Prawie każdy, kto kiedykolwiek kąpał swojego psa w domowej łazience, wie, że wiąże się to z małym domowym huraganem, awanturą na 4 łapy i – w najlepszym wypadku – pupilem obrażonym aż do… kolacji. Jako właścicielka dwóch psów przekonałam się o tym wielokrotnie, stąd właśnie pomysł na stworzenie Wash Dog.

Projektowanie łazienki

Łazienka to niewątpliwie miejsce, które lubimy i w którym spędzamy dużo czasu.  Etap jej projektowania to jedno z najtrudniejszych zadań dla właścicieli nowego mieszkania. Stół w salonie zawsze przecież można przestawić, a w łazience, no cóż… tu nie możemy pozwolić sobie na pomyłki. Przy projekcie bierzemy pod uwagę wszystkich domowników. Inne potrzeby łazienkowe ma rodzina z małymi dziećmi, inne taka, w której wychowują się nastolatki, a jeszcze inne zapracowani single czy osoby starsze. Sytuacja dodatkowo się komplikuje, gdy jednym z lokatorów naszego domu jest pies.

Wówczas, kiedy, już jako szczęśliwi mieszkańcy, zaczynamy cieszyć się naszym nowym lokum, nagle – najczęściej wieczorem – zdarza się to coś.

Kałuża była tylko jedna, ale ją znalazłem!

To coś, to Twój ukochany pies, który wrócił ze spaceru cały w błocie. Od razu wiesz, że umycie łap w misce z wodą to za mało. On potrzebuje kąpieli z prawdziwego zdarzenia! Z dużą ilością szamponu i wody. Wyobraźnia zaczyna pracować, bo wiesz, że zaraz przez cały dom przejdzie huragan.

pies

Tylko nie do łazienki…

Pies czuje pismo nosem, z całych sił zapiera się przed wejściem do łazienki, a kiedy już wepchniesz go tam siłą, oboje macie dosyć. A to dopiero początek. Jeżeli pies jest mały, to jakoś to będzie. Można zaciągnąć go siłą pod prysznic i udawać, że wcale mocno nie chlapie. Można też wrzucić go szybko do wanny, będzie się ślizgał i tylko trochę podrapie ją pazurami. Ślady – choćby małe – jednak zostaną.

Co, gdy pies jest ciut większy? Brodzik jest dla niego zbyt mały, więc w grę wchodzi mycie na raty. Najpierw przednie łapy, a potem? Potem jest już tylko gorzej, woda leje się wszędzie i zaczynasz się zastanawiać, czy ubezpieczyłeś mieszkanie od odpowiedzialności cywilnej.

To może dużego psa do wanny? Świetny pomysł, tylko jak go tam wsadzić? Przecież waży ponad 30 kg i jest cały brudny.

Mokry pies

Kiedy już uda Ci się go wykąpać, pozostaje kwestia suszenia. Przecież gdy wyjdzie mokry z łazienki, będzie wycierał się o wszystkie meble i dywany. Będzie strzepywał wodę i zostawiał wszędzie mokre ślady. Nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w ręczną suszarkę do włosów, duży ręcznik i masę cierpliwości.

Jestem obrażony

Dotarliśmy do szczęśliwego finału. Pies został wykąpany i jest w miarę suchy. Oczywiście kładzie się obrażony w swojej budzie i ani myśli pomóc nam w sprzątaniu mieszkania. My już wiemy, że przez najbliższą godzinę będziemy czyścić łazienkę po całym tym huraganie.

Łazienka dla psa

Projektując łazienkę, braliśmy pod uwagę wszystkich mieszkańców, ale nie psa. Pies nie jest użytkownikiem domowej łazienki i zazwyczaj żaden projekt nie uwzględnia jego potrzeb. Idealnym rozwiązaniem byłoby zatem stworzenie miejsca psiej pielęgnacji poza naszym mieszkaniem.

Wash Dog

Odpowiedzią na tę potrzebę jest właśnie Wash Dog. To miejsce stworzone z myślą o psach i ich właścicielach. To taka „zewnętrzna łazienka” dla psów. W każdym salonie Wash Dog znajduje się profesjonalna wanna z panelem sterującym, który ułatwia mycie psa. Pies wchodzi do wanny przez uchylne drzwiczki i stoi w niej na antypoślizgowym podłożu. Dla jego bezpieczeństwa, do obroży można przyczepić łańcuszek.

pies
washdog.pl

W maszynie jest słuchawka prysznicowa, która podaje wodę, szampon lub odżywkę, w zależności od wyboru programu. Woda ma ustawioną odpowiednią temperaturę, a kosmetyki są hypoalergiczne, o pH odpowiednim dla skóry psa. Suszenie również odbywa się w wannie. Specjalna suszarka ma dwie moce nadmuchu: mocny i słaby.

pies
washdog.pl

Mycie psa w Wash Dogu to czysta przyjemność. Kąpiel przebiega swobodnie i sprawnie. Zarówno właściciel, jak i pies wychodzą po takiej wizycie bardzo zadowoleni.

Warto wspomnieć, że w każdym salonie Wash Dog pracuje również groomer – psi fryzjer. Tak więc przy okazji kąpieli można umówić pupila dodatkowo na strzyżenie i zabiegi pielęgnacyjne wykonywane przez specjalistę.

pies
washdog.pl

Zapraszamy do korzystania z salonów Wash Dog, nie tylko w wyjątkowych sytuacjach. Regularne wyczesywanie oraz kąpiel sprawią, że pies będzie czuł się dobrze, a jego skóra i sierść pozostaną w dobrym stanie. To niezwykle ważne dla ogólnej kondycji naszego pupila.

Dzięki salonom Wash Dog pielęgnacja psa może stać się czystą przyjemnością.

pies
washdog.pl