Typ nieruchomości: mieszkanie, adres: Gdynia, województwo śląskie, Polska

Ogłoszenia promowane


Mieszkania na sprzedaż Gdynia

CENA   

DATA DODANIA
Województwo pomorskie rozciąga się wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego. Obejmuje powierzchnię 18 310,34 km2 i zamieszkuje je 2,31 mln osób. Do najważniejszych ośrodków miejskich województwa należą Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Słupsk. Z racji swojego położenia województwo pomorskie jest atrakcyjne zarówno pod względem turystycznym – miejscowości nadmorskie co roku odwiedza ok. 5,5 mln turystów – jak i biznesowym.

Korzystna lokalizacja dodatnio wpływa na możliwości komunikacyjne województwa. To tu zaczyna swój bieg autostrada A1. Z Trójmiasta każdego dnia wyruszają promy do Szwecji. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku realizuje połączenia z 56 lokalizacjami w całej Europie. Według danych GUS-u Trójmiasto jest 4. rynkiem inwestycyjnym w Polsce. Dynamiczny rozwój biznesowy powoduje, że w pomorskim duże zainteresowanie dotyczy gruntów inwestycyjnych – zwłaszcza tych zlokalizowanych wzdłuż głównych wojewódzkich arterii komunikacyjnych.

W Trójmieście odnotowuje się duży popyt na najem przestrzeni biurowej. Od 2007 roku w rejonie rośnie również rynek powierzchni magazynowej. Rozwój turystyczny i gospodarczy wpływa na wysokie ceny nieruchomości mieszkalnych.

Więcej

Nieruchomości w Gdyni

Rynek nieruchomości w Gdyni zaczął rozwijać się najpóźniej z całego Trójmiasta, jednak Gdynia dynamicznie goni dwa pozostałe miasta. Aktualnie stale przybywa w niej nieruchomości, które mają duży potencjał inwestycyjny. W dzielnicach takich, jak Witomino, Cisowa, Dąbrowa, Redłowo, Grabówek czy Orłowo powstaje najwięcej nowych lokali mieszkalnych.

Kupujący najczęściej poszukują swojego pierwszego mieszkania w Gdyni lub decydują się na inwestycję. Popyt inwestycyjny jest w Gdyni jednak zdecydowanie mniejszy niż w Gdańsku. Najchętniej kupowane mieszkania to te zlokalizowane blisko centrum lub z dobrym dojazdem do obwodnicy. Wymagania nabywców nie stanowią problemu, ponieważ stale pojawiają się nowe inwestycje w Gdyni. Kupcy mają do dyspozycji szeroki wachlarz mieszkań o zróżnicowanej lokalizacji, metrażu oraz standardzie.

W bieżącym roku odnotowano w Gdyni sytuację nietypową dla aktualnych tendencji rynku nieruchomości w Polsce – ceny zaczęły spadać. Na dany moment trudno stwierdzić, czy to chwilowe 5% zawahanie, czy początek ważnych przemian na rynku. Eksperci zaczęli również zauważać, że małe mieszkania w Gdyni wolniej zyskują na wartości.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Gdyni?

Kupujący mają do wyboru aż 20 dzielnic, w których mogą kupić mieszkanie w Gdyni. Aktualnie sporym zainteresowanie zyskały nowe mieszkania w dzielnicy Wiczlino-Chwarzno. Ta lokalizacja to przykład idealnego kompromisu pomiędzy ceną a dobrą komunikacją z resztą miasta.

Jeśli chcemy zainwestować w nieruchomości w Gdyni, najlepiej jest zdecydować się na dzielnice położone blisko morza lub centrum miasta, czyli na tzw. „dolnym tarasie”. Dobrym przykładem takich lokalizacji może być Orłowo oraz Redłowo.

Zupełnie inna strategia jest zalecana do obrania w przypadku poszukiwań mieszkania na użytek własny. Wówczas, jeśli zależy nam na spokoju, lepiej wybrać takie lokalizacje, w których mniej jest nieruchomości wykorzystywanych do najmu krótkoterminowego.

Ile kosztuje mieszkanie w Gdyni?

