Typ nieruchomości: mieszkanie, adres: Łódź, województwo łódzkie, Polska

Ogłoszenia promowane


Mieszkania na wynajem

CENA   

DATA DODANIA
Województwo łódzkie położone jest w centralnej części Polski. Jego powierzchnia to 18 218,95 km2. Zamieszkuje je 2,5 mln osób. Położenie geograficzne sprawia, że łódzkie jest wyjątkowo dobrze skomunikowanym regionem. Przebiegają przez nie dwie kluczowe arterie komunikacyjne: autostrady A-1 i A-2. Obecność wód geotermalnych powoduje, że w regionie rozrasta się infrastruktura rekreacyjna w postaci parków wodnych.

Jeśli chodzi o lokalny rynek nieruchomości mieszkalnych, zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim mieszkania z rynku wtórnego. W województwie łódzkim odnotowuje się również dużą sprzedaż budynków niemieszkalnych, do których zalicza się m.in. biura, lokale handlowo-usługowe i garaże. Postindustrialna architektura Łodzi sprawia natomiast, że miasto to przyciąga inwestorów zainteresowanych sprzedażą mieszkań o charakterze loftowym.

Więcej

Nieruchomości w Łodzi

Rynek nieruchomości w Łodzi jest nie tylko jednym z największych w Polsce, ale także jednym z najbardziej interesujących. W ostatnim czasie popyt na mieszkania w Łodzi wzrasta dynamicznie, co błyskawicznie podchwycili deweloperzy oraz inwestorzy. Co za tym przemawia?

Od dłuższego czasu ceny nieruchomości w Łodzi pozostają dość stabilne, a podaż i popyt utrzymują się na podobnym poziomie. W przekonaniu tym utrzymuje fakt, że w ostatnim roku w Łodzi odnotowano najniższą podwyżkę cen wśród największych polskich miast.

Stabilność łódzkiego rynku nieruchomości sprawiła, że w ostatnich latach powstaje bardzo dużo nowych mieszkań w Łodzi, ponieważ deweloperzy stale wprowadzają kolejne inwestycje we wszystkich częściach miasta. Władze Łodzi stworzyły za to największy projekt urbanistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej. Mowa oczywiście o Nowym Centrum Łodzi, które posiada prawie 100 ha i znajdują się w nim nowoczesne osiedla, biurowce oraz obiekty kulturalne i handlowe.

Najpopularniejsze mieszkania z rynku pierwotnego w Łodzi to te 2- lub 3-pokojowe. W Łodzi pojawia się coraz więcej inwestorów, którzy kupują lokale pod wynajem, głównie dla studentów. Co ciekawe, chętnie kupowane są także domy w Łodzi. Nabywcy oczywiście zwracają uwagę na atrakcyjną cenę – do 5 tys za m2, ale również dobrą lokalizację nieruchomości. W związku z tym chętniej wybierane są mniejsze metraże w okolicy cechującej się dobrą infrastrukturą.

Wielu inwestorów kupuje nowe mieszkania w Łodzi pod przyszły wynajem. Zachęca ich do tego uruchomienie szybkiego połączenia kolejowego między Łodzią a Warszawą. Z pewnością bardzo duży potencjał inwestycyjny mają wyremontowane kamienice w centrum Łodzi. Ostatnio jest na nie prawdziwy boom, ponieważ łączą one ze sobą wszystkie obecnie pożądane cechy mieszkania – lokalizację w centrum miasta, klimatyczne wnętrza i atrakcyjną cenę.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Łodzi?

Zdecydowana większość nabywców poszukuje mieszkania z rynku pierwotnego w Łodzi. Łodzianie zwykle celują w zakup mieszkania ze średniej półki cenowej, jednak w jakich lokalizacjach mogą znaleźć tego typu oferty? Warto sprawdzać ogłoszenia sprzedaży mieszkań w Łodzi w dzielnicach takich, jak Górna. Posiada ona tereny zielone, jednak ze względu na położenie dalej od centrum mamy większe szanse na niższą cenę ofertową.

Aktualnie duże zainteresowanie wzbudza powstająca przy ul. Tymienieckiego Fuzja, czyli kompleks mieszkaniowo-usługowo-biurowy. 14 z 20 budynków to obiekty o historycznym tle, które zapełni aż 274 lokali mieszkalnych.

Nieruchomości inwestycyjne w Łodzi są najchętniej nabywane w dzielnicach takich, jak Śródmieście, Retkinia czy Polesie. Decyduje o tym komfortowe położenie dzielnic, które przekłada się na wyższą stopę zwrotu z inwestycji.

