otico.pl

Blog tematyczny dla miłośników ogrodnictwa, projektowania wnętrz i budownictwa.

BudownictwoDom

Dom z keramzytobetonu – co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem budowy?

Dom z keramzytobetonu – co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem budowy?

Budowa domu jest marzeniem wielu osób. Pierwszym krokiem do jego realizacji jest określenie metody w jakiej zostanie wykonany. Domy z keramzytu są coraz bardziej popularne i z dnia na dzień coraz częściej zamawiane. Jakie zalety ma dom z keramzytobetonu i co warto o nim wiedzieć?

Dom z keramzytobetonu – zalety

Dom z keramzytobetonu jest budowany wyjątkowo szybko. Jest to jego największa zaleta. Dzięki technologii, która opiera się na półfabrykatach, produkcję domu można rozpocząć od razu po zakupie działki. Nie ma potrzeby czekać na pozwolenie na budowę.

Dzięki temu, że półfabrykaty nie powstają się na placu budowy, a powstają w wyspecjalizowanych fabrykach domy te są ciepłe i wykonane z największą starannością. Dzięki temu koszt utrzymania domu nie jest wysoki, a właściciele mogą cieszyć się ciepłym i przytulnym domem.

Dom z keramzytobetonu powstaje w ciągu 3 miesięcy. Oczywiście finalny moment oddania domu do użytku w dużej mierze uzależniony jest od tego, jakie materiały zostaną wykorzystane do wykończenia wnętrza, ale najczęściej już po kilku miesiącach właściciele mogą zamieszkać „na swoim”.

Dom z keramzytobetonu – koszt inwestycji

Jedną z najczęściej podkreślanych zalet domów z keramzytobetonu jest ich cena. Jest to dom, którego budowa jest tańsza od budowy domu metodą tradycyjną.

Domy z keramzytu ceny wahają się w granicach 3 000 – 3 300 zł/m2. Niestety nie są to koszty, których wartość można podać na dłuższy czas. Koszt budowy domu rośnie cały czas nie zależnie, czy dotyczy to domów z prefabrykatów czy budowanych metodami tradycyjnymi.

Trzeba również pamiętać, że cena domu ulega zmianie w zależności od ilości pomieszczeń, materiałów użytych do budowy domu czy stopnia jego trudności.

Dom, który będzie miał dach dwuspadowy z wykuszami będzie droższy niż ten, którego dach będzie jednospadowy. Ważna jest również okładzina, która zostanie wykorzystana na dach. Ceny dachówki ceramicznej czy cementowej różnią się.

Warto również pamiętać, że umieszczając panele fotowoltaiczne na dachu również wzrastają koszty jego wykonania. Jest to jednak oszczędność, która zwróci się z czasem.

Jak wybrać interesujący projekt domu?

Projekty domów z keramzytu są bardzo różnorodne. Każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Są dwa sposoby na znalezienie odpowiedniego projektu domu. Projekty domów z keramzytu często robią architekci na zamówienie. Jest to jednak metoda, która jest droższa i wymaga więcej czasu. Można również nabyć gotowy już projekt od firmy architektonicznej, która przystosuje dom do warunków panujących na działce.

Projekty domów z keramzytu oferują również firmy, które zajmują się ich budową. Zamawiając projekt u wykonawcy można liczyć na kompleksową obsługę. Dzięki temu inwestor nie musi szukać dodatkowych rozwiązań, a czas wykonania domu ulega skróceniu.

Dom z keramzytobetonu to propozycja, dla tych inwestorów, którzy szybko chcąc zamieszkać u siebie. Jest to propozycja, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem, gdyż ma wiele zalet. Należy jednak pamiętać, że domy z keramzytu są dla tych, którzy dokładnie wiedzą czego chcą. Po zamówieniu modułów domu już nie można wprowadzać zmian w projekcie.

Udostępnij