otico.pl

Blog tematyczny dla miłośników ogrodnictwa, projektowania wnętrz i budownictwa.

Dom

Co wchodzi zazwyczaj w skład oświetlenia łazienkowego?

Co wchodzi zazwyczaj w skład oświetlenia łazienkowego?

Łazienka mimo tego, że jest pomieszczeniem wysoce użytkowym, zazwyczaj nie ma bezpośredniego dostępu do światła naturalnego. Właśnie dlatego ustalenie właściwego układu oświetlenia oraz zastosowanie różnorodnych rozwiązań oświetleniowych jest tutaj tak istotne.

Jak rozplanować układ oświetlenia do łazienki? Gdzie zazwyczaj montowane są elementy oświetlenia, co wchodzi w jego skład oraz gdzie szukać oryginalnych rozwiązań i inspiracji? Poznaj najciekawsze propozycje od Studio Światła i zaplanuj oświetlenie łazienki we własnym stylu.

Praktycznie i stylowo, czyli wachlarz możliwości z firmą Studio Światła

Oświetlenie do łazienki często stawiane jest pod dużym znakiem zapytania – ma być dekoracyjne i nowoczesne, a zarazem funkcjonalne i dyskretne. Brzmi jak coś niemożliwego do osiągnięcia? Bogaty asortyment profesjonalnego sklepu z oświetleniem Studio Światła udowodni Ci, że aranżacja oświetlenia łazienkowego wcale nie musi być wyzwaniem! 

Dokładnie przestudiuj możliwości swojego pomieszczenia tj.: metraż, rozmieszczenie mebli i punktów strategicznych oraz odległość od sufitu i wybieraj według swoich preferencji pośród ogromu możliwości.

Praktyczne i standardowe – ponadczasowe, łazienkowe elementy oświetleniowe

Aranżując oświetlenie funkcjonalnej łazienki, warto rozplanować rozmieszczenie poszczególnych źródeł światła, na długo przed ich montażem. Pozwoli to zminimalizować ryzyko błędu i zapobiegnięcie pojawienia się sfer niedostatecznie oświetlonych. Co więcej, funkcjonalna łazienka powinna mieć kilka punktów świetlnych, do których można zaliczyć:

Oświetlenie górne (sufitowe)

Do głównego oświetlenia sufitowego zaliczamy przede wszystkim lampy sufitowe, które najczęściej występują w postaci plafonów. Zastosowanie tego rozwiązania to idealna alternatywa dla mieszkań z niskim stropem. Instalowane bezpośrednio do sufitu, równomiernie rozprasza źródło światła i minimalizuje ryzyko zetknięcia się lampy z wodą. Dostępność różnorodnych modeli sprawi, że z pewnością nawet najbardziej wymagający Klient znajdzie odpowiadający mu egzemplarz.

Oświetlenie funkcyjne (boczne, punktowe)

Tego rodzaju oświetlenie pozwala na doświetlenie konkretnych stref w łazience. Co więcej, właściwie rozplanowane, mogą stanowić jej dodatkowe punkty dekoracyjne – w końcu rodzaj zastosowanego oświetlenia może całkowicie odmienić charakter i klimat pomieszczenia.

Do najpopularniejszych elementów oświetlenia funkcjonalnego należą oczka halogenowe, listwy LED oraz galeryjki montowane w strategicznych miejscach np. nad lustrem bądź półką z kosmetykami. Rozwiązania tego typu pozwalają dostarczyć pomieszczeniu optymalną ilość światła i stworzyć niepowtarzalną atmosferę.

Pamiętaj jednak, że wszelkiego rodzaju lampy łazienkowe muszą być odporne na działanie wilgoci i mieć wysoką klasę szczelności, którą wyznacza wskaźnik IP, którego minimalna wartość powinna wynosić 44 jednostki. Dzięki temu zapewnisz bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i pozostałym domownikom oraz unikniesz ryzyka zniszczenia instalacji. W przypadku pojawienia się wątpliwości skontaktuj się z zespołem profesjonalistów ze Studio Światła, zapewnią Ci kompleksowe wsparcie aż do momentu finalizacji zamówienia.

Udostępnij