Typ nieruchomości: dom, adres: Flisy, Bydgoszcz, województwo kujawsko-pomorskie, Polska

Ogłoszenia promowane


Domy na sprzedaż Bydgoszcz

CENA   

DATA DODANIA
Województwo kujawsko-pomorskie leży w północno-centralnej części Polski. Jego powierzchnia rozciąga się na 17 971,34 km2. Zamieszkuje je 2,08 mln osób. Władze województwa swoją siedzibę mają w dwóch największych miastach rejonu: Bydgoszczy i Toruniu. Poza tym na terenie województwa funkcjonują jeszcze trzy miasta na prawach powiatu: Grudziądz, Toruń i Włocławek.

Centralne położenie kujawsko-pomorskiego sprawia, że przebiegają przez nie paneuropejskie korytarze transportowe, a samo województwo jest dobrze skomunikowane z resztą kraju. Obszar ten jest atrakcyjny pod względem przyrodniczym i turystycznym. Bory Tucholskie i pojezierza przyciągają turystów, sprawiając jednocześnie, że w okolicach powstają liczne bazy noclegowe. Pod względem sytuacji na rynku nieruchomości kujawsko-pomorskie wyróżnia się przede wszystkim dominacją sprzedaży nieruchomości z rynku wtórnego. Z uwagi na niskie zalesienie województwa, położone na jego terenie grunty leśne należą do jednych z najdroższych w całym kraju. Wysokie ceny charakteryzują również grunty pod zabudowę mieszkaniową w kujawsko-pomorskim. Jednocześnie można zauważyć, że na całym obszarze sporym zainteresowaniem ciszą się lokale handlowo-usługowe.

Więcej

Nieruchomości w Bydgoszczy

Bydgoszcz posiada prężnie rozwijający się rynek nieruchomości. Nabywcy mają do wyboru szeroką gamę ogłoszeń mieszkań z rynku pierwotnego, ale także nowych inwestycji w Bydgoszczy. Zdecydowany atut zakupu mieszkania w Bydgoszczy to po prostu niższe ceny na rynku. Bydgoszcz posiada tańsze nieruchomości od innych stolic województw, jak np. Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań. Mimo to w skali rocznej to właśnie nieruchomości w Bydgoszczy zdrożały najbardziej – o około 6,6% względem 2018 r., dlatego warto nie zwlekać z planowanym zakupem.

Panuje popularna opinia, że rynek nieruchomości w Bydgoszczy dobrze radzi sobie bez pomocy agencji czy pośredników. Transakcje najchętniej są zawierane bezpośrednio pomiędzy kupującym a sprzedawcą. Podobnie sprawa ma się w przypadku wynajmu mieszkania w Bydgoszczy. Dlatego mieszkańcy dużą wagę przykładają do ogłaszania sprzedaży oraz wynajmu nieruchomości w Internecie.

Coraz więcej nieruchomości w Bydgoszczy powstaje z myślą o potrzebach przedsiębiorców. Nowe biura posiadają estetyczne wnętrza, duże parkingi oraz wszelkie niezbędne udogodnienia.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Bydgoszczy?

Popularna dzielnica Bydgoszczy, w której warto zainwestować w mieszkanie, to Bartodzieje. Ta lokalizacja jest odpowiednia dla osób, którym zależy na szybkim dojeździe do centrum. Mimo tego okolicy nie można odmówić pozwalającej zaznać komfortu zieleni. Zakup mieszkania na Bartodziejach gwarantuje nam bliskość niezbędnych punktów infrastruktury miejskiej, m.in. szkół i centrów handlowych. W tej lokalizacji dobrze odnajdują się także studenci, którzy w niedużej odległości mają Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Spora część osób chcących kupić mieszkanie w Bydgoszczy stara się szukać ofert na obrzeżach miasta. Stąd popularność dzielnic takich, jak Fordon – położonych z dala od centrum, za to obfitujących w liczne tereny zielone. Deweloperzy budują w tych okolicach komfortowe mieszkania, idealne dla rodzin z dziećmi.

Dużą popularność zyskały odrestaurowane kamienice w Bydgoszczy. Ich największa zaleta to doskonała lokalizacja, ale także ciekawe układy mieszkań. Nabywcy cenią sobie również grube i solidne mury kamienic, które stanowią lepsze wytłumienie i izolację cieplną. Stąd popularność inwestycji na ulicy Dworcowej, na której kompleksowo remontuje się kamienice.

Ile kosztuje mieszkanie i dom w Bydgoszczy?

Mieszkania w Bydgoszczy są znacznie tańsze na tle rynku nieruchomości w większości Polski. Za m kw. mieszkania z rynku pierwotnego zapłacimy ok. 5,5 tys. zł. Średniej wielkości kawalerka może wynieść nas w granicach 190 tys. zł, mieszkanie 2-pokojowe ok. 230 tys. zł, a mieszkanie 3-pokojowe powyżej 290 tys. zł.