Ceny mieszkań w Gdyni przestały rosnąć. Najbliższe miesiące pokażą, czy tendencja na rynku ulegnie zmianie i nieruchomości zaczną tanieć. W dalszym ciągu kluczową rolę w cenie mieszkania odgrywa jednak lokalizacja. W przypadku Gdyni największą szansę na zakup mieszkania czy domu w atrakcyjnej cenie mamy na Grabówku, Oksywie czy Chylonie. Średnia cena za m kw. mieszkania wynosi powyżej 8 000 zł za m kw.

Ile kosztuje wynajem w Gdyni?

Ceny najmu mieszkań w Gdyni stoją w miejscu, a nawet minimalnie spadają (póki co spadek o 1%). Obecnie średnia cena miesięcznego najmu wynosi 2 000-3 000 zł. Najpopularniejsze dzielnice pod wynajem to Redłowo, Śródmieście, Kamienna Góra oraz Orłowo. Największe okazje cenowe można znaleźć na Ujeścisku, Łostowicach czy Jasieni.

Cenę najmu dyktuje przede wszystkim atrakcyjna lokalizacja mieszkania w Gdyni. Co to oznacza? Usytuowanie w pobliżu głównego szlaku komunikacyjnego i bliskość punktów usługowych, miejsc pracy oraz uczelni wyższych. Oczywiście cena zależy również od standardu nieruchomości i od posiadanych przez nią udogodnień, np. garażu, monitoringu czy windy.

Dlaczego warto zamieszkać w Gdyni?

Gdynia to ponoć najbardziej słoneczne miasto w Polsce – czy potrzeba więcej powodów, aby chcieć w nim zamieszkać? Bez obaw, znajdzie się ich naprawdę sporo. Na samym początku warto docenić dostęp do spacerów brzegiem morzem, podziwianie pięknych widoków i oddychanie zdrowym powietrzem. Oprócz tego Gdynianie mogą poszczycić się również bogatym rynkiem pracy – Gdynia to centrum biznesu oraz turystyki. Studenci często decydują się na mieszkanie w Gdyni, wybierając swoją szkołę wyższą: Uniwersytet Morski, Akademię Marynarki Wojennej czy Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu.

Niebywałym atutem mieszkania w Gdyni jest z pewnością rozbudowana komunikacja. Gdańsk, Gdynia oraz Sopot są ze sobą połączone obwodnicą, drogą wojewódzką oraz dużą liczbą dróg krajowych i wojewódzkich. Mieszkańcy Gdyni mogą swobodnie podróżować pomiędzy miastami także dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej i komunikacji miejskiej, również nocnej, w której obowiązują te same bilety. Ciekawą alternatywą są tramwaje wodne.

Jak spędzić czas wolny w Gdyni?

Gdynia posiada również rozległe, nadmorskie tereny spacerowe. Za ich najpopularniejszą część można uznać Molo Południowe, na którym znajduje się Akwarium Gdyńskie. Będąc na Nabrzeżu Francuskim, możemy podziwiać port, przy którym niegdyś cumowały polskie transatlantyki, a obecnie stają tam duże wycieczkowce. Ciekawy punkt widokowy w Gdyni to na pewno Kamienna Góra, z której podziwiać można panoramę miasta. Oczywiście na uwagę zasługują gdyńskie kąpieliska – Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo i Gdynia Babie Doły. Spragnieni wrażeń kulinarnych powinni zwiedzić restauracje oraz kawiarnie na ul. Świętojańskiej. To najbardziej turystyczna ulica w mieście, która do późnych godzin wieczornych wprost tętni życiem.

Oczywistym jest, ze doskonałe możliwości do spędzania czasu wolnego w Gdyni mają osoby preferujące aktywny tryb życia. Do najpopularniejszych rozrywek dla sportowców należy żeglowanie, bieganie, jazda na rolkach lub rowerze czy nordic walking. Dodatkowo w Gdyńskim Centrum Sportu można trenować rugby, piłkę ręczną, piłkę nożną oraz koszykówkę.

Gdynia to także artystyczne miasto, w którym doskonale zadomowił się polski design. Coroczne Gdynia Design Days oferują miłośnikom sztuki fascynujące wystawy, warsztaty oraz panele dyskusyjne.

Ukryj