Współpraca buduje – tak brzmi popularne powiedzenie. Jednak jak ma się ono do współpracy między biurami nieruchomości? Na to pytanie odpowiada Magdalena Kozłowska z Biura Nieruchomości M2Home w Białymstoku.

Współpraca to podstawa

Czy współpraca między biurami nieruchomości jest możliwa? Między „konkurencją”? Jak najbardziej tak. Dla każdego profesjonalisty w tej branży jest ona kluczowa. Dobrze ułożona współpraca między agencjami nieruchomości oferuje jej pracownikom szybki dostęp do dużej bazy ofert. To same korzyści, zarówno dla klientów, jak i dla samej firmy.

Przyspieszamy transakcję kupna-sprzedaży

Klient przychodzi do biura nieruchomości i chce kupić mieszkanie. Przedstawia nam swoje kryteria, lokalizację oraz wymagania względem nieruchomości. Najpierw sprawdzamy w naszej bazie, czy mamy do zaoferowania nieruchomość odpowiadającą jego wymaganiom. Następnie posiłkujemy się ofertami zaprzyjaźnionych agentów, z którymi współpracujemy. Dzięki temu mamy szansę bardzo szybko przedstawić propozycję kilkunastu ofert do wyboru. Takie działanie to ogromna oszczędność czasu dla klienta popytowego, ale nie tylko dla niego. To również realne przyśpieszenie sprzedaży nieruchomości i oszczędność czasu klienta podażowego. Na końcu tego łańcuszka jesteśmy my – pracownicy biur nieruchomości. Bezpieczna, sprawna i szybka obsługa nabywcy jest gwarancją kolejnych zleceń i sukcesów na ścieżce kariery każdego agenta.

Obawy przed współpracą na wyłączność

Wiele osób zgłaszających się do agencji nie bardzo rozumie, na czym polega współpraca na wyłączność. A jest ona niczym innym, jak powierzeniem jednemu agentowi zlecenia sprzedaży swojej nieruchomości.

Oferty opatrzone klauzulą wyłączności są w naszej firmie ofertami najwyższej wagi. To takim zleceniom poświęcamy najwięcej naszej pracy, środków finansowych i zaangażowania. Także w tym przypadku ogromną rolę odgrywa współpraca między biurami. Informacja o nieruchomości trafia do wielu agentów, co znacznie zwiększa grono potencjalnych klientów, a także szansę na szybkie zamknięcie transakcji. Współpraca między biurami nieruchomości umożliwia prezentowanie oferty nie tylko klientom biura, do którego zgłosił się właściciel mieszkania czy domu, ale także klientom wszystkich biur współpracujących. Dzięki temu natychmiast zwiększamy liczbę osób, którym jest przedstawiana oferta, a to znacznie przyspiesza sprzedaż.

Oferty „z pierwszej ręki”

Pośrednik nieruchomości, który ma dobrze ułożoną współpracę z innymi agencjami, często ma lepszy dostęp do informacji „z pierwszej ręki” na temat nowych ofert. Są to nieruchomości, których ogłoszenia nie zostały jeszcze oficjalnie opublikowane. W ramach biur, które współpracują i udostępniają oferty, jest to możliwe. Zawsze warto dopytać swojego pośrednika, czy będzie współpracował z innymi agencjami. My tak właśnie działamy i staramy się zrobić wszystko, by jak najlepiej i jak najszybciej doprowadzić do transakcji.

Efektywny pośrednik nieruchomości

Współpraca z konkurencją może być owocna i przynosić wzajemne korzyści. Pozwala budować lepszy wizerunek nie tylko firmy, ale też całej branży rynku pośrednictwa nieruchomości. Z kolei agent nieruchomości, który potrafi dobrze ułożyć współpracę między agencjami, staje się bardziej efektywny i buduje markę opartą na wiedzy i zaufaniu. Pomaga to wyrabiać pozycję na rynku zarówno samemu agentowi, jak i wzmacnia wizerunek pośredników nieruchomości na lokalnych rynkach. Klienci wracają do takich pośredników i polecają ich znajomym.