Typ nieruchomości: mieszkanie, adres: Sopot, województwo pomorskie, Polska

Ogłoszenia promowane


Mieszkania na wynajem Sopot

CENA   

DATA DODANIA
Województwo pomorskie rozciąga się wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego. Obejmuje powierzchnię 18 310,34 km2 i zamieszkuje je 2,31 mln osób. Do najważniejszych ośrodków miejskich województwa należą Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Słupsk. Z racji swojego położenia województwo pomorskie jest atrakcyjne zarówno pod względem turystycznym – miejscowości nadmorskie co roku odwiedza ok. 5,5 mln turystów – jak i biznesowym.

Korzystna lokalizacja dodatnio wpływa na możliwości komunikacyjne województwa. To tu zaczyna swój bieg autostrada A1. Z Trójmiasta każdego dnia wyruszają promy do Szwecji. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku realizuje połączenia z 56 lokalizacjami w całej Europie. Według danych GUS-u Trójmiasto jest 4. rynkiem inwestycyjnym w Polsce. Dynamiczny rozwój biznesowy powoduje, że w pomorskim dużym zainteresowanym cieszą się grunty inwestycyjne – zwłaszcza te zlokalizowane wzdłuż głównych wojewódzkich arterii komunikacyjnych.

W Trójmieście odnotowuje się duży popyt na najem przestrzeni biurowej. Od 2007 roku w rejonie rośnie również rynek powierzchni magazynowej. Rozwój turystyczny i gospodarczy wpływa na wysokie ceny nieruchomości mieszkalnych. Jedne z najdroższych nieruchomości znajdziemy w Gdańsku. Tam m2 przestrzeni mieszkalnej z rynku pierwotnego kosztuje powyżej 7 000 zł. Sporo nabywców decyduje się na zakup mieszkania w Sopocie w celach inwestycyjnych, wynajmując długoterminowo lub krótkoterminowo w okresie wakacyjnym.

Więcej

Nieruchomości w Sopocie

Zasadnicza zaleta rynku nieruchomości w Sopocie to jego odporność na spadki cen, które częściej przytrafiają się pozostałych dwóch miejscowościach Trójmiasta. Oczywiście większość nabywców mieszkań w Sopocie to inwestorzy – bardzo często spoza Trójmiasta, a nawet spoza Polski. Mieszkania w Sopocie są kupowane jako inwestycje pod wynajem, dlatego preferuje się małe metraże.

W Sopocie budowane są przede wszystkim niewielkie osiedla, które liczą kilka piętrowych budynków. Największy popyt jest na 2-pokojowe mieszkania w Sopocie, przez co zwykle to taki rozkład jest najdroższy na rynku. Wartościowym elementem mieszkania, który może zwiększyć jego cenę nawet o 20 – 30 tys. zł, jest balkon. Kolejne pożądane udogodnienie to miejsce parkingowe i oczywiście właściwa lokalizacja – jak najbliżej morza.

Ze względu na niewielki obszar przestrzeni do zagospodarowania w Sopocie powstaje mało nowych inwestycji. Te, które się pojawiają, najczęściej dotyczą sektora premium. Ceny potrafią wywołać zawrót głowy – przykładowy koszt kawalerki w inwestycji premium to koszt około 700 tys. zł. Brak miejsca powoduje, że nowe inwestycje w Sopocie powstają na miejscu starych, wyburzonych budynków. Luksusowe apartamenty wykorzystywane są przez urlopowiczów, ale również do spotkań biznesowych.

Korzystnie jest inwestować w hotele w Sopocie, a ich ilość stopniowo rośnie. Do wyboru mamy zarówno obiekty o wysokim standardzie, jak i te dla osób z odrobinę mniejszym budżetem. Rynek lokali użytkowych w Sopocie jest bardzo mały. Zwykle ich właściciele nie są zainteresowani sprzedażą.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Sopocie?

Sopot to jedno z najbardziej oryginalnych pod względem zabudowy miast w Polsce. Znajdziemy w nim wyjątkowe centrum – zabytkowe kamienice z charakterystycznymi balkonami. Budynki reprezentują styl eklektyczny, łącząc ze sobą elementy charakterystyczne dla wielu typów architektury. Właśnie ta zabytkowa część Sopotu posiada najwyższe ceny w Trójmieście. Cena małego mieszkania w Dolnym Sopocie, czyli blisko morza, wynosi od 400 do 500 tys. zł. Większość kamienic jest w dobrym stanie, budynki posiadają odremontowane elewacje oraz zadbane i czyste klatki schodowe.

