Typ nieruchomości: dom, adres: Jagodno, Wroclaw, województwo dolnośląskie, Polska

Ogłoszenia promowane


Domy na sprzedaż Wroclaw

CENA   

DATA DODANIA
Województwo dolnośląskie położone jest w południowo-zachodniej części Polski. Graniczy bezpośrednio z Niemcami i Czechami. Obejmuje powierzchnię 19 846,7 km­2 i zamieszkuje je 2,9 mln osób. Ze względu na swoje położenie, województwo stanowi niejako węzeł komunikacyjny pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią Europy.

Korzystne położenie i dobra koniunktura gospodarcza powodują, że Dolny Śląsk przyciąga wielu inwestorów. Województwo to znajduje się na drugim miejscu, zaraz za Warszawą, pod względem liczby transakcji kupna lub sprzedaży lokali niemieszkalnych. W ostatnich latach szczególnym powodzeniem cieszą się biura i magazyny. Równie dobrze ma się stale rozwijający się rynek mieszkań. W jego obrębie dostrzec można przewagę zainteresowania lokalami z rynku wtórnego.

Więcej

Nieruchomości we Wrocławiu

Najbardziej charakterystyczna nieruchomość we Wrocławiu to z pewnością Sky Tower – wysokościowiec, w którym znajduje się centrum handlowe, biura oraz luksusowe apartamenty. Można powiedzieć, że budynek ten wyznacza trendy dla reszty nieruchomości w mieście. Nowe mieszkania we Wrocławiu w obrębie szeroko rozumianego centrum osiągnęły bardzo wysoki poziom cenowy. Nie odstrasza to jednak inwestorów, ponieważ stopa zwrotu z inwestycji w dobrej klasy mieszkanie w centrum miasta może okazać się wysoce satysfakcjonująca – około 5% zwrotu w skali roku, a w przypadku najmu krótkoterminowego jest to nawet kilkanaście procent. Chętni na wynajem to przede wszystkim studenci i cudzoziemcy, choć nie brakuje także turystów.

W przypadku klientów decydujących się na zakup mieszkania, są to zwykle osoby poszukujące nieruchomości na własne potrzeby mieszkaniowe. Zwykle starają się oni znaleźć swoje cztery kąty poza hałaśliwym centrum, mając przy okazji na uwadze niższy koszt nieruchomości. Dlatego zwykle interesują ich nowe inwestycje we Wrocławiu, które są oddalone od centrum – np. mieszkania na Klecinie, Żernikach i Różance.

Kupując mieszkanie we Wrocławiu, wiele osób spotyka się z problemem małej ilości miejsc parkingowych. Zakup miejsca parkingowego może być sporym wydatkiem – ceny wahają się od 15 tys. zł do aż 55 tys. zł. Na wrocławskich osiedlach pojawili się przedsiębiorcy wykupujący miejsca parkingowe, które następnie są wynajmowane mieszkańcom. Cena miesięcznego wynajmu miejsca parkingowego we Wrocławiu zaczyna się od 200 zł, a może wynosić nawet 1000 zł – w zależności od lokalizacji.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie we Wrocławiu?

We Wrocławiu największym powodzeniem cieszą się mieszkania na Krzykach oraz Fabrycznej. W większości przypadków tradycyjnie panuje tu zasada, że im bliżej centrum, tym lepiej. Taką tendencję kształtują przede wszystkim studenci i osoby młode. Dzielnice Wrocławia, które należą do centrum, to Stare Miasto, Śródmieście, Krzyki – obręb Południe, okolice Magnolii i Grabiszyńska.

Jeśli interesuje nas nieruchomość inwestycyjna we Wrocławiu, powinniśmy wybrać droższe mieszkanie, ale w atrakcyjnej lokalizacji. We Wrocławiu najchętniej wynajmowanie nieruchomości znajdują się w okolicach Placu Grunwaldzkiego, Starego Miasta, Sky Towera oraz Aquaparku.

Jednak nawet peryferyjne lokalizacje okazują się coraz atrakcyjniejsze dla kupujących. Zazwyczaj są to osoby, które odstrasza zgiełk i wysokie ceny centrum. Przykładem mogą być chętnie kupowane mieszkania na Jagodnie, Wojszycach, Księżach Wielkich, Poświętnych, Lipie Piotrowskiej, Stabłowicach, Złotnikach, Marszowicach, Leśnicy, Jerzmanowie, Brochowie i Bieńkowicach. W odpowiedzi na rosnący popyt powstają także inwestycje deweloperskie na Zakrzowie, Praczach Odrzańskich i Muchoborze Wielkim.

Tanie mieszkania we Wrocławiu znajdziemy przede wszystkim w starej, przedwojennej zabudowie. Zwykle posiadają ogrzewanie gazowe i generują przez to większe koszty utrzymania.

Ile kosztuje zakup domu we Wrocławiu?

