otico.pl

Blog tematyczny dla miłośników ogrodnictwa, projektowania wnętrz i budownictwa.

DIY

Przedstawiamy proste ozdoby wielkanocne

Przedstawiamy proste ozdoby wielkanocne

Najbardziej radosne święta w całym roku to Wielkanoc. Bardzo dużą popularnością cieszą się ozdoby wielkanocne diy, które można przygotować samodzielnie. Warto podkreślić, że nadejście wiosny jest nierozerwalnie związane z Wielkanocą. Jest to naprawdę piękny czas, ponieważ przyroda budzi się do życia, a dni są coraz dłuższe. W tym artykule wyjaśnimy, gdzie można kupić proste ozdoby wielkanocne.

Przygotowanie dekoracji wielkanocnych

Czas przed Wielkanocą trzeba wykorzystać na przygotowania do świąt. Możliwości są bardzo duże, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Wspólnie z dzieckiem można przygotować własnoręczne ozdoby wielkanocne. Warto mieć świadomość, że w ten sposób można zacieśnić więzi rodzinne i kreatywnie spędzić czas. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wykonanie własnych dekoracji, niż zakup gotowych ozdób. Dzieci uwielbiają prace plastyczne, dlatego dużo radości może sprawić samodzielnie przygotowanie wielkanocnych dekoracji. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie chwyty są dozwolone podczas wykonywania poszczególnych elementów. Najpiękniejszym i zarazem najprostszym prezentem, który możesz podarować bliskiej osobie na święta, jest samodzielnie przygotowana laurka wielkanocna. Kartki wielkanocne wcale nie muszą być idealne, ponieważ wystarczy, że włożysz serce w ich wykonania. Taka kartka ma zdecydowanie większą wartość od tych kupionych w sklepie. Z pewnością bezcenny będzie uśmiech osoby obdarowanej.

Ciekawe ozdoby

Ciekawą dekoracją jest również papierowa girlanda z jajkami. Taką prostą ozdobę można zawiesić nad łóżkiem, na schodach lub nad kominkiem. Do wykonania potrzebne będą nożyczki, dziurkacz, sznurek lub nitka oraz arkusz papierów kolorowych. Małe jajeczka należy wyciąć z kolorowego papieru w ulubionych odcieniach. Później wszystkie trzeba przedziurkować i nawlec na sznurek. Jedną z najbardziej klasycznych dekoracji wielkanocnych jest papierowa pisanka. Tylko od twojej fantazji zależy finalny wygląd pisanki. Świetną ozdobą na okna w twoim domu będzie samodzielnie wykonany wielkanocny witraż. Całkiem proste jest wykonanie takiego witrażu, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić.

Symbole wiosny

Dużym uznaniem cieszy się także papierowy wieniec pisankowy. Taki wieniec można przywiesić na drzwi wejściowe lub umieścić nad łóżkiem w sypialni. Symbole nadchodzącej wiosny to przede wszystkim świeże owoce oraz warzywa. Sałatkę jarzynową można w każdym mieszkaniu znaleźć na stole wielkanocnym. Warto dodać, że do udekorowania domu można wykorzystać dodatkową porcję warzyw. Uniwersalną ozdobą wielkanocną, którą można wykorzystać na wiele sposób są papierowe zajączki. Girlandę bardzo łatwo zrobić z papierowych zajączków. Farbami można pomalować puste rolki po papierze toaletowym. Ozdoby wielkanocne wcale nie muszą być trudne do przygotowania. Wymagana jest tylko cierpliwość oraz odrobina zaangażowania. Dzieciaki w wieku szkolnym uwielbiają tę aktywność, ale młodsze dzieci też powinny sobie poradzić. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak wykonać wielkanocne ozdoby dla dzieci.

Udostępnij