lokalizacja do inwestowania w kamienice!

Bezpieczne dzielnice idealne dla rodziny

Do najbezpieczniejszych, najbardziej zadbanych i najchętniej kupowanych przez rodziny dzielnic Lublina należą przede wszystkim: Czuby Południowe, Czechów Północny i Południowy, Sławin oraz Sławinek. Mieszkańcy tych okolic na pewno nie boją się wracać po zmroku do domu. Oprócz tego znajdziemy tu idealną infrastrukturę dostosowaną do potrzeb dzieci.

Mieszkańcy tych części miasta mają miano najlepszych sąsiadów, między innymi dlatego, że dbają o czystość. Zadbane okolice nieruchomości są więc standardem, a w dzielnicy Czuby dodatkowo mamy dostęp do wąwozu oraz dużej ilości terenów zielonych.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Lublinie?

Lublin jest obecnie jednym z najlepiej rozwijających się miast w Polsce. Bogata oferta edukacyjna oraz liczne miejsca pracy coraz częściej skłaniają młodych ludzi do przyjazdu. Lublin to także jedno z lepszych miast do zakupu mieszkania. Stolica województwa lubelskiego dynamicznie się rozwija, co wiąże się z rosnącym popytem na mieszkania. Poprawa infrastruktury drogowej i dobrze skomunikowane ze sobą dzielnice to tylko kilka powodów, dla których warto wybrać kupić mieszkanie w Lublinie.

Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie nasze potrzeby ma ona spełniać. Czy inwestujemy w mieszkanie pod wynajem, czy szukamy dla siebie czterech kątów w spokojnej okolicy? Niezależnie od obranych kryteriów wyboru, zawsze warto dodatkowo zasięgnąć informacji na temat dzielnicy, w której planujemy dokonać zakupu.