otico.pl

Blog tematyczny dla miłośników ogrodnictwa, projektowania wnętrz i budownictwa.

Dom

Korekcyjne okulary ochronne – wygoda i bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Korekcyjne okulary ochronne – wygoda i bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Zmagając się z wadą wzroku, bardzo ważne jest, aby właściwie dopasować szkła korekcyjne i korzystać z nich zgodnie z zaleceniami lekarza. Niestety, w wielu sytuacjach noszenie okularów bywa sporym utrudnieniem. Zarówno w czasie przeznaczonym na odpoczynek i rekreację, jak też w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Czy możliwe jest jednoczesne dbanie o ochronę wzroku oraz zadbanie o potrzeby korekcji stwierdzonej wady? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Ochronne okulary korekcyjne – połączenie doskonałe

Rozwój optyki sprawił, że obecnie bez większych trudności zadbać można nie tylko o właściwą ochronę wzroku, ale i jego korekcję w każdych warunkach. Możliwości te dają specjalnie opracowane okulary ochronne korekcyjne, jakie dostępne są w ofercie sklepu https://safetyline.pl/okulary-ochronne-korekcyjne/. Największą zaletą takiego połączenia jest to, że korekcja wykonywana jest w sposób indywidualny, zgodnie z receptą wystawioną przez lekarza okulistę lub optometrystę.

Poza zapewnieniem właściwej korekcji okulary doskonale chronią także oczy przed zagrożeniami zewnętrznymi, związanymi z realizacją obowiązków w ramach świadczonej pracy. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji, ponieważ są to rozwiązania ze specjalną, boczną ochroną, a także odpowiednio wyprofilowanymi szybkami. Dzięki temu wokół oczu powstaje szczelna przestrzeń, chroniąca przed przedostaniem się do środka np. opiłków czy innych zanieczyszczeń.

Dobrej jakości ochronne okulary korekcyjne przygotowywane są zgodnie z obowiązującymi normami, dlatego przed zakupem należy sprawdzić posiadane certyfikaty. Dotyczą one zarówno oprawek, jak i soczewek.

Rodzaje soczewek w okularach ochronnych korekcyjnych

Chcąc zapewnić sobie najwyższej jakości ochronę, należy zwrócić uwagę na to, jakie soczewki wykorzystywane są do wykonania okularów. Najlepiej, jeśli będą to modele zaklasyfikowane do I, najwyższej klasy optycznej. W praktyce w okularach spełniających normy BHP wykorzystać można różne typy soczewek, w zależności od indywidualnych wskazań medycznych. Podobnie jak w przypadku klasycznych okularów, mogą to być soczewki:

  • jednoogniskowe, czyli takie, w których cała powierzchnia soczewki posiada taką samą moc, pozwalają leczyć krótko i dalekowzroczność, a także astygmatyzm;

  • dwuogniskowe, nazywane także bifokalnymi, charakteryzują się tym, że w ramach jednej soczewki wyróżnić można dwa ogniska o różnej mocy;

  • wieloogniskowe, nazywane progresywnymi, które są alternatywą dla osób wymagających zastosowania różnej korekcji, zamiast dwóch par okularów można wybrać jedne, z soczewką wieloogniskową, pomagają w jednoczesnej korekcie wad krótko i dalekowzroczności.

Dodatkowo, soczewki wykorzystywane w ochronnych okularach korekcyjnych mogą być:

  • sferyczne, cechujące się tym, że w części centralnej soczewki obraz jest ostrzejszy niż na obrzeżach;

  • asferyczne, dzięki którym obraz jest tak samo ostry na całej powierzchni soczewki.

Zalety korzystania z okularów ochronnych korekcyjnych

Dużą zaletą jest wybór soczewek z dodatkowymi zabezpieczeniami dla wzroku. Jedną z nich są soczewki fotochromowe, które są czułe i reagują na stopień natężenia światła. Co to oznacza w praktyce? Że soczewki mogą się przyciemniać lub odbarwiać, co pozwala na swobodną regulację ilości światła, jakie dociera do oka.

Kolejną zaletą jest wybór soczewek z powłoką antyrefleksyjną, która nie tylko poprawia wyraźność widzenia, ale przede wszystkim zapewnia redukcję odblasków.

Zdecydowanie największą zaletą profesjonalnych okularów ochronnych jest profesjonalne i skuteczne zabezpieczenie wzroku, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości korekcji wady.

Gdzie kupić okulary ochronne korekcyjne

Zakup ochronnych okularów korekcyjnych jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na jednoczesną ochronę, jak i korekcję wzroku. Jednak, aby założenia te zostały spełnione, należy wybrać okulary ochronne dobrej jakości. To, czy posiadają odpowiednie certyfikaty można łatwo sprawdzić, jednak równie ważna jest też jakość wykonania. Solidne i trwałe propozycje znaleźć można w sklepach specjalizujących się w dostarczaniu rozwiązań dla specjalistów.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij