otico.pl

Blog tematyczny dla miłośników ogrodnictwa, projektowania wnętrz i budownictwa.

Dom

Organizery do szuflad – prosty sposób na uporządkowaną kuchnię

Organizery do szuflad – prosty sposób na uporządkowaną kuchnię

Organizery do szuflad to akcesoria służące do przechowywania przedmiotów codziennego użytku. Wykorzystuje się je głównie w kuchniach, gdyż przy ich udziale można wreszcie zlikwidować bałagan w szufladach zazwyczaj wypełnionych po brzegi sztućcami, drewnianymi szpatułkami i innymi artykułami gospodarstwa domowego. Są niekwestionowanym liderem we wprowadzaniu efektywnego porządku do niewielkich przestrzeni. Oczywiście można się bez nich obyć, ale ciężko znaleźć równie funkcjonalny przedmiot, za sprawą którego można trzymać wszystkie rzeczy na swoim miejscu i mieć je zawsze pod ręką. Nadają się do wykorzystania również w innych pomieszczeniach, ale w kuchni mają największe pole do popisu.

Wkłady na sztućce

Organizery do szuflad na sztućce wykonuje się z tworzywa sztucznego. Czasem dodatkowo wyściela się je gąbką, która ma za zadanie ochronę szuflady i samych sztućców przed zarysowaniem. Dzielą się na kilka pionowych przegród. Zwykle zaliczają się do nich komory przeznaczone do przechowywania łyżek, widelców i noży obiadowych, a także większa przegroda na duże przedmioty np. noże do krojenia chleba czy chochlę oraz mała pozioma przegródka na łyżeczki do herbaty. Aby wkłady do szuflad służyły długi czas, należy je regularnie myć, co zapobiegnie pleśnieniu. Jednym z miejsc, w którym można nabyć tego typu artykuły jest firma TOMEX365. Więcej informacji na temat jej asortymentu znajduje się pod adresem https://tomex365.pl/produkty/wklady-szufladowe,2,4796.

Organizery do przypraw

Istnieją również organizery do szuflad na przyprawy, które mają zapobiec ulatywaniu drogocennych aromatów. Do ich wykonania wykorzystuje się trzy materiały:

  • szkło – wyglądają estetycznie i wbrew pozorom nie tak łatwo je zniszczyć. Na rynku są dostępne w postaci słoiczków o pojemności od 80 do 150 ml.

  • plastik – to długie pojemniki z przegródkami służące do przechowywania torebek z przyprawami. Wyróżniają się łatwością w czyszczeniu i odpornością na przebarwienia.

  • stal nierdzewną – dobrze zachowują zapachy i są bardzo trwałe. Nadają się do mycia ręcznego lub w zmywarce.

Wybór konkretnego modelu należy dostosować do własnych preferencji. Planując zakup organizera ze szkła lub stali, warto również zwrócić uwagę na sposób zapięcia pojemników. Zaliczają się do nich wieczka, korki oraz zakrętki.

Dobrze ułożone talerze

Kolejnym rodzajem organizerów do szuflad są wkłady przeznaczone do przechowywania talerzy. Ułatwiają wyjmowanie elementów zastawy i chronią je przed uszkodzeniem, utrzymując w stabilnej pozycji. Z ich pomocą można również szeregować naczynia pod względem wielkości. Niektóre modele są wyposażone w maty antypoślizgowe, które stanowią gwarancję bezpieczeństwa, a także podstawki na wodę i kolce odgradzające, co sprawia, że mogą pełnić funkcję ociekaczy. A to korzystne rozwiązanie zwłaszcza w kuchniach o małym metrażu oraz aneksach kuchennych. Sprawdzą się nie tylko w szufladach, ale także w szafkach typu cargo.

Jak jeszcze można wykorzystać organizery do szuflad?

Organizery do szuflad mogą z powodzeniem służyć do uporządkowania innych przyborów np. nożyczek do ziół, obieraczek czy drewnianych łyżek, zapewniając sobie lepszą organizację pracy podczas przyrządzania potraw. Na przekór nazwie można ich także używać poza szufladami, np. na blacie kuchennym. Wówczas należy zakupić organizer w kolorze pasującym do wystroju pomieszczenia. Organizery warto wykorzystać również do przechowywania ważnych przedmiotów codziennego użytku np. leków, kosmetyków czy nawet drobnych przyborów do szycia.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij