Typ nieruchomości: biuro, adres: Szopienice, Katowice, województwo śląskie, Polska

Ogłoszenia promowane


Biura na sprzedaż Katowice

CENA   

DATA DODANIA
Województwo śląskie leży w południowej części Polski. Na długości 227 kilometrów graniczy z Czechami i Słowacją. To najgęściej zaludniony obszar w Polsce. Na powierzchni 12 333,09 km2 żyje aż 4,54 mln osób. Śląskie odznacza się również wysokim stopniem urbanizacji. Na całym obszarze funkcjonuje 19 miast na prawach powiatu, największe spośród nich to: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała czy Bytom. Województwo jest dobrze skomunikowane zarówno z resztą kraju, jak i lokalnie, w ramach samej aglomeracji górnośląskiej. Przez jego teren biegną autostrady A1 i A4 oraz drogi ekspresowe S1, S52 i S86.

Śląski rynek mieszkaniowy jest bardzo zróżnicowany. W obszarze całego województwa można zauważyć przewagę transakcji nieruchomości z rynku pierwotnego. Najdroższe mieszkania znajdują się w Katowicach i Gliwicach – jednocześnie to tam sprzedaje się najwięcej lokali. Tanie mieszkania można znaleźć w Bytomiu i Zabrzu. Jeżeli chodzi o rynek nieruchomości niemieszkalnych, na terenie całego województwa przeważają transakcje lokali handlowo-usługowych, takich jak biura, garaże czy lokale produkcyjne. Warto dodać, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się lofty na Śląsku, tworzone zazwyczaj z dawnych nieruchomości przemysłowych.

Więcej

Nieruchomości w Katowicach

Dynamicznie rozwijająca się gospodarka Katowic w bezpośredni sposób przekłada się na rozwój tutejszego rynku nieruchomości. Co równie istotne, w skali reszty Polski mieszkania w Katowicach są znacznie tańsze.

Nieruchomości z rynku wtórnego stanowią tu znaczną większość wszystkich ofert sprzedaży. Zwykle posiadają one atrakcyjną lokalizację wokół rozbudowanej już infrastruktury miejskiej. Przede wszystkim jednak – są o wiele tańsze od tych z rynku wtórnego. Należy za to pamiętać, że w Katowicach dominuje starsze budownictwo, które jest stopniowo rewitalizowane. Często zakup mieszkania z rynku wtórnego w Katowicach wiąże się dla nabywcy z koniecznością przeprowadzenia gruntownego remontu.

Nowe inwestycje w Katowicach zdecydowanie zmieniają oblicze tego miasta. Prężnie rozwijający się rynek pierwotny posiada wyższe ceny, jednak wielu nabywców decyduje się na zakup mieszkania właśnie na nim. Najchętniej wybierane lokale w Katowicach to te 2- i 3-pokojowe.

Mieszkania w Katowicach poszukują osoby, które zdecydowały się na posiadanie nieruchomości na własność, ale także nabywcy chcący dobrze ulokować swoje oszczędności. Opłacalną inwestycją mieszkaniową w Katowicach jest zakup nieruchomości pod wynajem. Najszybszy zwrot osiągniemy, gdy zdecydujemy się na wynajem mieszkania na pokoje. Z takiej opcji chętnie skorzystają studenci, którzy licznie przyjeżdżają do Katowic na studia.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Katowicach?

Jedna z najatrakcyjniejszych dla nabywców dzielnic Katowic to oczywiście Śródmieście, znajdujące się w ścisłym centrum. Przede wszystkim posiada ona duży wybór nieruchomości zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. To niebywała zaleta dla osób chcących kupić mieszkanie w centrum Katowic.

Nowe osiedla w Katowicach powstają m.in. przy osiedlu Paderewskiego. W takich centralnych lokalizacjach musimy jednak liczyć się z tym, że dodatkowo dopłacimy za garaż, komórkę lokatorską czy nawet balkon. Nieco inaczej sytuacja może prezentować się w przypadku nowych inwestycji na Piotrowicach, Kostuchnie oraz Ochojcu, które znajdują się na obrzeżach miasta.

Jeśli interesuje nas rynek wtórny, warto przyjrzeć się ofertom sprzedaży mieszkań na Koszutce. Dzielnica nie bez powodu kusi potencjalnych nabywców – znajduje się blisko centrum, a jednocześnie jest bardzo cicha i spokojna.

Ile kosztuje mieszkanie w Katowicach?

