otico.pl

Blog tematyczny dla miłośników ogrodnictwa, projektowania wnętrz i budownictwa.

DIY

Jak zrobić pudełko na prezent – DIY?

Jak zrobić pudełko na prezent – DIY?

„DIY”, czyli „zrób to sam” to nie tylko sposób na oszczędność, ale też możliwość kreatywnego spędzenia czasu i okazja by stworzyć niepowtarzalną rzecz, idealną np. na prezent. Jak zatem zrobić pudełko na prezent?

DIY – coś więcej niż tylko moda…

Jeszcze kilkanaście lat temu DIY było koniecznością, ponieważ przerabianie czy własnoręczne tworzenie opakowań na prezenty i innych rzeczy było koniecznością. Dziś nie brakuje gotowych produktów w sklepach, ale warto poświęcić czas i uwagę i przygotować coś samodzielnie. Nie bez powodu DIY znów zyskuje na popularności – w końcu to lepszy prezent od tego, który można kupić w sklepie, bo wymaga czasu, zaangażowania i jest najlepszym dowodem sympatii. A zatem, jak samodzielnie zrobić pudełko na prezent dla bliskiej osoby?

Jak zrobić pudełko? Pudełka DIY i praktyczne wskazówki

Wykonanie pudełek DIY jest proste i nie zajmuje dużo czasu, a zaletą jest fakt, że osoba obdarowana z pewnością ucieszy się z własnoręcznie stworzonego pudełeczka.
Do wykonania pudełeczka potrzeba papieru białego lub kolorowego. nożyczek i dodatków, którymi ozdobione ma być pudełko, np. kokardek, koralików itp. Przydatna będzie również długa linijka, taśma klejąca, ołówek i zszywacz.
Wykonanie pudełka jest na tyle łatwe, że bez problemu poradzą sobie z tym nawet osoby, które do tej pory nie miał okazji wykonywania samodzielnie prac z papieru. Można wybrać dowolny rodzaj papieru, np. w gwiazdki, kokardki, biały, kolorowy, świąteczny itp.

Pudełko na prezent jak zrobić KROK PO KROKU?

Aby wykonać pudełeczko należy najpierw określić jego wielkość – np. na potrzeby pudełeczka o wymiarach ok. 15 cm/15 cm/10 cm należy wyciąć z papieru lub kartonu kwadrat o wymiarach 40 cm/40 cm. Następnie od przeciwległych rogów kwadratu należy narysować na środku dwie, przecinające się linie i zacząć składanie. W pierwszej kolejności zagina się róg kartonu do wewnątrz, czubkiem do miejsca, gdzie przecinają się linie. Następnie zagina się tę część jeszcze raz w taki sposób aby krawędź przylegała równo z linią. Potem należy odgiąć i wykonać tę samą czynność z innymi rogami kartonu lub papieru.
Po zagięciu z każdej strony konieczne jest nacięcie w dwóch miejscach: mogą to być dowolne, dwa, przeciwległe boki, które należy naciąć wzdłuż zagięć, ale nie do samego końca. Potem możliwe jest już składanie pudełeczka, które zaczyna się od jednego z rogów kartonu. Należy zginać zawsze do wewnątrz. Kiedy zagnie się dwa rogi można już zobaczyć jak ostatecznie prezentować się będzie pudełko. Po złożeniu dwóch boków czynność należy powtórzyć z kolejnymi dwoma, a potem, w miejscu łączenia przykleić taśmę klejącą by pudełko było trwałe i nie rozłożyło się przez przypadek.

Są osoby dla których opakowanie prezentu jest równie ważne, jak nie ważniejsze, niż jego zawartość. Warto wówczas samodzielnie przygotować pudełeczko, w którym schowa się prezent. Takie pudełko DIY jest łatwe w przygotowaniu i nie zabiera dużo czasu, a w efekcie zyskuje się jedyny w swoim rodzaju podarunek – w sam raz by zaskoczyć bliską osobę i wywołać uśmiech na jej twarzy.

Udostępnij