Typ nieruchomości: biuro, adres: Warszawskie, Poznan, województwo wielkopolskie, Polska

Ogłoszenia promowane


Biura na sprzedaż

CENA   

DATA DODANIA
Województwo wielkopolskie położone jest w środkowo-zachodniej części Polski. Jego powierzchnia obejmuje 29 826,50 km2, co czyni je drugim największym polskim województwem. Na obszarze tym żyje ok. 3,47 mln osób. Dobre położenie geograficzne sprawia, że na terenie wielkopolskiego krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne, biegnące zarówno z zachodu na wschód, jak i z północy na południe.

Stolica województwa, Poznań, położona jest ok. 200 km od Berlina i Warszawy, przechodzi przez nią autostrada A2 i trasa międzynarodowych pociągów EuroCity. Poza Poznaniem funkcjonują tu jeszcze 3 miasta na prawach powiatu: Kalisz, Konin i Leszno. Wielkopolskie plasuje się w czołówce województw, w których dokonuje się największej liczby transakcji kupna i sprzedaży mieszkań. Szczególnym powodzeniem cieszą się na tym terenie działki budowlane. Ich kupno lub sprzedaż stanowi aż 32% ogólnej liczby wszystkich transakcji związanych z nieruchomościami w Wielkopolsce.

Więcej

Nieruchomości w Poznaniu

Rok 2018 był przełomowy dla rynku nieruchomości w Poznaniu. Odnotowano wówczas olbrzymi wzrost liczby mieszkań na sprzedaż. Co jednak istotne, popyt na nie wcale nie zmalał. Aktualnie trudno znaleźć w Poznaniu dzielnicę, w której nie powstawałaby nowa inwestycja budowlana. Ponieważ to jedno z miast studenckich, szczególną popularność ma wynajem mieszkań w Poznaniu. Szczególnie dotyczy to okresu od sierpnia do września, gdy młodzi ludzie poszukują nowego lokum na wynajem.

Poznański rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie, mimo stale rosnących cen. Znajdziemy dużo ofert sprzedaży mieszkań w Poznaniu na rynku wtórnym, ale również tych w nowych inwestycjach. Największe zainteresowanie wzbudzają średniej wielkości mieszkania 2- lub 3-pokojowe. Coraz więcej nowych osiedli posiada inteligentne rozwiązania, które cenią sobie nabywcy. To przykładowo sterowanie ogrzewaniem lub systemem alarmowym za pomocą urządzeń mobilnych. W przypadku domów poszukujących interesują przede wszystkim budynki wolnostojące, znacznie mniej domy w zabudowie bliźniaczej oraz domy szeregowe.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Poznaniu?

Zdecydowana większość osób poszukujących mieszkania w Poznaniu zwraca uwagę na dostęp do komunikacji miejskiej. Nabywcy chcą mieć dobry dojazd do pracy, sklepów czy miejsc rozrywki, a także transport dzieci do szkół. Poznaniacy doceniają zwłaszcza sieć tramwajową. Pod tym względem dobrze sprawdza się zakup mieszkania na Winogradach, Winiarach i Piątkowie. Z pewnością nie ma żadnego problemu z komunikacją miejską w centralnych dzielnicach Poznania, czyli Starym Mieście, Łazarzu oraz Ratajach. Tam, oprócz komunikacji tramwajowej, mamy również dobry dostęp do linii autobusowych. Obecnie najtrudniejszy dojazd komunikacją miejską jest do mieszkania na Naramowicach. Urząd Miasta Poznania dopiero planuje budowę sieci tramwajowej na tym obszarze. Drogi dojazdowe do Naramowic są również bardzo często zakorkowane.

Gdzie z kolei kupić mieszkanie w Poznaniu, żeby żyło nam się bezpiecznie? Pod tym względem najlepszą opinię mają Winogrady, Ławica oraz Podolany. Za to najgorszą opinię posiadają Wilda, Łazarz oraz Jeżyce, choć powoli zaczynają to być już nieaktualne obawy.

Ile kosztuje mieszkanie w Poznaniu?

Aktualnie średnia cena za m kw. mieszkania w Poznaniu wynosi 6,5-7,5 tys. zł. Najtaniej w przeliczeniu na m kw. prezentują się duże metraże, a najdrożej wychodzą oczywiście kawalerki. Choć ceny nieruchomości w Poznaniu z roku na rok rosną, ostatnio w przypadku kawalerek odnotowano delikatne obniżenie cen.

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Poznaniu?