Osoby o większej zasobności portfela częściej decydują się na zakup mieszkania w nowej inwestycji. Średnia cena nowego mieszkania w Katowicach wynosi ok. 5 800 zł za m2. W porównaniu z resztą dużych miast w Polsce to z pewnością dobra oferta, jednak warto wiedzieć, że kupimy tańsze mieszkanie w Katowicach, gdy zdecydujemy się na rynek wtórny. Można dzięki temu zaoszczędzić nawet powyżej 1000 zł na m2.

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Katowicach?

Mieszkania na wynajem w Katowicach mogą okazać się bardzo atrakcyjne dla studentów. Ceny kawalerek w centrum miasta zaczynają się już od 900 zł, a jeśli zdecydujemy się na obrzeża, koszt ten będzie jeszcze niższy. Średnia cena za wynajem pokoju w Katowicach oscyluje wokół 300-500 zł.

Dlaczego warto zamieszkać w Katowicach?

Katowice to bardzo urokliwe miasto, które ma różnorodny, oryginalny charakter. Wiele osób decyduje się na mieszkanie w Katowicach właśnie ze względu na ich urok. Jeden z najbardziej malowniczych obszarów Katowic to zdecydowanie Dolina Trzech Stawów. Znajdziemy tu ścieżki rowerowe i biegowe, boiska do siatkówki oraz plażę, na której możemy się zrelaksować. W tej lokalizacji odbywa się także sporo koncertów. Relaks w zielonej okolicy umożliwi mieszkańcom Katowic także Park Śląski, czyli drugi największy park w Europie. Na jego terenie znajduje się Śląskie Wesołe Miasteczko, ZOO, Park Etnograficzny oraz Stadion Śląski.

Katowice noszą miano miasta innowacyjnego, przedsiębiorczego oraz wysoce uprzemysłowionego. Stolica Śląska przechodzi stałą rewitalizację, dzięki czemu mieszka się w niej znacznie bardziej komfortowo niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Coraz więcej osób przeprowadza się do Katowic ze względu na atrakcyjne perspektywy zawodowe. Katowicki biznes dobrze rokuje zwłaszcza w branży IT oraz w sektorze usług. Miasto stanowi również duży ośrodek akademicki, w którym kształci się blisko 100 tysięcy studentów. Wśród ponad 19 szkół wyższych szczególny wybór posiadają studenci o ścisłych predyspozycjach Akademię Ekonomiczną im. K. Adamieckiego, Uniwersytet Śląski oraz Politechnikę Śląską. Pozostałe popularne uczelnie w Katowicach to m.in. Akademia Sztuk Pięknych, Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Uniwersytet Medyczny.

Kolejny atut Katowic to bardzo dobry transport, także ten międzynarodowy. W stolicy śląskiego można skorzystać z wielu połączeń kolejowych. Położony pod miastem port lotniczy obsługuje loty do wielu europejskich lokalizacji.

Jak spędzić czas wolny w Katowicach?

Zasadniczym atutem Katowic dla osób, które przyjechały zwiedzić to intrygujące miasto, może okazać się zabytkowa architektura. Najstarszy budynek Katowic to drewniany kościółek św. Michała Archanioła, który pochodzi aż z XVI wieku. Oprócz niego znajdziemy w Katowicach także budowle mieszkalne z XIX i początku XX wieku. Należą do nich prawie stuletnie, unikatowe osiedla z charakterystyczną zabudową: Nikiszowiec i Giszowiec.

W Katowicach każdego roku odbywa się wiele międzynarodowych imprez, które przyciągają uczestników nie tylko z Polski, ale również z reszty świata. Doskonałym przykładem jest festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice – jedno z najpopularniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Festiwal to doskonała okazja, by odwiedzić Katowice i zapoznać się z jego wieloma atrakcjami.

Oprócz zabytków w Katowicach możemy zobaczyć wiele atrakcji turystycznych. Na szczególną uwagę zasługuje Pomnik Powstańców Śląskich, jedyna istniejąca w Polsce wieża spadochronowa czy wreszcie kultowy, katowicki Spodek.

Katowice posiadają wiele instytucji o charakterze artystycznym oraz naukowo-badawczym. Znajdziemy tu Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, Filharmonię Śląską czy Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego. Regularnie organizuje się w Katowicach m.in. Rawa Blues Festiwal, Śląski Festiwal Jazzowy czy Odjazdy.

Miasto słynie z tego, że sztuka filmowa funkcjonowała w nim jeszcze przed I wojną światową. Może z tego powodu mamy do dyspozycji w Katowicach aż 7 różnych kin.

Miłośnicy aktywnych form spędzania czasu wolnego mogą w Katowicach wybrać uprawianie jedną z licznych dyscyplin sportowych. Chętnie trenuje się tu m.in. hokej, piłkę nożną, siatkówkę. W ostatnim czasie miasto silnie inwestuje także w infrastrukturę rowerową.

Ukryj