otico.pl

Blog tematyczny dla miłośników ogrodnictwa, projektowania wnętrz i budownictwa.

Wnętrza

Jak zaplanować metamorfozę kuchni z tapetą w roli głównej?

Jak zaplanować metamorfozę kuchni z tapetą w roli głównej?

Tapeta w kuchni to świetny sposób na ciekawą i jednocześnie elegancką ścianę. Nie trzeba się również martwić, że tapeta w kuchni nie poradzi sobie z trudnymi warunkami, jakie panują w pomieszczeniu. Jaką tapetę wybrać, by metamorfoza kuchni była udana?

Co zrobić, by remont kuchni był udany?

Metamorfoza kuchni to duże wyzwanie. Kuchnia jest trudnym miejscem do aranżacji, jednocześnie jest to remont kosztowny. Tapeta w kuchni to pomysł na interesującą aranżację, która również może okazać się korzystna finansowo.

Koszt remontu kuchni, gdzie na ścianach zostanie wykorzystana tapeta, będzie znacznie niższy niż w przypadku położenia glazury.

Wybierając tapetę do kuchni, trzeba jednak zwrócić uwagę, by była ona dobra jakościowo. Najkorzystniej będzie skoncentrować się na tapetach z włókna szklanego, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można je również często myć, dzięki temu sprawdzą się w kuchni, gdzie często dochodzi do zabrudzeń.

Tapety winylowe są odporne na wilgoć. Jest to bardzo ważne w kuchni, gdzie często gotujemy. Nie będzie również z nimi problemu, gdy będziemy chcieli je umyć.

Warto pamiętać, że do kuchni nie są zalecane tapety papierowe. Charakteryzuje je mała wytrzymałość na wilgoć. Źle będą również znosiły czyszczenie. Metamorfoza kuchni, gdzie będzie wykorzystana tapeta papierowa nie będzie udana. Kuchnia, w krótkim czasie, będzie wymagała kolejnego odświeżenia.

Koszt remontu kuchni nie musi być wcale wysoki. Rolka tapety winylowej to wydatek około 90 złotych. Rolkę tapety z włókna szklanego można kupić nawet za 50 złotych.

Jak wybrać najciekawszą tapetę?

Najmodniejsze tapety do kuchni są bardzo różnorodne. Każdy bez problemu znajdzie wzór, który wpisze się w stylistykę mieszkania i będzie jego uzupełnieniem.

Do kuchni, która będzie w nowoczesnym stylu idealne będą tapety we wzory geometryczne. Warto również skoncentrować się na tych modelach, które mają przestrzenny wzór. Tapety 3D będą optycznie powiększały kuchnię. Warto więc wykorzystać je w pomieszczeniach, które nie są duże.

Do kuchni w stylu klasycznym można wybrać tapetę, która przypomina cegłę czy panele. Taki wzór sprawdzi się również w mieszkaniu w stylu industrialnym. Najmodniejsze tapety do kuchni skandynawskiej będą miały wzór lasu czy brzozowe pnie.

Wybierając najmodniejsze tapety do kuchni nie można zapomnieć o heksagonach, które w ciągu kilku ostatnich lata stały się wyjątkowo często wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Do wnętrza, które jest stonowane można wybrać tapetę w czarno-biały wzór. Do mieszkania, które ma zachwycać kolorem można wybrać tapetę, która jest czarna, a plastry miodu są złote. Efekt WOW gwarantowany!

Metamorfoza kuchni z tapetą w roli głównej to świetny pomysł na uzyskanie modnego i jednocześnie interesującego pomieszczenia. Ważne są również koszty, które nie są tak duże jak w przypadku wykorzystania glazury.

Dużą zaletą wykorzystania tapety jest jej łatwy montaż, z którym poradzą sobie nawet osoby, które nie mają doświadczenia w remontach. Dzięki temu po kilku latach bez żalu można znowu odświeżyć kuchnię, kładąc tapetę o zupełnie odmiennych wzorach.

Udostępnij