Jak stworzyć w domu przytulne miejsce do wypoczynku? Z pomocą przyjdzie wygodny fotel, który należy dopasować do wnętrza. Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na jego komfort użytkowania i funkcjonalność, ale nie zapomnijmy także o designie. Zestawienie najciekawszych modeli fotelów przygotował Marcin Rulka, dyrektor sprzedaży MTI-Furninova.

Szybkie tempo życia i częsty brak czasu sprawiają, że po długim dniu ciężkiej pracy zapominamy o tak ważnym odpoczynku. W każdym, nawet najmniejszym wnętrzu można urządzić kącik przeznaczony do relaksu. Wygodny fotel to mebel, który nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki temu doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie, ale też w gabinecie, sypialni, a nawet w przedpokoju. Do wyboru mamy fotele o różnych tkaninach i bogatej kolorystce, bo fotel może być meblem zupełnie odrębnym od całości aranżacji.

wygodny fotel
Fotel Dione Honcho, mti-furninova.pl

Fotel dopasowany

Podstawowym kryterium wyboru fotela jest nasza wygoda. Powinien on być jak najlepiej dopasowany do osoby, która będzie z niego najczęściej korzystać. W tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na wzrost. Kiedy ktoś ma powyżej 180 cm wzrostu, przed zakupem fotela warto sprawdzić, czy podczas siedzenia nogi nie wystają poza mebel. O dopasowaniu do wzrostu będzie zatem decydować odpowiednia wysokość oraz głębokość siedziska.

wygodny fotel
Fotel Ellen, mti-furninova.pl

Fotele wypoczynkowe

Niektórzy z nas uwielbiają zatapiać się w miękkim siedzisku i oparciu, a dla innych bardzo ważne jest, aby powierzchnia fotela była twarda i zapewniała stabilne podparcie. Każdy fotel musi zapewniać wygodę, ale jednocześnie zdrową i ergonomiczną pozycję ciała podczas odpoczynku.

wygodny fotel
Fotel Carmen, mti-furninova.pl

Decydując się na kupno fotela, pamiętajmy, że powinien on być jak najlepiej dopasowany do sposobu, w jaki uwielbiamy spędzać wolny czas. Jeśli w naszym fotelu planujemy czytać książki czy oglądać telewizję, wówczas zdecydujmy się na fotel zapewniający wygodne siedzenie. Natomiast jeżeli preferujemy pasywny relaks lub drzemkę, lepszym wyborem będzie fotel, który umożliwia nam komfortową pozycję półleżącą.

wygodny fotel
Fotel Cognac, mti-furninova.pl

Fotel nowoczesny, czyli fotel w kolorze

Kto powiedział, że fotele we wnętrzach muszą być tylko szare lub czarne? Fotel w odważnym kolorze zielonym, musztardowym czy fuksji zawsze będzie w centrum uwagi, tworząc własny, niepowtarzalny styl. Na tle jasnych ścian równie dobrze będą prezentowały się fotele w kolorze mahoniu, turkusu lub koralowca.

Obicia i siedziska przeważnie wykonuje się ze sztucznych tkanin, a ich trwałość jest ogromną zaletą. Dzięki temu nie będą nam straszne zabrudzenia z wina, atramentu, tłuszczu czy czekolady. Z większości materiałów możemy usuwać plamy za pomocą samej wody.

wygodny fotel
Fotel Ellen, mti-furninova.pl
wygodny fotel
Fotel Paloma, mti-furninova.pl

Postaw na odpoczynek

Fotel to mebel, który większości z nas kojarzy się z odpoczynkiem, ciepłem oraz odprężeniem. Przy wyborze tego mebla warto zwrócić uwagę nie tylko na stronę wizualną, musimy go przetestować. Przede wszystkim przeanalizujmy parametry decydujące o tym, czy będzie on wygodnym meblem, zapewniającym maksimum komfortu.

wygodny fotel
Fotel Carmen, mti-furninova.pl