Ile kosztuje mieszkanie w Sopocie?

Wartość mieszkania kształtuje przede wszystkim jego lokalizacja. W przypadku Sopotu można zatem przyjąć, że właściwie każda lokalizacja jest atrakcyjna. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w cenach nieruchomości – średnia cena za m kw. mieszkania w Sopocie obecnie przewyższa 13 tys. zł.

Ile kosztuje wynajem w Sopocie?

Z całego Trójmiasta to właśnie mieszkania na wynajem w Sopocie są najlepszą opcją inwestycyjną. Nieruchomości przygotowuje się przede wszystkim pod najem krótkoterminowy, dla turystów przyjeżdżających do Sopotu w ramach urlopu. Biorąc jednak pod uwagę standardowy, miesięczny okres najmu, powinniśmy liczyć się z opłatą przekraczającą 3 tys. zł.

Dlaczego warto zamieszkać w Sopocie?

Sopot jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kurortów w Polsce, który odwiedzają zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy. Niepowtarzalny klimat, bliskość morza oraz dobre warunki mieszkaniowe pozytywnie nastrajają do przebywania w tym mieście.

W 2017 roku odnotowano 36 533 mieszkańców Sopotu, wiadomo jednak, że każdego roku liczba ta maleje. Nic więc dziwnego, że w Sopocie praktycznie nie ma bezrobocia. Miasto posiada wiele ofert pracy do zaoferowania, przede wszystkim w sektorze turystycznym, ale również biznesowym. To jeden z największych atutów, dla których warto rozważyć mieszkanie w Sopocie. Z tego powodu pracownicy to nie tylko mieszkańcy Sopotu, ale również osoby z sąsiednich miejscowości.

Sopot szczyci się wysokiej klasy uzdrowiskami, w których leczone są m.in. choroby ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, kardiologiczne czy osteoporoza. W terapiach często wykorzystuje się naturalne surowce lecznicze.

Atutem wartym dostrzeżenia jest dobre skomunikowanie Sopotu z resztą Trójmiasta. Sopot korzysta z komunikacji miejskiej swoich sąsiadów, czyli ZTM w Gdańsku i ZKM w Gdyni, a także SKM w Trójmieście. Zasadniczą zaletą tego rozwiązania jest to, że mieszkańcy mogą korzystać z takich samych biletów.

Sopot, pomimo swojej niewielkiej powierzchni, posiada również prestiżowe szkoły wyższe. Studenci chętnie wybierają Sopocką Szkołę Wyższą, Sopocką Szkołę Zarządzania czy Europejską Szkołę Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości. Oprócz tego w Sopocie znajdują się również filie Uniwersytetu Gdańskiego czy Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS.

Jak spędzić czas wolny w Gdańsku?

Spędzanie czasu wolnego w Sopocie możemy rozpocząć od spaceru po sopockim Molo, które jest znakiem rozpoznawczym kurortu. Kolejne w popularności miejsce to z pewnością prowadząca do molo Ulica Bohaterów Monte Cassino, potocznie nazywana „Monciakiem”, która jest główną ulicą miasta, a jednocześnie jego centrum handlowym, w którym znajdują się liczne lokale gastronomiczne, sklepy oraz kawiarnie.

Warto odwiedzić popularne galerie i muzea w Sopocie – Państwową Galerię Sztuki, Muzeum Sopotu czy Grodzisko Skansen Archeologiczny. Miłośnicy teatru mogą udać się do jednego z sopockich teatrów lub wybrać ciekawą alternatywę – Teatr na Plaży. Za to na kinomanów czeka Multikino Sopot oraz Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort. W Sopocie prężnie działa także Polska Filharmonia Kameralna.

Włodarze miasta regularnie organizują różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Do najpopularniejszych z nich należy m.in. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, teatralno-literacki Festiwal Between-Pomiędzy czy międzynarodowy Sopot Film Festival. Nie brakuje również popularnych imprez masowych, jak Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie czy TOPtrendy.

Osoby o sportowym usposobieniu mogą przebierać w licznych sopockich klubach sportowych, dotyczących np. sportów wodnych, jazdy konnej, siatkówki, koszykówki, lekkoatletyki czy hokeja.

Ukryj