otico.pl

Blog tematyczny dla miłośników ogrodnictwa, projektowania wnętrz i budownictwa.

Budownictwo

Windy w budynkach – wygoda i komfort dnia codziennego

Windy w budynkach – wygoda i komfort dnia codziennego

Rozglądając się dookoła można zauważyć, że powstaje coraz większa ilość budynków. Kilkanaście pięter w bloku mieszkalnym, w budynkach korporacyjnych już tak naprawdę nikogo nie dziwi. W ten sposób tworzy się maksymalnie funkcjonalne przestrzeni do różnych celów. Ciężko jednak wyobrazić sobie takie miejsca bez wind, które pomagają w transporcie pionowym pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Wybór windy należy uwzględnić jeszcze na etapie tworzenia projektu, aby móc zapewnić maksimum funkcjonalności użytkownikom w przyszłości.

Dobry producent wind i dźwigów

Dzisiejsze windy poruszają się w sposób niemal bezszelestny, umożliwiając przedostanie się na wyższe piętra w bardzo szybkim czasie. Dla wielu fenomenem są przeszklone windy, które w trakcie podróży pozwalają cieszyć się fantastycznym widokiem za oknem. Do wyboru są różnego rodzaju windy, których wybór nie jest łatwy. Architekt powinien podjąć współpracę z producentem wind i dźwigów, który będzie w stanie zapewnić optymalne rozwiązanie do danego miejsca. Lift Service to firma, która jest w stanie zaoferować takie możliwości. Pod adresem https://www.lift.pl/ można znaleźć ich dane kontaktowe oraz galerię zrealizowanych inwestycji. Korzystając z ich oferty będzie można zapewnić sobie windy najlepszej jakości, które będzie można wykorzystywać przez długi czas.

Winda hydrauliczna czy elektryczna?

Główny podział wind to hydraulika lub elektryka. Która z tych opcji będzie lepsza? Każda z nich ma swoje zalety oraz wady. Decydując się na ich wybór, na pewno należy wziąć pod uwagę to, gdzie dane windy mogą zostać zamontowane.

Windy elektryczne nazywane są również liniowymi. Są one wyposażone w silnik elektryczny, który odpowiedzialny jest za to, że winda porusza się w górę i w dół. Ich zaletą jest to, że nie hałasują one tak podczas podróży. Do tego są w stanie zapewnić większą płynność jazdy. To właśnie je najczęściej wykorzystuje się w budynkach mieszkalnych i o charakterze komercyjnym. Wciągarka wyposażona w silnik elektryczny polecane są do miejsc, gdzie ma się do czynienia z dużym natężeniem ruchu. To dlatego idealnie sprawdzają się również w dużych biurowcach. Mogą one mieć maszynownię, która zostanie u góry lub u dołu – wszystko uzależnione jest od tego, z jakim dokładnie budynkiem ma się do czynienia.

Windy z napędem hydraulicznym są nieco wolniejsze, dlatego korzysta się z nich głównie w niskich budynkach. Wyposażone są one w siłownik, który napędzany jest przez pompę hydrauliczną. Sama pompa napędzana jest przez silnik elektryczny. Może i są one wolniejsze, ale niekiedy ich zastosowanie jest bardziej opłacalne, ze względu na wysokie koszta eksploatacji. Winda elektryczna jest droga w utrzymaniu, więc nie opłaca się jej montażu w budynkach o średnim i niskim natężeniu ruchu.

Bezawaryjne urządzenia do transportu pionowego

Współczesna technologia sprawia, że inwestorzy mają możliwość wykorzystania wind, których awaryjność jest bardzo niska. Do dyspozycji są różnorodne rozwiązania, które zapewniają wysoki komfort jazdy windą. Z uwzględnieniem warunków panujących wewnątrz windy. Istnieje bowiem możliwość aranżacji wnętrz samej kabiny – łącznie z wyborem zastosowanych obić. Każdy producent wind jest w stanie stworzyć dźwig, który będzie spełnieniem oczekiwań inwestora. Pozostaje jedynie czerpać z tego korzyści, podejmując współpracę z polecanym producentem. Chcąc wybrać najlepszą firmę, zawsze pod uwagę należy wziąć rekomendacje, które pochodzą od innych klientów, którzy skorzystali z oferty.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij