Typ nieruchomości: mieszkanie, adres: Rzeszów, województwo podkarpackie, Polska

Ogłoszenia promowane


Lista ogłoszeń

CENA   

DATA DODANIA
Podkarpackie jest najdalej na południe wysuniętym polskim województwem. Graniczy z Ukrainą i Słowacją. Obejmuje obszar 17 845,76 km², zamieszkuje je 2,13 mln osób. Funkcjonują w nim cztery miasta na prawach powiatu: stolica, czyli Rzeszów, a także Przemyśl, Krosno i Tarnobrzeg.

Jednym z największych walorów podkarpackiego jest jego przyroda. Oprócz malowniczych dolin Sanu czy Wisłoki, dużą rolę odgrywają w tej kwestii tereny leśne, obejmujące aż 38% obszaru województwa. Największą atrakcję turystyczną podkarpackiego stanowią natomiast niewątpliwie Bieszczady.

W strukturze sprzedawanych i kupowanych nieruchomości w województwie podkarpackim dominują nieruchomości gruntowe – są one przedmiotem aż 68% wszystkich transakcji. Zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza działki leśne. Jeśli chodzi o lokale mieszkalne w podkarpackim, najlepiej sprzedają się mieszkania z rynku wtórnego, o małym i średnim metrażu (40-60 m² i poniżej 40 m²).

Więcej

Nieruchomości w Rzeszowie

Rzeszowian stale przybywa, co bezpośrednio przekłada się na rozwój rynku nieruchomości w Rzeszowie. W ciągu ostatnich 17 lat liczba mieszkań oddanych do użytku w Rzeszowie wzrosła aż pięciokrotnie. To najlepiej obrazuje, że rynek nieruchomości w tym mieście znacznie się rozwinął.

Zarówno rynek pierwotny, jak i rynek wtórny nieruchomości zawiera bogatą ofertę. Mieszkania w Rzeszowie posiadają zróżnicowane ceny, które wynikają z odmiennego metrażu, standardu oraz lokalizacji. W ostatnim czasie szczególnie drożeją kawalerki w Rzeszowie – o około 13 tysięcy w ciągu ostatniego roku.

W ciągu ostatnich lat wymagania potencjalnych nabywców na rynku nieruchomości stale rosną. Rynek pierwotny w Rzeszowie stopniowo się rozwija i posiada spore zainteresowanie ze strony kupujących. Aktualnie najbardziej pożądane inwestycje to nieruchomości o niskich kondygnacjach, które zawierają niewiele mieszkań. Nowe inwestycje w Rzeszowie dodatkowo posiadają podziemne parkingi oraz zamknięte osiedla.

Spora część transakcji kupna nieruchomości w Rzeszowie to tak zwane mieszkania inwestycyjne. Odpowiednio wybrana lokalizacja, rozkład mieszkania oraz standard jego wykończenia może zaowocować długim i zyskownym najmem, którego ceny stale rosną. Co równie ważne, mieszkania inwestycyjne w Rzeszowie są po prostu tańsze do nabycia niż w lokalizacjach takich, jak Warszawa czy Kraków.

Na popularności zyskuje wynajem krótkoterminowy w Rzeszowie, szczególnie jeśli dotyczy on mieszkań o wysokim standardzie. Właściciel mieszkania musi zaangażować się w swoją pracę, jednak zwrot z takiej inwestycji potrafi być naprawdę wysoki.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Rzeszowie?

Wzmożony popyt na zakup mieszkania w Rzeszowie generują przede wszystkim młodzi ludzie, którzy decydują się na podjęcie pracy oraz założenie rodziny właśnie w tym mieście. Dla takiej grupy docelowej atrakcyjną lokalizacją mogą okazać się osiedla w dzielnicy Staroniwa. Z kolei osoby ceniące sobie bliskość punktów takich, jak kina, puby czy spacerowe bulwary, powinny zainteresować się nieruchomościami w okolicach ul. Dąbrowskiego.

Ciekawa lokalizacja to również osiedle Nowe Miasto, które posiada bardzo duże zainteresowanie ze względu na bliskość centrum. W pobliżu ul. Rejtana i Powstańców Warszawy mamy do dyspozycji tereny zielone oraz rozbudowaną infrastrukturę miejską.

Oczywiście nie brakuje również chętnych na zakup mieszkania w Rzeszowie w dzielnicy Śródmieście. W tym przypadku największą uwagę przyciągają ul. Hetmańska i Szopena. Powód wyboru tych lokalizacji to również doskonałe skomunikowanie z resztą miasta.