Ceny mieszkań w centrum Wrocławia obecnie wahają się od 6,5 tys. do nawet 22 tys. zł za m2. Wiele inwestycji w centrum przekracza jednak 8-9 tys. zł za m2. Ceny poszybowały także na rynku wtórnym, gdzie nawet małe metraże w wielkiej płycie potrafią osiągać cenę ponad 7600 zł za m2.

Obecnie coraz więcej ludzi rezygnuje z zakupu mieszkania w centrum. Jeśli jesteśmy zdecydowani na tańszą nieruchomość, powinniśmy rozważyć zakup mieszkania na Klecinie, Żernikach, Gaju i Tarnogaju, Różance, Oporowie, Maślicach czy Leśnicy. Każda z nich ma przynajmniej bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej oraz tras wyjazdowych. Cena mieszkania z rynku pierwotnego w tych lokalizacjach waha się od 250 do 370 tys. zł, a na rynku wtórnym od 260 do 410 tys. zł.

Ile kosztuje wynajem mieszkania we Wrocławiu?

Wynajem we Wrocławiu jest bardzo popularny, dzięki turystyczno-biznesowo-studenckiej specyfice miasta. Duża liczba przyjezdnych zatrzymuje się w jednej lokalizacji tylko przez jakiś czas. Dlatego nie brakuje osób chętnych do inwestycji i wybór mieszkań na wynajem we Wrocławiu jest ogromny. Średni koszt wynajmu mieszkania we Wrocławiu przekracza 2 tys. zł. Mowa o 2-pokojowym mieszkaniu o powierzchni 55 m2. Tańszą opcję może stanowić jedynie kawalerka we Wrocławiu.

Dlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu?

Mieszkanie we Wrocławiu to atrakcyjna opcja dla wielu osób. Piękne i zadbane miasto cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy przyjechali tu na studia. Prestiżowe szkoły wyższe – Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Wyższa Szkoła Bankowa czy wrocławska Akademia Sztuk Pięknych każdego roku przyjmują całe rzesze nowych, pełnych energii studentów. Zdają sobie z tego sprawę deweloperzy, którzy stale wprowadzają nowe inwestycje. Od lat liczne firmy, także zagraniczne, otwierają swoje biura we Wrocławiu. Stąd nie brakuje nowych mieszkańców, którzy wybrali stolicę Dolnego Śląska właśnie ze względu na lepsze perspektywy zawodowe.

Przez Wrocław przebiega jedna z głównych polskich arterii komunikacyjnych – autostrada A4, a także kluczowe drogi S5 i S8. Wrocławski port lotniczy obsługuje połączenia z większością krajów europejskich. Dobry dojazd do Wrocławia jest także liniami kolejowymi. Stolicę województwa dolnośląskiego, Wrocław, od Berlina lub Pragi dzieli zaledwie 350 kilometrów.

Urokliwy Wrocław może zachwycić odwiedzające go osoby do tego stopnia, że postanowią w nim zamieszkać. To właśnie tutaj znajdziemy aż 118 mostów, którymi możemy przejść nad przepływającą przez miasto rzeką Odrą.

Jak spędzić czas wolny we Wrocławiu?

Nie bez powodu Wrocław został Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku – tutaj naprawdę wiele się dzieje! Najważniejsze atrakcje turystyczne Wrocławia to z pewnością Muzeum Narodowe, centrum wiedzy o wodzie Hydropolis i wrocławskie Zoo wraz Afrykarium – jedno z największych oceanariów na świecie. Oprócz tego we Wrocławiu warto wybrać się m.in. na zwiedzanie Rynku, Hali Stulecia i Ostrowa Tumskiego. Na miłośników aktywnego trybu życia czeka Aquapark Wrocław, zwiedzanie Wrocławia na rowerze, pływanie kajakami i rowerami wodnymi czy spacery po okolicznych parkach i bulwarach. Miasto posiada imponujące punkty widokowe – z wysokościowca Sky Tower, Wieży widokowej Katedry czy Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Turyści zainteresowani kulturą koniecznie powinni odwiedzić we Wrocławiu Panoramę Racławicką, Narodowe Forum Muzyki, Operę Wrocławską, Teatr Capitol czy Teatr Lalek. Z kolei na miłośników zakupów czekają tu aż 33 galerie handlowe, m.in. Galeria Wroclavia, Galeria Dominikańska czy Pasaż Grunwaldzki. Wrocław słynie również z klimatycznych uliczek wypełnionych urokliwymi, autorskimi restauracjami i kawiarniami, w których można przyjemnie spędzić czas, spożywając smaczne posiłki.

Jak widać, we Wrocławiu nie sposób się nudzić. Dlatego też tak wielu decyduje się na zakup mieszkania właśnie tutaj. Na dany moment nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała ulec zmianie – miasto stoi otworem dla każdego, kto się nim zachwyci.

Ukryj