otico.pl

Blog tematyczny dla miłośników ogrodnictwa, projektowania wnętrz i budownictwa.

Wnętrza

Sztukateria w sypialni – jak ją wykorzystać, by stworzyć ekskluzywne wnętrze?

Sztukateria w sypialni – jak ją wykorzystać, by stworzyć ekskluzywne wnętrze?

Sypialnia to pokój bardzo osobisty. To właśnie tu odpoczywamy po długim dniu pracy i regenerujemy się. Warto zadbać, by wystrój pokoju był elegancki, ale również subtelny i delikatny. Sypialnia nie może być pokojem, w którym jest wiele elementów dekoracyjnych. Jak wykorzystać sztukaterię, by stworzyć wyjątkowy nastrój w sypialni?

Elegancki sufit

Sztukateria w sypialni ma podkreślać elegancję pokoju. Sztukateria sufitowa jest idealnym elementem dekoracyjnym, który wprowadzi do pokoju charakterystyczne rys. Jednocześnie jest ona wyjątkowo subtelna i delikatna.

Sztukateria sufitowa jest elementem dekoracyjnym, który podkreśli oświetlenie. Rozety sufitowe będą pięknym uzupełnieniem żyrandoli. Trzeba jednak pamiętać, by wybierając bogato zdobione rozety postawić na lampy wiszące, które są proste i stonowane.

Dekoracyjne rozety sufitowe można połączyć z kryształowym żyrandolem wyłącznie w sypialni w stylu glamour czy angielskim. Warto jednak pamiętać, że powinien to być pokój, który jest duży. Wykorzystanie takich dekoracji w małej sypialni będzie sprawiało, że stanie się ona przytłaczająca.

Wybierając oświetlenie do sypialni należy pamiętać, by było ono delikatne. Listwy sufitowe styropianowe idealnie nadają się do ukrycia oświetlenia LED-owego. Wybierając oświetlenie LED najkorzystniej postawić na ciepły, żółty kolor. Osoby, które jednak lubią świetlne dekoracje będą dobrze czuły się w pokoju, który jest podświetlony na niebiesko czy czerwono.

Sztukateria nie tylko na ścianie

Wykorzystują listwy sufitowe styropianowe można zaplanować bardzo ładne pomieszczenie. Świetnie będą wyglądały jako dekoracja każdego sufitu. Warto jednak pamiętać, że można wykorzystać je inaczej.

Listwy sufitowe styropianowe to idealne obramowanie łóżka. Dzięki nim pokój stanie się wyjątkowo elegancki.

Niestety w wielu sypialniach, na ścianie, znajduje się telewizor. Warto zadbać, by również on wyglądał elegancko i pasował do wystroju sypialni. Listwy sufitowe styropianowe to idealny materiał na obramowanie TV.

Dokładnie tak samo można wykorzystać listwy sufitowe styropianowe, gdy chcemy podkreślić lustro czy interesujący obraz.

Jak zamontować sztukaterię?

Elementy sztukaterii wykonane są ze styropianu. Dzięki temu jej montaż jest wyjątkowo łatwy i poradzą sobie z nim nawet osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z remontami.

Listwy sufitowe styropianowe przykleja się na klej montażowy. Ważnym elementem jest dopasowanie listew na rogach, które wymaga precyzji i cierpliwości. Koniecznie trzeba używać do tego ostrego nożyka do tapet, gdyż listwy muszą być docięte precyzyjnie.

Sztukateria w sypialni do dobry sposób na stworzenie wnętrza, które będzie wyjątkowe. Jednocześnie sztukateria sufitowa sprawia, że pokój staje się wyjątkowo elegancki i ekskluzywny. Jest również wykończony, a nierówności, które zdarzają się pod sufitem, zostają ukryte.

Decydując się na sztukaterie w sypialni warto zastanowić się jak wykorzystać je w inny sposób. Dzięki temu wnętrze stanie się jedyne w swoim rodzaju.

Udostępnij