Wynajem mieszkania w Poznaniu należy do jednych z najdroższych w Polsce. Miesięcznie cena wynajmu kawalerki to koszt ok. 1200 zł, a mieszkania 2-pokojowego powyżej 1750 zł. Przy jeszcze większych mieszkaniach różnica w cenie odrobinę maleje, dlatego za wynajem mieszkania 3-pokojowego w Poznaniu zapłacimy średnio 2300 zł miesięcznie. Należy przy tym pamiętać, że do ostatecznej ceny mieszkania musimy dodać opłaty za media.

Oczywiście studenci najczęściej decydują się wynajmować pokój w Poznaniu. W tym przypadku różnica w cenie może być ogromna i wynika przede wszystkim ze standardu nieruchomości. Najczęściej jednak miesięczna cena wynajmu pokoju w Poznaniu wynosi w granicach 800-1000 zł.

Dlaczego warto zamieszkać w Poznaniu?

Poznań jest w czołówce miast w Polsce, w których żyje się najlepiej. Nic dziwnego – miasto należy do największych ośrodków gospodarczych w kraju, stanowiąc centrum przemysłu, handlu, logistyki i turystyki biznesowej. To zasługa przede wszystkim bogatego rynku pracy, który dynamicznie zasilają nowe przedsiębiorstwa – w tym również międzynarodowe koncerny.

Mieszkanie w Poznaniu szczególnie odpowiada osobom mobilnym, które często podróżują. Zbiega się w nim 5 dróg krajowych, w tym autostrada A2, a także 4 drogi wojewódzkie. Przez Poznański Węzeł Kolejowy przebiega 8 linii kolejowych, a Port Lotniczy Poznań-Ławica rocznie obsługuje blisko 2,5 mln pasażerów.

Stolica Wielkopolski obfituje w wiele atrakcji. Zaczynając od centrum, na Starym Rynku możemy udać się do muzeów, restauracji czy też popularnych klubów. Z kolei w dzielnicy Sołacz odpoczniemy w zadbanym parku, gdzie często organizuje się różne imprezy.

Nowoczesny Poznań obfituje w różnorodność. Jego mocnym walorem są młodzi ludzie, którzy decydują się na mieszkanie w Poznaniu przede wszystkim ze względu na studia oraz atrakcyjne oferty pracy. Dzięki nim miasto wprost tętni życiem.

Mieszkańcy Poznania z pewnością doceniają dobrą komunikację miejską. Pomaga w tym specjalnie zaprojektowana „PeSTka”, czyli Poznański Szybki Tramwaj. Gwarantuje on punktualność, niezawodność i idealne, bezkolizyjne połączenie z dworcem kolejowym. W Poznaniu dobrze poczują się rowerzyści, ponieważ miasto intensywnie inwestuje w ścieżki rowerowe, stojaki oraz wypożyczalnie rowerów.

Jak spędzić czas wolny w Poznaniu?

Sposobów na spędzanie czasu wolnego w Poznaniu jest mnóstwo, o czym świadczy choćby to, że miasto to jest na czwartym miejscu odwiedzin przez turystów w Polsce. Choć większość przyjeżdża do Poznania w celach biznesowych, kolejna najliczniejsza grupa odwiedzających to turyści chcący zwiedzać i wypoczywać.

Absolutnym obowiązkiem osoby odwiedzającej Poznań, zaraz po spróbowaniu poznańskiego specjału – rogala świętomarcińskiego – jest obejrzenie w południe poruszanych mechanizmem koziołków na wieżyczce ratusza, które 12 razy trykają się rogami. Ten zabytek pochodzi aż z 1551 roku i stał się swoistą wizytówką Poznania.

Ciekawym miejscem turystycznym w Poznaniu są zabytkowe podziemia katedry na Ostrowie Tumskim. Znajdują się w niej m.in. grobowce Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Ostrów Tumski to najbardziej urokliwa część Poznania z zabytkową architekturą, która wprost zapiera dech w piersiach.

Poznaniacy chętnie odwiedzają Stary Browar stanowiący centrum sztuki i handlu. Znajdziemy w nim liczne sklepy, ogródki, kluby, park, a także centrum sztuki i hotel. Równie chętnie odwiedzany jest Zamek Cesarski – obiekt kultury z wieloma wystawami, kinem oraz teatrem. Oczywiście na uwagę zasługuje także Muzeum Narodowe w Poznaniu, które szczyci się posiadaniem obrazu „Plaża w Pourville” autorstwa Claude’a Moneta.

Bardzo popularne miejscem w Poznaniu są Termy Maltańskie, gdzie można wypocząć w saunach lub na basenie. Miłośnicy przyrody równie chętnie odwiedzają Palmiarnię, w której znajduje się aż 17 tys. gatunków roślin.

Ukryj