Typ nieruchomości: biuro, adres: Wlochy, Warszawa, województwo mazowieckie, Polska

Ogłoszenia promowane


Lista ogłoszeń

CENA   

DATA DODANIA
Mazowieckie to największe polskie województwo, zarówno pod względem zajmowanej powierzchni – obejmuje ponad 3,5 mln km2 – jak i liczby ludności. W sumie zamieszkuje je ponad 5,32 mln osób. Spośród nich 1,8 mln to mieszkańcy aglomeracji warszawskiej.

W województwie mazowieckim odnotowuje się najwyższy wskaźnik kupna/sprzedaży nieruchomości w przeliczeniu na 10 000 mieszkańców. Obecność Warszawy, stolicy kraju, a także centralne położenie sprawia, że województwo to jest bardzo dobrze skomunikowane, nie tylko z resztą Polski, ale również z resztą Europy.

Więcej

Nieruchomości w Warszawie

Biznesowy charakter Warszawy przyciąga inwestorów. Sprzedaż lokali niemieszkalnych takich, jak biura, lokale handlowo-usługowe i produkcyjne czy garaże obejmuje 27% wszystkich transakcji tego typu nieruchomości w Polsce. Kupno lokalu mieszkalnego wiąże się tutaj ze sporym wydatkiem. Aktualnie mieszkania z rynku wtórnego w Warszawie kosztują nawet powyżej 10 tys. zł za m2. W przypadku mieszkania z rynku pierwotnego – preferowanego przez mieszkańców mazowieckiego – cena jest paradoksalnie niższa i osiąga średnio 8477 zł za m2. Stosunkowo dużym zainteresowaniem cieszą się lokale o powierzchni przekraczającej 80 m2.

Warszawa posiada największy i najbardziej różnorodny rynek nieruchomości w Polsce. Duża liczba ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości w Warszawie znajduje jednak wystarczającą ilość osób zainteresowanych. Tak więc popularnością cieszą się zarówno mieszkania, jak i domy, działki oraz lokale użytkowe w Warszawie.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

Odpowiedź na pytanie, gdzie kupić mieszkanie w Warszawie, zależy od wielu czynników. Istotna jest przede wszystkim aktualna sytuacja życiowo-zawodowa kupca, a także przeznaczenie samej nieruchomości. Jeśli ktoś lubi ciszę, powinien poszukiwać nieruchomości na obrzeżach Warszawy. Warto jednak pamiętać, że w ciągu najbliższych lat ceny mieszkań najprawdopodobniej będą tam rosły. Jeśli cenimy czas i nie chcemy długo dojeżdżać do pracy, powinniśmy wziąć pod uwagę zakup mieszkania w centrum. Osoby rozważające inwestycje w Warszawie pod kątem wynajmu długoterminowego muszą zwrócić uwagę na infrastrukturę komunikacyjną. Niezależnie od naszych indywidualnych preferencji, warto współpracować z agentem nieruchomości. Może on dysponować dużo większą ilością informacji o danej okolicy lub nawet o konkretnym budynku, który nas interesuje.

Jeśli ogranicza nas budżet, najlepszą ofertę stanowią nieruchomości położone w miejscowościach granicznych. Niebawem zapewne i tak zostaną one wchłonięte przez Warszawę. Szczególną uwagę zwróćmy na nieruchomości w północno-wschodniej części stolicy i jej okolicach (Jabłonna, Marki i Ząbki). Znajdziemy tam osiedla usytuowane w pobliżu terenów zielonych, które posiadają dobre połączenia z centrum. Mimo wszystko w takich lokalizacjach najlepiej odnajdą się osoby mobilne. Koszty dojazdu i tak mogą wynieść mniej niż ze zdecydowanie droższych i popularniejszych części miasta.

Dla osób celujących w nieco wyższy segment cenowy, atrakcyjne mogą okazać się nieruchomości położone w prawobrzeżnej części Warszawy, np. na Białołęce lub Wawrze. Te dzielnice posiadają dużą powierzchnię i znaczną ilość terenów zielonych, a co za tym idzie także spore możliwości rozwoju. W okolicy ich granic mogą pojawić się przyszłe stacje metra, co z pewnością wpłynie na wysokość ceny. Wawer już teraz posiada dodatkowo dostęp do kolejki podmiejskiej.

Ze względów finansowych wiele osób nabywających swoje pierwsze mieszkanie w Warszawie wybiera Ursus i Włochy. Skrajne osiedla w zachodniej części Warszawy posiadają szczególny atut. Są położone blisko obwodnicy oraz zjazdów na autostradę. W ciągu dnia szybka kolej podmiejska stwarza tam wygodne połączenie z centrum miasta.

Ile kosztuje mieszkanie i dom w Warszawie?