Ile kosztuje mieszkanie w Łodzi?

Cena mieszkania w Łodzi zależy przede wszystkim od jego lokalizacji. W następnej kolejności może przesądzać o niej standard mieszkania oraz, oczywiście, jego metraż. Łodzianie najchętniej poszukują mieszkań o średnim standardzie i coraz częściej poza centrum miasta. Mając takie kryteria wyboru, możemy liczyć się z ceną 4-5 tys. zł za m2.

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Łodzi?

Jeśli weźmiemy pod uwagę duże miasta w całej Polsce, mieszkania na wynajem w Łodzi należą do tych umiarkowanych cenowo. Średni czynsz najmu mieszkania 2-pokojowego wynosi ok. 1500 zł na miesiąc, a wynajem kawalerki w Łodzi kosztuje ok. 1000 zł miesięcznie.

Dużą popularność mają pokoje na wynajem w Łodzi, którymi szczególnie interesują się studenci oraz osoby dopiero wchodzące na rynek pracy. Koszt wynajmu pokoju to około 700 zł miesięcznie.

Dlaczego warto zamieszkać w Łodzi?

Obecnie Łódź posiada ciekawą sytuację demograficzną, ponieważ w grupie wiekowej 20-29 lat średnie saldo migracji jest dodatnie, i to o aż 500 osób rocznie. Co zachęca młodych, produktywnych ludzi do zamieszkania w tym mieście?

Łódź stopniowo zmienia swój charakter na zdecydowanie lepszy. Największa zaleta mieszkania w Łodzi to z pewnością prężnie rozwijający się rynek pracy – szczególnie w branży usług oraz nowych technologii. Do powstawania nowych miejsc pracy przyczynia się m.in. tani wynajem powierzchni biurowych w Łodzi oraz niewielka odległość od Warszawy.

Łódź posiada dobry dojazd nie tylko do stolicy. Centralne położenie miasta sprawia, że jego mieszkańcy mają również doskonałe połączenie z Poznaniem, Toruniem oraz Gdańskiem. Stolica województwa, Łódź, coraz częściej pełni funkcję centrum komunikacyjnego łączącego trasy biegnące z północy na południe (z Gdańska do Rzymu i Stambułu) i ze wschodu na zachód Europy (z Moskwy do Paryża, z Lizbony do St. Petersburga). Odpowiadają za to liczne drogi ekspresowe oraz bliskość autostrady S8. Ponadto do dyspozycji mamy Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta oraz dobrze rozwinięty transport kolejowy.

Studenci chętnie wybierają mieszkanie w Łodzi, ponieważ w mieście tym funkcjonuje aż 28 uczelni wyższych. Szczególny prestiż posiadają artystyczne studia na Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, Akademii Sztuk Pięknych czy Akademii Muzycznej. Oczywiście bardzo duże zainteresowanie wzbudza również Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Medyczny.

Jak spędzić czas wolny w Łodzi?

Istnieje mnóstwo ciekawych sposobów na spędzenie czasu wolnego w Łodzi. Miasto stanowi ośrodek kulturalny, który łączy różnego rodzaju wydarzenia muzyczne, teatralne, literackie, plastyczne oraz filmowe. Na szczególną uwagę zasługują np. Łódzkie Spotkania Baletowe, na których prezentowane są najnowsze trendy w balecie. Uczestnictwo w tego typu eventach to idealna rozrywka dla osób o artystycznym usposobieniu, których w Łodzi nie brakuje. Idąc dalej tym tematem, możemy udać się do wielu teatrów, Filharmonii, kina lub galerii.

Za bogatą historią Łodzi przemawia aż 20 placówek muzealnych, wśród których warto wyróżnić Centralne Muzeum Włókiennictwa oraz Muzeum Sztuki. Tłem dla większości z tych obiektów jest ul. Piotrkowska, na której znajdziemy dodatkowo salony mody oraz liczne sklepy.

W poszukiwaniu rozrywki możemy udać się do Manufaktury, która jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w Polsce. Znajduje się w niej 260 sklepów, 60 restauracji, a także ścianka wspinaczkowa, kino, kręgielnia czy skate park. W Manufakturze są organizowane liczne koncerty, konkursy oraz imprezy. Latem powstaje tam plaża, a zimą otwierane jest lodowisko.

To oczywiście tylko namiastka łódzkich atrakcji, o których można by pisać bez końca. Aby poznać je wszystkie, najlepiej jest odwiedzić Łódź osobiście.

Ukryj