otico.pl

Blog tematyczny dla miłośników ogrodnictwa, projektowania wnętrz i budownictwa.

DIYWnętrza

Listwy sufitowe led – jak wykorzystać je kreatywnie?

Listwy sufitowe led – jak wykorzystać je kreatywnie?

Oświetlenie jest ważnym elementem dekoracyjnym w domu. Koniecznie trzeba je dobrze zaprojektować, by było prawdziwą ozdobą wnętrza. Warto pamiętać, że tradycyjne lampy wiszące to nie jedyna możliwość. Jak wykorzystać listwy sufitowe led, by podkreślały elegancję wnętrza?

Ekskluzywny salon

Listwy przysufitowe led to idealna propozycja do pokoju dziennego dla wszystkich tych osób, które marzą, by ich dom był elegancki i niebanalny.

Listwy sufitowe led można zamontować na całej powierzchni sufitu. Dzięki temu pokój będzie dobrze oświetlony. Warto pamiętać, że listwy przysufitowe led nie muszą być zamontowane w rogach pokoju. Można tam umieścić delikatne oświetlenie halogenowe, by uzyskać dodatkowe źródło światła.

Listwa dekoracyjna sufitowa konieczna jest, by zamaskować oświetlenie led. Dzięki temu wnętrze będzie dobrze wykończone i eleganckie.

Wybierając listwy przysufitowe led do pokoju dziennego nie trzeba koncentrować się wyłącznie na białym lub żółtym świetle. Można zdecydować się na oświetlenie dekoracyjne w kolorze niebieskim, które wprowadzić subtelny klimat do salonu.

Jest to wyjątkowo nastrojowa dekoracja, która sprawdzi się w czasie długich zimowych wieczorów lub gdy odwiedzą nas znajomi.

Nastrojowa sypialnia

Sypialnię powinno charakteryzować subtelne oświetlenie, które ułatwia relaks. Warto wybrać oświetlenie, które ma kilka rodzajów natężenia. Nie zawsze potrzebne jest światło intensywne, często wykorzystywane jest światło, które jest delikatne.

Listwy sufitowe led są oświetleniem dekoracyjnym. Warto wykorzystać je w nowy sposób. Listwy sufitowe led wcale nie muszą znajdować się wyłącznie na suficie. Bardzo ciekawie będą wyglądały jako podświetlenie łóżka. Dzięki temu światło będzie bardzo delikatne, a sypialnia nastrojowa.

Warto również listwy przysufitowe led umieścić nad oknem. Ukryte za zasłonami będą dekoracją, która będzie widoczna nie tylko od strony mieszkania, ale również od zewnątrz.

Tak samo można wykorzystać listwy sufitowe led do dekoracji strefy łóżka. Mogą one stanowić subtelne oświetlenie nad łóżkiem, ale również mogą być dekoracją, która znajduje się po bokach zagłówka.

Jak oświetlić ciąg komunikacyjny?

Przedpokoje w naszych mieszkaniach często są długie i wąskie. Nie jest to łatwa przestrzeń do aranżacji. Listwy sufitowe led pomagają doświetlić nawet najdłuższy korytarz. Dzięki temu w żadnym zakamarku nie będzie ciemno i nieprzyjemnie.

Oświetlenie led sufitowe warto zamaskować. Listwa dekoracyjna sufitowa będzie do tego idealna.

Projektując oświetlenie led warto postawić na innowacyjne rozwiązania. Listwy przysufitowe led wcale nie muszą być symetrycznie usytuowane po obu stronach przedpokoju. Można z nich ułożyć trójkąt na suficie czy przecinające się linie. Taka aranżacja sprawdzi się w mieszkaniu nowoczesnym, gdzie królują proste formy i minimalizm, a światło jest jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych.

Oświetlenie led to propozycja dla wszystkich tych osób, które marzą o mieszkaniu interesującym i niebanalnym. Jest to oświetlenie, które daje ogromne możliwości, a jedynym co ogranicza właściciela jest jego fantazja.

Udostępnij