Aktualnie ceny nieruchomości w Warszawie, podobnie jak w wielu innych miastach Polski, osiągają rekordowe poziomy. Na dany moment nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała ulec zmianie. Najdroższe mieszkania w Warszawie znajdują się oczywiście w centrum (Żoliborz, Mokotów, Wola, Ochota), gdzie średnia cena za metr kwadratowy przekracza 10 tys. zł. Kupując nowe mieszkanie na Śródmieściu możemy liczyć się z ceną powyżej 13 tys. za m2.

Wcześniej istotną granicę cenową wyznaczała linia Wisły. Mieszkania położone na jej lewym brzegu cieszyły się zdecydowanie większą popularnością niż te usytuowane po drugiej stronie rzeki. Obecnie sytuacja się zmienia, a różnice w popycie oraz cenie obu grup nieruchomości wyrównują się. Na obrzeżach stolicy cena m2 nie spada poniżej 7 000 zł. Rozbudowa metra, nowe inwestycje i duży popyt będą jedynie zwiększać stawki. Nic więc dziwnego, że zakup mieszkania w Warszawie stał się popularną inwestycją. Lokale są kupowane pod wynajem, z którego jest pewny zysk.

Jak można się spodziewać, zakup domu w Warszawie to także spora inwestycja. Przeciętna wartość domu zlokalizowanego w stolicy wynosi aż 1,6 mln zł. Natomiast średnia cena m2 domu to aktualnie powyżej 6 tys. zł. Cena działki w Warszawie nie różni się wiele od ceny domu. Za m2 zapłacimy 729 zł, ale zakup całej działki to średni koszt 1,5 mln zł.

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie?

Miesięczne opłaty za wynajem mieszkania w Warszawie mogą różnić się od siebie w zależności od charakteru najemcy. Innej ceny i standardu poszukują studenci, pracujący single oraz rodziny. W zależności od danej grupy możemy wytypować kilka cech wspólnych. Cena wynajmu mieszkania w Warszawie wynika bezpośrednio z jego lokalizacji, standardu oraz wyposażenia. Średnia cena kawalerki w stolicy waha się w okolicach 1 500 zł za miesiąc, a mieszkania dwupokojowego około 2 000 zł za miesiąc. Pamiętajmy przy tym, że mowa jedynie o czynszu, który płacimy właścicielowi.

Dlaczego warto zamieszkać w Warszawie?

Nie bez powodu tak wiele osób każdego roku decyduje się na przeprowadzkę do stolicy. Według statystyk GUS w Warszawie mieszka 1,765 mln osób. Warto przy tym dodać, że nie wszyscy mieszkańcy Warszawy chcą się rejestrować, ponieważ nie ma już obowiązku meldunkowego. Przewiduje się jednak, że liczba ludności w Warszawie będzie stale rosnąć.

Z jakiej przyczyny chcemy mieszkać akurat w Warszawie? Taka decyzja najczęściej wynika z lepszych perspektyw kariery zawodowej. Z tego powodu mieszkania w Warszawie szukają przede wszystkim młodzi ludzie. Oprócz szerokiego wyboru miejsc pracy z atrakcyjnym wynagrodzeniem w stolicy znajdziemy ponad 60 uczelni wyższych, m.in. Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską.

Warszawa to także doskonała lokalizacja dla osób odbywających częste podróże, zarówno samochodem, koleją czy samolotem. Stolicę przecinają drogi ekspresowe, krajowe i wojewódzkie. Do wielu głównych miast w Polsce możemy dojechać Pendolino. Na terenie Warszawy jest również zlokalizowane Lotnisko Chopina oraz Port Lotniczy Warszawa/Modlin.

Jak spędzić czas wolny w Warszawie?

Dla osób chcących spędzić czas wolny w Warszawie idealnymi punktami do odwiedzenia może być Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki, Centrum Nauki Kopernik lub Muzeum Powstania Warszawskiego. Warto wspomnieć także o regularnie odbywających się wydarzeniach kulturalnych, takich jak Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy czy duże koncerty w Sali Kongresowej, na Stadionie Narodowym, w hali Torwar czy na torze wyścigów konnych Służewiec. Na zwiedzenie czeka masa imponujących zabytków – m.in. Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, zabudowa Rynku Starego Miasta, Warszawskie Łazienki oraz Pałac Kultury i Nauki.

Stolica z pewnością dyktuje trendy dla reszty Polski i to tutaj podejmowane są najważniejsze decyzje dla naszego kraju. Decydując się na mieszkanie w Warszawie, wkraczamy w świat wielu możliwości, przechadzając się tymi samymi ulicami, co znane osobistości ze świata biznesu, kultury i polityki.

Ukryj