Ile kosztuje mieszkanie w Rzeszowie?

Rzeszów należy do jednych z najtańszych miast w Polsce, oferując nieruchomości na sprzedaż w cenie ok. 5 800 zł za m2. Co istotne, ceny podobnie prezentują się zarówno na rynku pierwotnym, jak i rynku wtórnym. Pamiętajmy jednak, że ostateczna cena mieszkania w Rzeszowie zależy przede wszystkim od jego lokalizacji, standardu oraz metrażu. Zwykle dodatkowe koszty przy zakupie mieszkania w Rzeszowie to posiadanie garażu lub miejsca parkingowego oraz komórki lokatorskiej.

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Rzeszowie?

Wynajem mieszkania w Rzeszowie w znacznej mierze interesuje studentów. Dysponują oni mniejszymi środkami, ale posiadają również nieco niższe wymagania co do standardu nieruchomości. Pozostała część najemców w Rzeszowie to również młode osoby, które nie dysponują jeszcze środkami na zakup własnego M. Oni posiadają większy budżet od studentów, ale także wyższe wymagania – w przypadku rodzin z dziećmi może być to na przykład winda lub strzeżone osiedle z placem zabaw. Przeciętna cena miesięcznego najmu kawalerki w Rzeszowie wynosi ok. 1200 zł, lokalu 2-pokojowego 1500 zł, a mieszkania 3-pokojowego 1800 zł.

Dlaczego warto zamieszkać w Rzeszowie?

Osoby decydujące się na mieszkanie w Rzeszowie mogą liczyć na rozwój gospodarczy miasta, a zatem atrakcyjne perspektywy zatrudnienia. W Rzeszowie mają swoje siedziby międzynarodowe firmy zajmujące się produkcją silników lotniczych oraz podzespołów dla Airbusa, Boeinga czy Embraera. Wspierają one również aż 90% polskiej produkcji w przemyśle lotniczym. Osoby poszukujące pracy w Rzeszowie mogą także spróbować swoich sił w branży IT, dokładnie w jednej z największych korporacji w Polsce, czyli Asecco Poland.

Młodzi ludzie coraz częściej przeprowadzają się do Rzeszowa, aby zyskać edukację na wysokim poziomie. Wszak w Rzeszowie znajdują się prestiżowe szkoły wyższe – Politechnika Rzeszowska oraz Uniwersytet Rzeszowski.

Duża zaleta płynąca z mieszkania w Rzeszowie to jego optymalne położenie względem polskich oraz europejskich szlaków komunikacyjnych. Komunikacja województwa podkarpackiego opiera się na kilku głównych arteriach: autostradzie A4 oraz drogach ekspresowych S19 i S74. Kierowcy mogą już na tym terenie korzystać z obwodnicy Sokołowa, w budowie jest również obwodnica Czudca. Do dyspozycji mamy również Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka. Także komunikacja miejska w Rzeszowie działa bez zarzutu i jest nieustannie rozbudowywana.

Jak spędzić czas wolny w Rzeszowie?

Rzeszów jest atrakcyjnym turystycznie miastem. Posiada bogatą ofertę gastronomiczno-hotelarską, a także wiele interesujących możliwości spędzenia czasu wolnego. Na rzeszowskim Rynku, Stadionie Miejskim, Hali Podpromie oraz w Hali Widowiskowo-Sportowej odbywają się liczne imprezy kulturalno-sportowe. Warto zwiedzić rzeszowskie piwnice, odbywając Podziemną Trasę Turystyczną. Interesujące zabytki historyczne możemy obejrzeć również w Muzeum Okręgowym oraz pozostałych dziesięciu muzeach w Rzeszowie.

Na szczególną uwagę wśród atrakcji w Rzeszowie zasługuje modernistyczny gmach Filharmonii Podkarpackiej. Miłośnicy kina oraz teatru koniecznie powinni odwiedzić Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz rzeszowskie Kino Zorza.

Osoby preferujące aktywny wypoczynek powinny udać się do kilku kluczowych miejscówek w Rzeszowie. Należą do nich z pewnością siłownie na świeżym powietrzu, skate park lub liczne parki w Rzeszowie, np. Park Papieski lub Park w Słocinie. Nie zapominajmy także o tym, że wystarczą ok. 3 godziny podróży, aby z Rzeszowa udać się w jeden z najbardziej malowniczych regionów w Polsce, czyli w Bieszczady.

Ukryj