W przypadku rynku wtórnego mieszkanie może być jeszcze tańsze. Dzięki atrakcyjnym cenom coraz więcej osób kupuje mieszkania w Bydgoszczy – na własny użytek, ale również jako nieruchomości inwestycyjne.

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Bydgoszczy?

Ceny wynajmu w Bydgoszczy różnicuje lokalizacja – im bliżej centrum, tym drożej. Mimo tego zdecydowana większość inwestorów kupuje mieszkania właśnie w centrum miasta, bo to w jego obrębie najłatwiej znajdziemy najemcę. Na popularności zyskuje wynajmowanie mieszkań w Bydgoszczy na pokoje, dlatego nabywcy często decydują się na zakup dużych metraży. Oprócz pokojów, wynajmowanych głównie przez studentów, dużą popularność mają również kawalerki, a także 2- lub 3-pokojowe mieszkania. Najemcy coraz większą wagę przywiązują do standardu mieszkania oraz jego wyposażenia. Zwykle jednak cena miesięcznego najmu mieszkania w Bydgoszczy wynosi ok. 1800 zł. Dotyczy to lokali średniej wielkości, w granicach 50-60 m kw.

Dlaczego warto zamieszkać w Bydgoszczy?

Bydgoszcz to nie tylko stolica województwa kujawsko-pomorskiego, „polski Amsterdam” czy „polska Wenecja”. To także, dosłownie, inteligentne miasto – w tę koncepcję po wejściu Polski do Unii Europejskiej zaangażowały się władze miasta, dostosowując Bydgoszcz do 6 kluczowych warunków. Pierwsze kryterium stanowi sprawne i efektywne zarządzanie miastem, następnie aktywni, otwarci i kompetentni obywatele, przyjazne warunki do życia, zdrowe i bezpieczne środowisko, nowoczesny transport i komunikacja oraz nowoczesna gospodarka. W praktyce przekłada się one na poszerzanie świadomości obywatelskiej, usprawnianie usług publicznych i społecznych, inwestowanie w edukację, kulturę, wypoczynek, sport i bezpieczeństwo. Włodarze dbają również o warunki mieszkaniowe Bydgoszczan, jakość ich powietrza, transport lokalny, przedsiębiorczość, rynek pracy, czy wreszcie wizerunek miasta.

Miasto zachęca swoją atrakcyjną lokalizacją, niemal w centrum Polski, jednak bliżej Bałtyku. Z tego powodu często osoby, które chcą kupić mieszkanie w Bydgoszczy, sugerują się właśnie szybkim i bezproblemowym dojazdem nad morze. Autostrada A1 łączy Bydgoszcz z południem kraju , oprócz tego w Bydgoszczy krzyżują się cztery drogi krajowe. Miasto posiada również dobre połączenia kolejowe, m.in. z Warszawą, Wrocławiem, Poznaniem i Krakowem.

Dobrą motywacją do zamieszkania w Bydgoszczy są atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego. Miasto intensywnie inwestuje w biznes oraz nowe technologie. Bardzo popularne branże to m.in. IT i finanse. Pracownicy otrzymują atrakcyjne wynagrodzenie, ale mają o wiele niższe koszty życia względem innych dużych miast w Polsce.

Sporo nowych mieszkańców Bydgoszczy to studenci, którzy zdecydowali się na studiowanie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, Collegium Medicum czy Akademii Muzycznej. Każda z uczelni posiada duży wybór kierunków, które interesują absolwentów szkół średnich.

Jak spędzić czas wolny w Bydgoszczy?

Bydgoszcz jest znana na całą Polskę ze swojego artystycznego charakteru. Dotyczy to przede wszystkim muzyki – nie bez powodu w mieście znajdują się liczne instytucje muzyczne, Opera Nova czy Filharmonia Pomorska. Najbardziej klimatyczna część miasta to także Dzielnica Muzyczna.

Ponieważ Bydgoszcz przecinają dwie rzeki: Brda oraz Wisła, jest to miasto bardzo urokliwe, pełne cudownych krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje Kanał Bydgoski, który stał się popularną atrakcją turystyczną. Pozostając w temacie wody – możemy udać się na zwiedzanie zabytków hydrotechniki (ok. 50 śluz oraz mostów) lub w rejs tramwajem wodnym.

Mieszkańcy Bydgoszczy lubią spędzać czas wolny na łonie natury. Dlatego chętnie udają się na Wyspę Młyńską lub do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Gdy mniej sprzyja pogoda, przechadzają się po Starym Rynku, odwiedzając okoliczne puby, baseny, kino, tatr lub filharmonię.

Ukryj